Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Saturday, December 20 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Mladí si společně s pamětníky připomenuli Ernesta Che Guevaru Tisk E-mail
Čtvrtek, 08 listopad 2012

Ve středu 24. října se v Praze uskutečnil vzpomínkový večer věnovaný 45. výročí zavraždění latinoamerického revolucionáře Ernesta Che Guevary. Hojně navštívenou akci uspořádala Společnost česko-kubánského přátelství.

Bohatý Guevarův život představil v úvodním slově Milan Krajča. Nejen mladší posluchači se tak měli možnost dozvědět o Guevarově dětství a mládí v rodné Argentině, cestách po Latinské Americe, pobytu v Guatemale v době tamní pokrokové vlády Jacobo Árbenze. Podrobně byl také popsán Guevarův příchod ke kubánským revolucionářům formujícím se pod vedením Fidela Castra v Mexiku, následná plavba na Kubu a partyzánská válka za svržení diktátorského režimu Fulgencia Batisty. Nebyla opomenuta ani Guevarova práce pro revoluční kubánskou vládu ve funkci prezidenta Národní banky, ministra průmyslu a vrcholného kubánského antiimperialistického diplomata. Životopisný exkurs byl zakončen tématem Guevarova odchodu z Kuby, účasti na bojích konžských partyzánu Laurenta-Désiré Kabily a následným pokusem rozpoutat revoluční partyzánské hnutí v Bolívii, kde byl právě před 45 lety zavražděn.

Celý článek...
 
Pražská demonstrace na obranu Sýrie Tisk E-mail
Neděle, 21 říjen 2012

Národní svaz syrských studentů v ČR a další organizace uspořádaly v sobotu 20. října 2012 v Praze demonstraci na podporu své země čelící útokům teroristických skupin a zahraniční intervenci realizované a podporované státy NATO, Izraelem a despociemi Arabského poloostrova. Na Václavském náměstí se sešli Syřané (různých vyznání) spolu se solidární účastí českých aktivistů proti imperialistickému vměšování a válce, mezi kterými byli členové Komunistického svazu mládeže. Syřané přitom nesli velké vlajky Syrské arabské republiky.

Celý článek...
 
Nikdy více Mnichov. Válku imperialistické válce! Tisk E-mail
Úterý, 02 říjen 2012

Dne 29. září 2012 se sešli v Mnichově zástupci široké koalice německých, českých a polských organizací spojených dlouhodobě v rámci společné mezinárodní protiválečné kampaně nazvané Třídní boj namísto světové války, která minulý rok projížděla i Českou republikou.

Celý článek...
 
Třídní boj namísto světové války: Leták k manifestaci 29. září v Mnichově Tisk E-mail
Neděle, 16 září 2012
Celý článek...
 
Z projevů na demonstraci za osvobození kubánské pětice 12.9. Tisk E-mail
Pátek, 14 září 2012

Projev Ludvíka Šuldy na demonstraci za propuštění pěti kubánských národních hrdinů

Scházíme se zde dnes u příležitosti uvěznění Pětice Kubánců - Gerarda Hernándeze, Ramóna Labaňina, Antonia Guerrera, Fernanda Gonzáleze a Reného Gonzáleze - americkou justicí. Je to přesně 14 let, 12. 9. 1998, co byla tato Pětice odvážných mužů, představitelů hrdinného a nepokořeného národa, zatčena FBI a uvězněna v žalářích na území Spojených států. Jejich jediným zločinem se stalo, že v Miami na Floridě shromažďovali důkazy o teroristických plánech kubánských proticastrovských exilových skupin. Činnost těchto organizací přitom byla a je v rozporu, jak s americkými tak i kubánskými zákony.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 45 z 488
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.