Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Projev zástupce KSM na protestu "Ruce pryč od Venezuely" Monday, July 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Projev zástupce KSM na protestu "Ruce pryč od Venezuely" Tisk E-mail
Sobota, 09 březen 2019

Zveřejňujeme projev zástupce KSM na protestu "Ruce pryč od Venezuely", který se uskutečnil ve čvrtek 7. března u ambasády USA v Praze na Malé Straně.

Drazí přátelé a soudruzi,

ítám vás jménem Komunistického svazu mládeže (KSM) na dnešní demonstraci na podporu venezuelského lidu v jeho boji proti Americkému imperialismu. Jsem moc rád, že jste dneska přišli a věřím, že společně zde vyslovíme důrazné "NE" probíhajícím imperialistickým snahám o zničení suverénního státu. Na úvod mi dovolte, abych krátce přečetl prohlášení Světové federace demokratické mládeže (WFDY), které je KSM součástí a v rámci které se dubnu chystáme na solidární misi do Caracasu, spolu se Světovou radou míru.

ZA MÍR A PROTI VÁLCE VE VENEZUELE.

Světová federace demokratické mládeže odsuzuje imperialistický nápor proti Venezuelské bolívarovské republice, probíhající pod taktovkou vlády USA. Americká vláda spolu s dalšími používá na rodnou zem Simóna Bolívara všechny metody nekonvenčního boje s jasným záměrem dostat odvážný venezuelský lid do kolen.

Vytváření falešných záminek je opět nedílnou součástí monstrózní imperialistické mašinérie. Při předložení svého návrhu usnesení Radě bezpečnosti OSN se imperialisté uchýlili k podvodům a pomluvám, když vyjádřili vážné znepokojení nad "humanitární situací a situací v oblasti lidských práv ... Nedávnými pokusy zablokovat poskytování humanitární pomoci, existencí milionů migrantů a uprchlíků ... nadměrnému využívání síly proti mírumilovným demonstrantům, bezpečnostní situací v regionech" ve Venezuele a naléhavě vyzývá k přijetí nezbytných opatření." To nám bez stínu pochybnosti naznačuje, že USA chystají vojenskou intervenci.

WFDY opakuje svou neochvějnou solidaritu s revoluční mládeží, s venezuelským lidem a s ústavním prezidentem Nicolásem Madurem Morosem a vyzývá všechnu mládež světa, aby bránila mír a postavila se proti další imperialistické vojenské intervenci v Latinské Americe a Karibiku.


Přátelé, situace je vážná. Neúspěch v Sýrii je známkou toho, že dny absolutní nadvlády amerického impéria se chýlí ke konci. Důvěra lidí v USA jak doma, tak v zahraničí rapidně klesá, dlouholetí spojenci pomalu začínají pokukovat po jiných alternativách a ekonomika stagnuje. Ale, jak už naší předci velmi dobře věděli, zraněné zvíře je nebezpečné a nevyzpytatelné. A imperialistická velmoc se velice podobá zvířeti, které pro své přežití udělá cokoliv. Proto říkám - situace je vážná.

Přátelé, ve Venezuele se odehrává klíčový boj. Lidé občas říkají "Venezuela bude druhý Vietnam" ale já si myslím, že přirovnání s Kurskem by bylo trefnější. Úpadek impéria v této fázi je nezadržitelný, je pouze otázkou, kdy k němu dojde a kolik škody bude napácháno, kolik zemí bude rozvráceno, kolik lidí zemře či skončí na útěku. Pokud hrdinný lid Venezuely ubrání svou vlast před krvácející bestií a zasadí jí další ránu, podobně jako tomu učinila Sýrie, tak jen urychlí nezadrzitelný úpadek a zachrání životy nespočtu lidí. Podobně jako rudá armáda v bitvě u Kursku, kdy osud Třetí říše byl již zpečetěn, ale vítězství pomohlo výrazně urychlit konec války.

Ale není to jen boj na druhém konci světa, je to celosvětový boj, a i zde, v ulicích Prahy, můžeme svým malým dílem přispět k jeho zdárnému konci, proto říkám

Smrt americkému imperialismu!

Ať žije hrdinný boj venezuelského lidu a jeho právoplatného prezidenta, Nicolase Madura!

Yankee go home!

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.