Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Sunday, December 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Tisková zpráva z Online zasedání evropských komunistických organizací mládeže ke sdílení zkušeností Tisk E-mail
Středa, 11 listopad 2020

20 evropských komsomolů se sešlo na 103. výročí Velké říjnové socialistické revoluce k "Online zasedání evropských komunistických organizací mládeže ke sdílení zkušeností". Organizace si zde vyměnily své zkušenosti z bojů mládeže během pandemie COVID-19.

Od vypuknutí pandemie zažívá pracující lid po celém světě četné útoky proti svým právům. Jeho právo na zdravotní péči je pustošeno kapitalistickými vládami, které místo veřejného zdravotnictví prosazují zdravotnictví soukromé. Jeho právo na vzdělání je podhodnocováno kvůli bezplánovité politice, kapitalistické vlády upřednostňují soukromé vzdělávání jako ekonomický obor a věnují nedostatečné prostředky veřejným školám. Podobným útokům čelí také právo lidu na bydlení, kulturu a sport. Tyto problémy nejsou nové a nejsou spuštěny epidemií COVID-19. Již dříve dosáhly závažného rozsahu. Úlohou pandemie bylo, že je odhalila ještě jasněji.

Celý článek...
 
Výročí války za nezávislost Kuby Tisk E-mail
Neděle, 20 září 2020

15. září se v Brně uskutečnila přednáška na téma výročí vyhlášení protikoloniální války na Kubě. Akce se uskutečnila ve spolupráci mezi Společností Česko kubánského přátelství a Komunistickým svazem mládeže.

I když se akce měla věnovat primárně událostem před 125 lety na Kubě, tak nakonec bylo téma širší. Přednášející představil kubánskou revoluci jako proces, který v polovině 19. století započali otrokářští plantážníci a byl zakončen úspěšnou revolucí Fidela Castra. Ten teprve donesl Kubě skutečnou svobodu a nezávislost.

 

Celý článek...
 
28.8. Holany: 82. výročí manifestace sbratření národů Tisk E-mail
Pátek, 21 srpen 2020
 
Uskutečnil se Antikapitalistický kemp 2020 Tisk E-mail
Neděle, 26 červenec 2020

Ve dnech 16-19. července se na jižní Moravě uskutečnil tradiční letní Antikapitalistický kemp organizovaný KSM společně s Levou perspektivou. Kemp úspěšně proběhl v krásné krajině na jižní Moravě sice za proměnlivého počasí, ale také vysokého zájmu desítek mladých účastníků. Program těchto čtyř dnů myslel na přednášky a debaty, i na společenské vyžití. Mezi tématy debat byly aktuální otázky koronaviru a ekologie, dynamika vojenského vztahu velmocí USA a Ruska, besedy o problémech regionu, dějinách komunistického hnutí, teorii dialektického materialismu, aktuálních případech bojů na pracovišti. Vystoupení pozvaných řečníků a panelistů a následující diskuze byly na velice slušné úrovni. Účastnící měli možnost poznat situaci i v jiných zemích vystoupeními soudruhů z Polska, Kolumbie a Egypta. Na kempu byla možnost diskutovat i s účastníky kempu ze Slovenska.

Celý článek...
 
Antikapitalistický kemp 2020 Tisk E-mail
Sobota, 11 červenec 2020
Antikapitalistický kemp 2020 se uskuteční v termínu 16. - 19. července 2020 v Jihomoravském kraji nedaleko Brna. Program začne ve čtvrtek 16. 7. odpoledne a skončí v neděli 19. 7. po poledni. Antikapitalistický kemp je otevřen všem radikálně levicovým zájemcům po zaslání přihlášky (e-mail; případně on-line přes web levaperspektiva.cz) a potvrzení registrace organizátory. Nepotvrzená přihláška k účasti na kempu neopravňuje. Organizátory kempu jsou Levá perspektiva a Komunistický svaz mládeže.
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 580
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.