Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Wednesday, August 31 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Zakončení akce "Třídní boj místo světové války" v Praze Tisk E-mail
Úterý, 08 říjen 2013

Dnes 8. října 2013 byla úspěšně zakončena jedna z etap mezinárodní protiválečné kampaně vedené pod heslem "Třídní boj místo světové války".

Konvoj vozidel, který vyrazil z Mnichova v den 75. výročí Mnichovského diktátu, pokračoval českým pohraničím směrem na Prahu. Pozoruhodné bylo, že i na českém území jeho trasu sledovali němečtí policisté, kteří v Čechách dirigovali české policisty. Ti si za německými chodili pro instrukce. Zachycené na fotografiích je přinášíme pod článkem. I to jasně dokládá, kde je státní suverenita České republiky a jaké jsou kompetence německé státní moci na našem území. Zejména v plzeňském kraji policie zkoušela vše možné i nemožné, aby pod jakýmikoli záminkami zabránila konvoji v cestě. Jeho vozy tak například musely absolvovat vážení a podobně. Přesto konvoj v sobotu 5. října úspěšně dokončil svoji naplánovanou cestu do Plzně, kde na náměstí mj. uskutečnil umělecké představení, podobně jako v obcích po cestě, například v Dolním Žandově. 

Celý článek...
 
Překážky české policie v kampani "Třídní boj namísto světové války" (aktualizováno) Tisk E-mail
Pátek, 04 říjen 2013

Mezinárodní protiválečná akce "Třídní boj namísto světové války", která vyrazila 29. září z Mnichova a pokračuje směrem na Prahu a jejíž součástí je i KSM, včera překročila hranice v Aši a uskutečnila první shromáždení na území České republiky. Již na území Německa konvoji kladlo státní zastupitelství a německá policie výrazné překážky - ohledně přítomnosti účastníků a herců na korbě kamiónů a užití symbolů, které jasně představuje protiválečné a protifašistické varování. V pondělí 30. září dal ale správní soud v Mnichově zapravdu kampani - jde o svobodu politického a uměleckého vyjádření. Ovšem vliv orgánů německého státu zřejmě sahá i za hranice. V Aši byla kolona výrazně zdržena odporem policie proti těm součástem kampaně, které byly již dříve obhájeny u soudu v Mnichově. Naštěstí po delším vyjednávání kolona mohla pokračovat. Dnes, 4. října v Chebu, byl pokus policie opakován s daleko větší razancí. Kolona nesmí podle policie pokračovat ve stávající formě na území Plzeňského kraje. Je tu snaha znemožnit akci v šíření poselství v České republice a ukončit kampaň. Okamžitě byla sepsána stížnost k postupu policie a žádost o zvláštním užívání komunikace.

V tuto chvíli vyrazil konvoj z Chebu s pohrůžkou, že může být kdykoliv zastaven.

Aktualizace z 14:00: Policie zastavila konvoj v Chodové Plané a zakázala vjezd do Plané s osobami na korbě.

Celý článek...
 
Leták mezinárodní protiválečné akce "Třídní boj místo světové války" 2013 Tisk E-mail
Pondělí, 30 září 2013

Trasa přes SRN a Českou republiku od 29. září do 8. října 2013

29. září - Mnichov
30. září - z Mnichova do Ingolstadtu do Kelheimu a do Řezna
1. října - z Řezna do Norimberku
2. října - z Norimberku do Bayreuthu a do České republiky
3. října - Aš
4. října - z Chebu do Plzně
5. října - z Plzně do Berouna a do Prahy
6. října - z Prahy do Lidic
7. října - Praha
8. října - Praha

K tomu:

Společné prohlášení českých organizací

Plakát říjnové kampaně "Třídní boj místo světové války"

 

 
Společné prohlášení českých organizací k říjnové akci kampaně Třídní boj místo světové války Tisk E-mail
Středa, 25 září 2013

My, čeští účastníci mezinárodní kampaně Třídní boj namísto světové války, se i v roce 2013 zapojujeme do další z řady aktivit této kampaně. Připomínáme si 75. výročí mnichovského diktátu, který ostře zasáhl lid Československa a všechny pokrokové síly naší vlasti. Připomínáme si zradu tzv. západních spojenců, kteří předhodili Československo Hitlerově genocidnímu panství ve snaze obrátit jeho agresivitu na východ proti Sovětskému svazu. Mnichovský diktát přinesl podřízení lidu a zdrojů Československa německé nacistické mašinérii a byl krokem k nastupující světové válce. Připomínáme si ale také hrdinství, které se naplno projevilo v těchto dnech, kdy Komunistická strana Československa a ostatní pokrokové síly v ČSR vyzývaly k obraně vlasti, a kdy jedinou mocností, která měla vůli pomoci naší vlasti, byl Sovětský svaz. Připomínáme si i zbabělost velké části vládnoucí třídy Československa, která buď rozbití státu sama připravovala, nebo pod dojmem zrady Francie a Velké Británie a strachu z iniciativy lidu kapitulovala. Vůle pracujících a ostatních složek obyvatelstva k boji se nakonec za daleko horších podmínek projevila v aktivním odporu proti okupaci, připojování se k partyzánskému hnutí, vstupem do československých vojsk v zahraničí i v otevřených vystoupeních lidu na nacisty ovládaných územích. Tento obrovský střet mezi reakcí představovanou německým nacismem a národy světa byl v roce 1945 dovršen osvobozením a lidovým vítězstvím nad nacismem. Obětí nacismu se stalo 360 000 občanů Československa. Největší oběť vyhnání okupantů z naší vlasti přitom přinesl Sovětský svaz. Na 140 000 bojovníků Rudé armády položilo při osvobozování Československa své životy a více než 411 000 jich bylo zraněno.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 512
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.