Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Thursday, July 27 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Češi jsou na SFMS aktivní Tisk E-mail
Čtvrtek, 12 prosinec 2013

První dny XVIII. Světového festivalu mládeže a studentstva, který se právě koná v ekvádorském Quitu, proběhly ve znamení velké aktivity české delegace. Od 8. prosince bylo otevřeno mj. i festivalové tržiště přátelství.

Na něm má mezi více než 40 stánky ten svůj i Česká republika. Čeští delegáti v něm nabízejí odznaky, trička, samolepky a knihy KSČM, KSM či Společnosti česko-kubánského přátelství. Svými výrobky přispěl i Levicový klub žen. Stánek se proto těší značnému zájmu jak zahraničních, tak i domácích delegátů.

Celý článek...
 
Jednala Ústřední rada KSM Tisk E-mail
Sobota, 12 říjen 2013

V soboru 21. září se v budově Ústředního výboru KSČM uskutečnilo zasedání vedení organizace komunistické mládeže. Ústřední rada Komunistického svazu mládeže (KSM) se zabývala vyhodnocením činnosti mladých komunistů v uplynulém období a vytyčením cílů pro následující měsíce. Podrobně byly diskutovány veřejné aktivity organizace, například účast KSM na mezinárodní mírové akci Třídní boj místo světové války , organizované k 75. výročí Mnichovského diktátu. Ústřední rada přijala prohlášení solidarity s pracujícími na Ostravsku, kteří čelí uhlobaronu Bakalovi.

Celý článek...
 
Fotopříběh kampaně Třídní boj namísto světové války 2013 Tisk E-mail
Středa, 09 říjen 2013

Více fotografií naleznete na webu kampaně

Celý článek...
 
Zakončení akce "Třídní boj místo světové války" v Praze Tisk E-mail
Úterý, 08 říjen 2013

Dnes 8. října 2013 byla úspěšně zakončena jedna z etap mezinárodní protiválečné kampaně vedené pod heslem "Třídní boj místo světové války".

Konvoj vozidel, který vyrazil z Mnichova v den 75. výročí Mnichovského diktátu, pokračoval českým pohraničím směrem na Prahu. Pozoruhodné bylo, že i na českém území jeho trasu sledovali němečtí policisté, kteří v Čechách dirigovali české policisty. Ti si za německými chodili pro instrukce. Zachycené na fotografiích je přinášíme pod článkem. I to jasně dokládá, kde je státní suverenita České republiky a jaké jsou kompetence německé státní moci na našem území. Zejména v plzeňském kraji policie zkoušela vše možné i nemožné, aby pod jakýmikoli záminkami zabránila konvoji v cestě. Jeho vozy tak například musely absolvovat vážení a podobně. Přesto konvoj v sobotu 5. října úspěšně dokončil svoji naplánovanou cestu do Plzně, kde na náměstí mj. uskutečnil umělecké představení, podobně jako v obcích po cestě, například v Dolním Žandově. 

Celý článek...
 
Překážky české policie v kampani "Třídní boj namísto světové války" (aktualizováno) Tisk E-mail
Pátek, 04 říjen 2013

Mezinárodní protiválečná akce "Třídní boj namísto světové války", která vyrazila 29. září z Mnichova a pokračuje směrem na Prahu a jejíž součástí je i KSM, včera překročila hranice v Aši a uskutečnila první shromáždení na území České republiky. Již na území Německa konvoji kladlo státní zastupitelství a německá policie výrazné překážky - ohledně přítomnosti účastníků a herců na korbě kamiónů a užití symbolů, které jasně představuje protiválečné a protifašistické varování. V pondělí 30. září dal ale správní soud v Mnichově zapravdu kampani - jde o svobodu politického a uměleckého vyjádření. Ovšem vliv orgánů německého státu zřejmě sahá i za hranice. V Aši byla kolona výrazně zdržena odporem policie proti těm součástem kampaně, které byly již dříve obhájeny u soudu v Mnichově. Naštěstí po delším vyjednávání kolona mohla pokračovat. Dnes, 4. října v Chebu, byl pokus policie opakován s daleko větší razancí. Kolona nesmí podle policie pokračovat ve stávající formě na území Plzeňského kraje. Je tu snaha znemožnit akci v šíření poselství v České republice a ukončit kampaň. Okamžitě byla sepsána stížnost k postupu policie a žádost o zvláštním užívání komunikace.

V tuto chvíli vyrazil konvoj z Chebu s pohrůžkou, že může být kdykoliv zastaven.

Aktualizace z 14:00: Policie zastavila konvoj v Chodové Plané a zakázala vjezd do Plané s osobami na korbě.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 519
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.