Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Na Vysočině se besedovalo o Sýrii Thursday, June 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Na Vysočině se besedovalo o Sýrii Tisk E-mail
Pátek, 01 červen 2012

Ve čtvrtek 31. května se v Jihlavě uskutečnila beseda o aktuálním dění v Syrské arabské republice. Hojně navštívenou akci zorganizovaly společně jihlavský Městský výbor KSČM a Komunistický svaz mládeže. 

Současnou situaci v Sýrii uvedl účastník nedávné mezinárodní mírové pozorovatelské mise v této zemi Milan Krajča, který v ní působil jako zástupce KSM. Přítomné informoval o aktivitách společné delegace Světové rady míru a Světové federace demokratické mládeže vyslané do této země, která dnes čelí narůstajícímu tlaku ze strany USA, NATO, EU a jejich regionálních spojenců. Na konkrétních příkladech odhalil mediální propagandistickou manipulaci o dnešní Sýrii, která je takřka totožná s těmi, které předcházely agresím proti Jugoslávii, Afghánistánu, Iráku nebo Libyi. V neposlední řadě seznámil posluchače se stanoviskem KSČM, která jednoznačně odmítá jakoukoliv zahraniční intervenci v Sýrii a pod heslem "Ruce pryč od Sýrie!" otevřeně deklaruje, že o budoucnosti této země může rozhodnout jen a pouze její lid.

V následné bohaté diskusi bylo např. zdůrazněno, že případná agrese proti Sýrii je motivována také snahou o budování předpolí pro připravovaný útok na Irán. Diskutující zmiňovali válečnické plány státu Izrael, využívání islamistického terorismu ze strany USA i dlouhodobé přátelské vazby syrského a českého lidu. Besedy o stupňujícím se nebezpečí agrese proti Sýrii se uskuteční i na dalších místech České republiky.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.