Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Thursday, June 21 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Postřehy z petičních akcí proti základnám Tisk E-mail
Pondělí, 25 září 2006

Kampaň KSM proti součásti ilegálního amerického protiraketového štítu (porušuje smlouvu SALT2 – 1972 – proti eskalaci závodů ve zbrojení), tj. realizaci obrany USA na našem území, pokračuje s nezmenšenou intenzitou. Znudění pravičáci píšící na internetové stránky KSM už hlásají, jak to, že prý tu bude „jen“ radar a od raket se možná ustoupilo, budeme vydávat za naše malé vítězství. Je to naopak vítězství velké, na kterém je jasně patrné, co zmůže koordinovaná práce několika stovek aktivistů KSM, KSČM a dalších zapojených v iniciativě NE ZÁKLADNÁM. Počet podpisů pod petici KSM přesáhl již 30 000.

Celý článek...
 
Příjemná změna Tisk E-mail
Neděle, 24 září 2006

Nejen politikou živ je člověk a o KSM a jejich aktivitách to platí dvojnásobně. I když jednotlivé kluby pracují s dětmi a mládeží po celý rok, hlavní činností se stává tato náplň o prázdninách. Již potřetí letos uspořádala ÚR KSM ve spolupráci s OV KSČM Praha – východ letní dětský tábor, který se tentokrát uskutečnil uprostřed překrásných brdských lesů nedaleko Rožmitálu pod Třemšínem. Vedoucími a praktikanty byli členové a sympatizanti KSM, funkci hlavní vedoucí pak vykonávala středočeská krajská zastupitelka Zdenka Hajleková.

Celý článek...
 
Sjednotit síly proti základně! Tisk E-mail
Sobota, 23 září 2006

Přinášíme rozhovor se Zdeňkem Štefkem, tajemníkem Ústřední rady Komunistického svazu mládeže: Iniciovali jste před několika měsíci petiční akci proti umístění americké vojenské základny v ČR. Kolik máte aktuálně podpisů? Zmiňovanou petici jsme rozjeli před začátkem prázdnin, dalo by se říci, že první akce však začala již na závěrečné volební akci KSČM na Václavském náměstí. Nemohli jsme zůstat nečinní v situaci, kdy se politici (a vlastně i média) toto téma snažili smést ze stolu. Jakmile tedy Vojtěch Filip tento problém otevřel, zatroubili jsme do útoku a petici bezodkladně zahájili.

Celý článek...
 
KSM na slavnostech tisku Tisk E-mail
Úterý, 19 září 2006

V Ostravě na slavnosti Naší pravdy a v Praze na slavnosti Halo novin se setkali mladí i staří, aby společně vyzdvihli úlohu levicového tisku v současné mediální antikomunistické blokádě. KSM měl na obou akcích informační stánky s peticí proti americkým základnám - v průběhu dne bylo dosaženo celkového počtu 25000 podpisů pod petici. V Ostravě zástupkyně KSM Veronika Sýkorová zmínila, že jsme nejen čtenáři, ale i přispěvatelé novin, v Praze zase Ludvík Šulda seznámil přítomné s aktuálním stavem petiční akce.

Celý článek...
 
Finsko proti neoliberalismu a válce Tisk E-mail
Pondělí, 18 září 2006

Ve dnech 9. – 10. září se v Helsinkách uskutečnilo mezinárodní setkání zástupců levicových stran a občanských sdružení, věnované tématu boje proti neoliberalismu a válce a výměně zkušeností s touto problematikou v jednotlivých zemích. Celé konferenci předcházela demonstrace proti mocenské agresi USA přímo v centru Helsinek, organizovaná mmj. Komunistickou stranou Finska, které se zúčastnilo zhruba 2000 lidí. Následující den proběhl seminář, který byl velkým přínosem pro mezinárodní spolupráci mezi levicovými stranami a protiválečnými hnutími, zvláště v době rostoucí agrese USA a jejich přisluhovačů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Následující > Konec >>

Výsledky 416 - 420 z 537
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.