Úvodní stránka arrow Z aktivit KSM Thursday, April 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Video: Porážka imperialismu USA na Pláži Girón Tisk E-mail
Pátek, 26 duben 2013

Ve čtvrtek 18. dubna si čeští přátelé Kuby připomenuli veliké vítězství kubánského lidu na Pláži Girón. Vzpomínkový podvečer při příležitosti 52. výročí porážky invaze imperialismu na Kubu uspořádala v Praze Společnost česko-kubánského přátelství.

Milan Krajča z vedení česko-kubánské společnosti v úvodu setkání konstatoval, že i přátelé socialistické Kuby v České republice vítězství na Pláži Girón jako důležitý mezník Kubánské revoluce, který znamenal také vůbec první porážky yankeeovského imperialismu na americkém kontinentu. "Každé výročí tohoto vítězství kubánského národa je proto příležitostí opět demonstrovat naší solidaritu s Kubou a jejím bojem za obranu své nezávislosti a socialismu," uvedl dále Krajča.

Celý článek...
 
Video: záznam z přednášky "Okupovaná Palestina včera a dnes" Tisk E-mail
Pátek, 01 únor 2013

Zveřejňujeme záznam ze včerejší přednášky Naima Ashhaba "Okupovaná Palestina včera a dnes"

 
Jednání představitelů KSM s předsedou ÚV KSČM Vojtěchem Filipem Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 leden 2013

Ve středu 9. ledna se uskutečnilo setkání představitelů Komunistického svazu mládeže s předsedou Ústředního výboru Komunistické strany Čech a Moravy Vojtěchem Filipem. Zástupci KSM na něm informovali o nedávno uskutečněném 10. sjezdu KSM a jím vytyčených úkolech mladých komunistů. Jednou z prezentovaných priorit komunistické mládeže pro následující období je orientace na budování antiimperialistického protiválečného hnutí. Na jednání došlo také k dohodě o větším propojení aktivit KSM a KSČM proti současné vlně antikomunismu. Na schůzi zazněla i informace o připravovaném 18. světovém festivalu mládeže a studentstva, který se uskuteční v tomto roce v jihoamerickém Ekvádoru, do jehož přípravy je KSM zapojen, a který bude mimořádnou mezinárodní událostí pokrokové, demokratické a antiimperialistické mládeže celého světa. Kromě světového festivalu mládeže byly diskutovány také další mezinárodní aktivity KSČM a KSM a postoje obou organizací k aktuálním zahraničně-politickým problémům. 

 
Brazilský fotograf Michael Susin Mica k výstavě "Pohledy na Kubu" Tisk E-mail
Středa, 09 leden 2013

Video z besedy Brazilský fotograf Michael Susin Mica na besedě k zahájení výstavy jeho fotografií "Pohledy na Kubu", kterou pořádaly Společnost česko-kubánského přátelství a České mírové hnutí 7. ledna 2013 v Praze.

 
Vzdělání je právo, ne byznys! Školné nesmí projít! Tisk E-mail
Úterý, 08 leden 2013

Vystoupení Milana Krajči v Petičním výboru Poslanecké sněmovny k projednávání petice proti školnému 

České vysoké školství je dlouhodobě podfinancováno. Na vysokoškolské vzdělání dává Česká republika méně než polovinu toho, kolik činí evropský průměr. Za poslední tři roky byla částka snížena z 21 miliard na 18 miliard korun ročně a rozpočet na školství se bude snižovat i nadále. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 479
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.