Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Přednáška o aktuální situaci v Sýrii Thursday, May 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Přednáška o aktuální situaci v Sýrii Tisk E-mail
Neděle, 06 květen 2012

Z přednášky Milana Krajči o pozorovatelské misiZcela zaplněná velká zasedací místnost budovy Ústředního výboru KSČM byla ve čtvrtek 3. května místem přednášky k aktuální otázce krize v Sýrii. Člen Ústředního výboru KSČM Milan Krajča zde informoval o Mezinárodní mírové pozorovatelské misi v Syrské arabské republice, které se jako zástupce Komunistického svazu mládeže zúčastnil v minulých dnech.

Misi uspořádaly dvě významné mezinárodní organizace - Světová rada míru a Světová federace demokratické mládeže, jejímž členem v České republice je Komunistický svaz mládeže. Ve svém společném prohlášení k mírové misi v Sýrii tyto organizace mimo jiné konstatovaly: "Naše dvě mezinárodní organizace zdraví mír milující lid a mládež Sýrie a vyjadřují svou upřímnou solidaritu k opravdovým a mírovým společenským protestům za spravedlivé požadavky na ekonomické, sociální, politické a demokratické změny v zemi. Syrský lid musí být vlastním pánem svého štěstí, bohatství a budoucnosti. Pod žádnou záminkou neakceptujeme zahraniční politickou nebo vojenskou intervenci v Sýrii, která je v současnosti plánována USA, Izraelem a NATO, ruku v ruce s Tureckem a některými monarchiemi Perského zálivu, údajně na ochranu civilního obyvatelstva a lidských práv. Odsuzujeme toto pokrytectví a vyzíváme lidstvo k postavení se jakémukoliv opakování 'libyjského modelu'. Zdůrazňujeme, že právo rozhodnout o budoucnosti Sýrie a jejího vedení má jen a pouze syrský lid."

Ve stejném duchu promluvil i Milan Krajča, který podrobně informoval o průběhu mírové mise, o jejich pozorováních i o setkáních s politickými, náboženskými, odborovými a studentskými představiteli i o diskusích, které zažil s místními obyvateli v ulicích Damašku i dalších měst. Zmínil mimo jiné i pozici obou komunistických stran, s jejichž nejvyššími představiteli se také setkal. Přednáška byla doplněna promítáním bohaté fotodokumentace a autentický videí.

Přednášku navštívila i řada Syřanů žijících v České republice, hlásících se k různým politickým proudům. Část z nich, patřící k odpůrcům syrské vlády, se bohužel pokusila přednášku opakovaně hrubě narušit a ukončit. Přes výzvy ke klidné a spořádané diskusi od dalších účastníků přednášky, včetně řady svých krajanů, byly jejich neustále výkřiky a skandování ukončeny až rázným přístupem moderátora akce Ludvíka Šuldy. Ten následně konstatoval, že možná právě takto si odpůrci syrské vlády představují "svobodu a demokracii", kterou chtějí USA a NATO údajně zavést v Sýrii.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.