Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Wednesday, March 04 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Světový festival mládeže bude v Ekvádoru Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 listopad 2012

Světové festivaly mládeže a studentstva jsou největšími mezinárodními vystoupeními mládeže bojující za mír, pokrok, rozvoj a solidaritu, proti válce, útlaku, vykořisťování a imperialismu. Jejich tradice byla založena v přímé návaznosti na vítězství nad fašismem. První festival se konal v roce 1947 v Praze, kdy se do našeho hlavního města sjely tisíce mladých lidí z celého světa. Na tomto festivalu také poprvé zazněl "Pochod demokratické mládeže", který se posléze stal hymnou mezinárodního hnutí pokrokové mládeže.

Celý článek...
 
Připravuje se světový festival mládeže Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 listopad 2012

Necelé dva roky po úspěšném uskutečnění XVII. světového festivalu mládeže a studentstva v Jihoafrické republice se začíná připravovat další festival. V těchto dnech probíhá v hlavním městě Ekvádoru Quitu mezinárodní poradní schůze, která má za úkol přípravu příštího festivalu zahájit. Svolavatelem mezinárodní porady je Světová federace demokratické mládeže, jejímž členem je v České republice Komunistický svaz mládeže (KSM), který má na poradě v Quitu také své zastoupení. Porada by se měla zabývat místem konání festivalu, jeho termínem i harmonogramem přípravy. Světové festivaly mládeže a studentstva jsou největšími antiimperialistickými mezinárodními akcemi mládeže, kterých se vždy účastní mnoho tisíc mladých lidí z celého světa. Jejich historie sahá do roku 1947, kdy se v Praze uskutečnil první z nich.

 
Mladí si společně s pamětníky připomenuli Ernesta Che Guevaru Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 listopad 2012

Ve středu 24. října se v Praze uskutečnil vzpomínkový večer věnovaný 45. výročí zavraždění latinoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary. Hojně navštívenou akci uspořádala Společnost česko-kubánského přátelství.

Bohatý Guevarův život představil v úvodním slově Milan Krajča. Nejen mladší posluchači se tak měli možnost dozvědět o Guevarově dětství a mládí v rodné Argentině, cestách po Latinské Americe, pobytu v Guatemale v době tamní pokrokové vlády Jacobo Árbenze. Podrobně byl také popsán Guevarův příchod ke kubánským revolucionářům formujícím se pod vedením Fidela Castra v Mexiku, následná plavba na Kubu a partyzánská válka za svržení diktátorského režimu Fulgencia Batisty. Nebyla opomenuta ani Guevarova práce pro revoluční kubánskou vládu ve funkci prezidenta Národní banky, ministra průmyslu a vrcholného kubánského antiimperialistického diplomata. Životopisný exkurs byl zakončen tématem Guevarova odchodu z Kuby, účasti na bojích konžských partyzánu Laurenta-Désiré Kabily a následným pokusem rozpoutat revoluční partyzánské hnutí v Bolívii, kde byl právě před 45 lety zavražděn.

Celý článek...
 
Pražská demonstrace na obranu Sýrie Tisk E-mail
Neděle, 21 říjen 2012

Národní svaz syrských studentů v ČR a další organizace uspořádaly v sobotu 20. října 2012 v Praze demonstraci na podporu své země čelící útokům teroristických skupin a zahraniční intervenci realizované a podporované státy NATO, Izraelem a despociemi Arabského poloostrova. Na Václavském náměstí se sešli Syřané (různých vyznání) spolu se solidární účastí českých aktivistů proti imperialistickému vměšování a válce, mezi kterými byli členové Komunistického svazu mládeže. Syřané přitom nesli velké vlajky Syrské arabské republiky.

Celý článek...
 
Nikdy více Mnichov. Válku imperialistické válce! Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2012

Dne 29. září 2012 se sešli v Mnichově zástupci široké koalice německých, českých a polských organizací spojených dlouhodobě v rámci společné mezinárodní protiválečné kampaně nazvané Třídní boj namísto světové války, která minulý rok projížděla i Českou republikou.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 490
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.