Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Pietní setkání k uctění památky Davida Pěchy Monday, July 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Pietní setkání k uctění památky Davida Pěchy Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 září 2009

U rozptylové louky na hřbitově v Šumperku se v sobotu sešlo několik lidí, aby uctili památku mladého komunisty Davida Pěchy, který zemřel za velmi podivných okolností. Stalo se tak 27. 7. 2009. O podivnostech, které celý případ obklopují, informoval účastníky setkání předseda Komunistické strany Československa-Československé strany práce (KSČ-ČSSP) s. Ludvík Zifčák. Podle něj David před samotným činem, který původně vypadal jako sebevražda, neměl žádný důvod sahat si na život a nic tomu nenasvědčovalo. Měl se zúčastnit jednání mezinárodní platformy jako delegát KSČ-ČSSP a plánoval i další činnost. Tělo Davida Pěchy bylo zpopelněno velmi promptně bez provedení pitvy, kterou v těchto případech zákon ukládá. Stejně rychle proběhl i samotný pohřeb - rychle a neveřejně. Když si navíc uvědomíme, že David byl kdysi odsouzen za svou publikační činnost na základě trestního oznámení, podaného Vladimírem Hučínem, oficiální varianta sebevraždy se jeví jako ta méně pravděpodobná.

 Připomeňme, že Vladimír Hučín, bývalý zaměstnanec BIS, byl např. vyšetřován za bombový útok v Přerově a na jeho tiskové konferenci, kterou jsme jako členové Komunistického svazu mládeže navštívili, nám bylo vyhrožováno zabitím od moderátora této konference, a to následujícím způsobem: "Sametová revoluce ještě neskončila a komunisti jednou viset budou". Známé jsou i výroky Paumera, který je důvěrným přítelem Vladimíra Hučína a který vyzývá k otevřenému násilí proti komunistům. Na jiné besedě jsme se ho zeptali, jestli by se nebál zabíjet i děti komunistů a jeho pohled byl velmi výmluvný. Tato podezření reflektovala i KSČ-ČSSP, která podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Je však otázkou, jestli je vůbec v naší zemi možné, aby v momentě, že je do případu skutečně zapojen bývalý agent BIS, mohlo proběhnout objektivní vyšetřování. Samotného pietního setkání se zúčastnili zástupci KSČ- ČSSP, která akci svolala, Komunistického svazu mládeže (pro zvědavce kteří nás tradičně začnou zasypávat dotazy uvádím, že v počtu pěti lidí) a Národně-bolševické strany Československa. Pohřebiště Davida Pěchy je skromná rozptylová loučka a není zde ani žádné označení.

Jakub Holas

Projev zástupce KSM na pietním setkání k připomenutí smrti Davida Pěchy:

Antikomunismus opět sílí, nabírá na agresvitě a stejně jako vždy v jeho historii se neštítí těch nejohavnějších činů. Pod rouškou pravdy a demokracie obelhává lidi, pod rouškou humanity zbídačuje životy, zabíjí. Proti řádění kapitalistických, sobeckých hyen se zvedá nová vlna odporu, lidé, kteří nechtějí žít v útlaku, válkách, ve vykořisťování člověka člověkem. V odkazu Pařížské komuny, dělnických bouří, porážky fašismu i únorového vítězství pracujícího lidu se dnes rodí nová generace revolucionářů. Musíme se přestat omlouvat za naši historii - vždyť na tu můžeme být právem hrdí. Musíme přestat ustupovat antikomunismu. Odkaz Davida Pěchy nás vyzývá a zavazuje k rozhodnému, nesmiřitelnému boji. Naši nepřátelé nám jdou po krku. A my jim musíme jasně ukázat, že nás nezastraší, neporazí, ani si nás nekoupí.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.