Úvodní stránka arrow Teorie Friday, June 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Teorie
O roli komunistů v antiimperialistickém hnutí Tisk E-mail
Úterý, 20 září 2005

21. května KSM spolupořádal mezinárodní konferenci, z které přinášíme příspěvek účastníka Komunistické strany Řecka: "S velkou naléhavosti se dostává na pořad dne otázka sjednocování politických sil ve spojenectví, které by usnadňovalo boj proti antilidovým opatřením, která uskutečňují buržoazní vlády..."

Celý článek...
 
Marxismus a bolívarianismus Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 září 2005

Venezuela je zemí, kde se přibližně 6 let odehrávají pozoruhodné změny, které jejich protagonisté označují za bolívariánskou či bolívarskou revoluci. Proti tomuto procesu změn se staví příslušníci středních a zejména vyšších společenských vrstev, většina obyvatelstva však zatím prezidentem Chávezem uskutečňovanou politiku podporuje.

Celý článek...
 
Kulturní fronta a komunistické hnutí Tisk E-mail
Pátek, 08 červenec 2005

Staré sociálně-demokratické hnutí se před sto lety pyšnilo třemi pilíři, na nichž stála socialistická politika. Bylo to hnutí politické, opírající se o zastoupení v buržoazních institucích, bylo tu odborové hnutí, dodávající ,,maso a krev" socialistickým myšlenkám, a bylo tu hnutí družstevní, etablující samosprávné zárodky socialismu přímo v "lůně kapitalismu". V těchto tradičních koncepcích hospodářského a politického boje se ovšem tak trochu zapomíná na kulturní frontu, která vybojovává socialismu a komunismu vítězství ve sféře idejí, ve sféře společenského vědomí.

Celý článek...
 
Třídy a třídní struktura Tisk E-mail
Středa, 17 březen 2004

Vážený čtenáři, v roce 1999 a 2000 se uskutečnil cyklus středočeského vzdělávání členů KSM, který byl účastníky vysoce hodnocen a který vyvolal vlnu zájmu o probíraná témata v daleko širší veřejnosti, zejména mezi levicovou mládeží. Vzdělávání probíhalo v malém kroužku a skládalo se z 45 minutového výkladu a diskuse. Účastníci dostali na závěr každého tématu strojem psané podklady - vlastně skripta, aby se mohli plně soustředit na probíranou látku. Jenomže těchto podkladů kolovalo mezi lidmi jen několik a v ne příliš dobré tištěné kvalitě. A tak jsme přikročili postupně k jejich přepsání, grafické úpravě (včetně volného prostoru po stranách na poznámky) a vydání v rámci naší vydávané edice brožur. Nyní se Ti tedy dostává se do rukou upravený výukový a diskusní text prvního tématu středočeského vzdělávání - Třídy a třídní struktura společnosti.

Celý článek...
 
12 mýtů o hladu ve světě Tisk E-mail
Pátek, 21 únor 2003

Proč je na světě tolik hladu? Co s tím můžeme dělat? Abychom mohli odpovědět na tyto otázky musíme se odnaučit mnoho z toho, co nás učili. Pouze když se osvobodíme od pout široce sdílených mýtů, můžeme dosáhnout ke kořenům hladu a podívat se na to, jak s ním můžeme skoncovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Následující > Konec >>

Výsledky 111 - 115 z 119
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.