Úvodní stránka Monday, April 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Žádost předsedovi ÚV KSČM a europoslancům za KSČM o účinnou pomoc ukrajinským komunistům Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 květen 2014

Předsednictvo Ústřední rady KSM dnes poslalo předsedovi ÚV KSČM V. Filipovi a poslancům zvoleným do Evropského parlamentu za KSČM V. Flasarové, M. Ransdorfovi, J. Maštálkovi a J. Kohlíčkovi žádost ukrajinských komunistů o pomoc a podporu. 

 

Vážená soudružko, vážený soudruhu, 

v mimořádně vážné situaci se na vedení Komunistického svazu mládeže (KSM) obrátili představitelé naší sesterské organizace Leninského komunistického svazu mládeže Ukrajiny (LKSMU) s prosbou o tlumočení žádosti vedení KSČM a jejím zastupitelům v Evropském parlamentu o podporu a pomoc Komunistické straně Ukrajiny (KPU) a Leninskému komunistickému svazu mládeže Ukrajiny, jež zažívají perzekuci ze strany kyjevských vládních a fašistických sil. 

Po převratu provedeném s podporou a ingerencí EU došlo k útokům na sídla zmíněných komunistických organizací včetně vypálení budovy ÚV Komunistické strany Ukrajiny a k pokusu o atentát na jejího předsedu Petra Simoněnka. Na půdě parlamentu byl nastolen návrh na zákaz parlamentní skupiny KPU a v současnosti bezprostředně hrozí nejen zákaz KPU a LKSMU jako organizací, ale i šíření komunistického myšlení a programu. Představitelé komunistických organizací jsou terčem fyzických útoků, jsou podrobováni výslechům na prokuratuře a Službě bezpečnosti Ukrajiny, to jest tajné policii. Hrozí jim nebezpečí smrti.

Žádost ukrajinských komunistů touto cestou předáváme. Jsme přesvědčeni, že je čestnou povinností KSČM, jež se sama v minulosti, když byla nastolována hrozba ilegalizace KSČM, obracela s žádostí o podporu na své zahraniční partnery, poskytnout ukrajinským komunistům, čelícím podmínkám nesrovnatelně těžším, pomoc a podporu v mnohem širším rozsahu a podobě než je nabídka spolupráce českých právníků, vyjádřená ze strany KSČM při návštěvě předsedy ÚV KPU Petra Simoněnka v Praze dne 22. 5. 2014.

Se soudružským pozdravem

Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže

22. 5. 2014

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.