Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Friday, December 14 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Boj proti zdražování MHD v Praze nekončí Tisk E-mail
Pátek, 03 červen 2005

Schválením zdražení MHD Radou města Prahy (Z 12,- na 20,- Kč u jednotlivých jízdenek) kampaň KSM proti zdražování MHD a strategicky za bezplatnou dopravu nekončí. Zdražování má začít od 1. 7. V těchto dnech probíhá výlepová akce plakátů proti zdražování, protestní hromadné jízdy bez jízdenek, informativní kampaň a zároveň i výměna korespondence s radními. V posledním dopise požadujeme na základě počtu podpisů pod petici zařazení bodu o zdražování MHD na program zastupitelstva (které zdražení neprojednávalo).

Celý článek...
 
Petice proti zdražování MHD nestačila Tisk E-mail
Úterý, 24 květen 2005

Ve čtvrtek 26. května Rada Hlavního města Prahy rozhodne o zvýšení cen jízdného v MHD. Proti tomuto kroku protestovali na řadě petičních akcí poslední týden členové Komunistického svazu mládeže, kteří nasbírali okolo 1600 podpisů. Přestože petice zdražení asi nezabránila, zviditelnila nutnost veřejné diskuse o koncepci dopravní obslužnosti hlavního města – zda směrem k růstu automobilismu či směrem k ekologické, moderní hromadné dopravě. Vždyť myšlenku z pokračující kampaně KSM „Za čisté, zelené a zdravé hlavní město - za bezplatnou MHD“ podpořily i jiné subjekty - členové Strany zelených a dokonce i opoziční M. Hvíždala. Odbornou diskusi na toto téma doporučila na svém zasedání i Pražská rada KSČM.

Celý článek...
 
O antiimperialistickém boji a mezinár. kom. hnutí Tisk E-mail
Sobota, 21 květen 2005

Zaplněná konferenční místnost byla znakem již XVIII. teoreticko-politické konference se zahraniční účastí, kterou KSM spolupořádal. Ze zahraničních hostů se zúčastnili zástupci organizací z Velké Británie, Itálie, Řecka, Švédska, Polska, Slovenska, Kuby, KLDR. Hlavní referát měl s. Harpal Brar, koreferát z dílny Hassana Charfo byl o pozici KSČM v mezinárodním komunistickém hnutí. Na konferenci vystoupili 3 zástupci KSM.

Celý článek...
 
KSM v ulicích Prahy proti zdražování MHD Tisk E-mail
Středa, 18 květen 2005

Také ve středu se v ulicích Prahy objevily stolky KSM s peticemi proti zvyšování cen MHD. Podle některých návrhů má stát současný 12korunový lístek až 60Kč. Během několika hodin bylo např. na pražském Kačerově nasbíráno přes 350 podpisů. Další akce budou probíhat i ve čtvrtek (od 17h na Palackého nám.) a v pátek (od 10h opět na Kačerově a od 14h na Florenci). Petice je součástí dlouhodobé kampaně KSM "Za čisté, zdravé a zelené hlavní město - za bezplatnou městskou hromadnou dopravu."

Celý článek...
 
Ze setkání mladých komunistů Tisk E-mail
Pondělí, 16 květen 2005

13. - 15. května se v Prostřední Bečvě uskutečnilo setkání levicové mládeže, kterého se zúčastnilo přes 90 mladých komunistů a které již podruhé pořádala Odborná skupina pro mládež při ÚV KSČM. Diskuse na témata Proč selhaly dosavadní snahy o nastolení socialismu?, Jak bránit sebe i jiné před rasismem, sexismem a politickou diskriminací?, Co přinese evropská integrace?

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Následující > Konec >>

Výsledky 526 - 530 z 549
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.