Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Mezinárodní deklarace k výročí osvobození od fašismu a války Thursday, May 28 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Mezinárodní deklarace k výročí osvobození od fašismu a války Tisk E-mail
Pátek, 09 květen 2014

Imperialismus opět ohrožuje světový mír. Nejnověji se stala hračkou v rukách imperialistických zlodějů Ukrajina. Imperialistické mocnosti ve spojenectví s kontrarevolucí mezi sebou zápasí o rozdělení zbytků bývalého lidového majetku. Ve svém boji o znovurozdělení někdejších socialistických zemí nebudou váhat uvrhnout svět potřetí za 100 let do války.

Na den přesně před 69 lety, 9. května 1945 ukončil socialistický Sovětský svaz poslední světovou válku porážkou fašistického Německa. Byl to hrdinský boj Rudé armády, zrozené z Velké říjnové socialistické revoluce, společně s revolučními partyzány a antifašistickými osvobozeneckými hnutími v okupovaných zemích, jež umožnily toto vítězství.

Proto v tento historický den vztyčujeme prapor Sovětského svazu. Připomínáme tak hrdinství bojovníků Rudé armády a partyzánů, kteří v boji za osvobození našich národů od fašismu a války položili své životy. Současně tím vyjadřujeme své přesvědčení, že mír a blahobyt našich národů jsou možné pouze v případě osvobození se od břemene kapitalistického vykořisťování. Dáváme tím znamení i pro dnešek. Bude to opět rudý prapor pracujících, který zastaví směřování k imperialistické válce a ukončí kapitalistické barbarství. Budoucnost bude naše.

 

Svobodná německá mládež (FDJ) - Německo

Revoluční komunistický svaz mládeže bolševiků (RKSMb) - Ruská federace

Mladí socialisté Socialistické strany práce Chorvatska

Svaz mladých komunistů Jugoslávie (SKOJ)

Komunistický svaz mládeže (KSM) - Česká republika

Komunistická mládež Polska (KMP)

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.