Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow V sobotu se v Olomouci uskutečnil 10. sjezd Komunistického svazu mládeže (KSM) Saturday, October 31 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
V sobotu se v Olomouci uskutečnil 10. sjezd Komunistického svazu mládeže (KSM) Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2012

V sobotu 1. prosince se v Olomouci uskutečnil 10. sjezd Komunistického svazu mládeže (KSM). 

Komunistická mládež na sjezdu zhodnotila svou činnost v uplynulém období, proces legalizace organizace a zapojení do současného protivládního hnutí, jehož je KSM aktivní součástí. Delegáti sjezdu dále např. diskutovali zkušenosti z práce ve studentském hnutí, boje proti vládním snahám o zavedení školného a postupné privatizaci vzdělávacího systému. KSM také zvolil nové vedení organizace a schválil úpravy stanov svazu. 

Velká pozornost byla na zasedání mladých komunistů věnována akutní potřebě mírového a protiválečného hnutí. Jako samostatný dokument byla přijata Výzva k budování protiválečného antiimperialistického hnutí v České republice, ve které komunistická mládež vyzývá k "budování hnutí proti imperialistické válce, které nebude omezeno jen na proklamace a symbolické, byť masové, akce."

Pozornost mladých komunistů na sjezdu byla věnována také přípravě 18. světového festivalu mládeže a studentstva. Tato důležitá událost mezinárodního antiimperialistického hnutí mládeže se za účasti tisíců mladých lidí z celého světa uskuteční v příštím roce v jihoamerickém Ekvádoru a KSM se na její organizaci již nyní aktivně podílí.  

Haló noviny

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.