Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Z aktivit KSM arrow Jednala Ústřední rada KSM Thursday, August 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Jednala Ústřední rada KSM Tisk E-mail
Pondělí, 07 duben 2014

V budově Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy se v neděli 6. dubna uskutečnilo zasedání Ústřední rady Komunistického svazu mládeže. Věnovala se mj. otázce účasti KSM na akcích v České republice a zahraničí v posledním období a plánu aktivit pro rok 2014. 

Diskuse se zaměřila i na hodnocení předvolební kampaně k volbám do Evropského parlamentu a kritického postoje, který by komunisté měli zaujmout k účasti na těchto volbách vzhledem k nekomunistickým postojům a stanoviskům předních kandidátů za KSČM šířících iluze týkající se charakteru Evropské unie, a to navíc v situaci mimořádného vyostření meziimperialistických rozporů, v němž právě EU hraje důležitou roli. Tato situace zvyšuje nároky na postoje a činnost komunistů v zápasu proti politice imperialistického bloku EU v naší zemi i za jeho hranicemi.

Velkou pozornost účastníci jednání věnovali puči realizovanému mj. fašistickými ozbrojenými silami na Ukrajině podporovanými USA, NATO a Evropskou unií a eskalaci napětí hrozící rozpoutáním meziimperialistické války velkého rozsahu v Evropě. Pozice, kterou musí komunisté zaujmout, není přijetím stanoviska jednoho ze střetávajících se imperialistických bloků, ale odpor proti imperialistickému vměšování se a válce. Přitom je nezbytné brát při hodnocení do úvahy fakt, že je to USA, NATO a EU, které vykonávají a v současné době vyhrocují dlouhodobý tlak proti Ruské federaci a Čínské lidové republice např. formou rozšiřování svých vojenských základen k hranicím těchto zemí. Opírají se přímo o fašistické síly, které používají jako nástroj k prosazování svých zájmů a v případě Ukrajiny k vládnímu převratu.

Jedním ze závěrů zasedání Ústřední rady KSM bylo rozhodnutí o zahájení náborové kampaně KSM, kterou osloví mladé lidí, kteří chtějí bojovat proti válce, imperialismu a za socialismus, a vyzve je ke vstupu a aktivní práci v řadách KSM.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.