Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Názory, polemika arrow VV ÚV KSČM odvolal vedoucího mezinárodního oddělení ÚV KSČM Friday, February 10 2012  
Kdo jsmeKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
VV ÚV KSČM odvolal vedoucího mezinárodního oddělení ÚV KSČM Tisk E-mail
Středa, 20 leden 2010

Dne 15. 1. 2010 VV ÚV KSČM odvolal s. Doc. Ing. Hassana Charfo, DrSc. z funkce vedoucího Mezinárodního oddělení ÚV KSČM. Odvolání přišlo jako vyvrcholení dlouhodobého účelového úsilí Vojtěcha Filipa a Jiřího Maštálky vyštvat, znechutit, marginalizovat a donutit s. Charfo, aby odstoupil z této funkce za použití nejrůznějších nečestných způsobů jednání od intrik, podrazů, šikany, buzerace, házení klacků pod nohy, nerovného zacházení až po ponižování a osočování. S. Charfo nejen vytrvale proti těmto snahám bojoval, ale odhalil i politické pozadí tohoto úsilí.

Jeho odvolání přišlo týden po publikování jeho článku namířeného proti antikomunismu v ČR ze dne 8. 1. 2010, ve kterém erudovaně prokázal nejen ekonomické úspěchy a přednosti období socialismu nad obdobím restaurace kapitalismu, ale i politické pokrytectví kontrarevoluce. Tento článek uzavřel konstatováním: "Nejúčinnější odpověď proti antikomunismu tkví v zachování komunistického charakteru KSČM, v obhajobě dennodenních požadavků a práv nejširších vrstev naší společnosti, v zachování zdravého vnitrostranického života, v poučení z chyb minulosti a v boji proti neduhům a praktikám, které s akceschopností strany a rozvojem jejího ideologického a politického potenciálu nemají nic společného."

S. Charfo je odborně zdatný, jazykově vybavený, ale i zásadový a statečný internacionalista, nosí stranu a její zájmy ve svém srdci. Věříme, že zůstane tak, jak nazval svůj poslední článek: "se vztyčenou hlavou". Doufejme, že se Vojtěchu Filipovi a jeho vykonavateli Jiřímu Maštálkovi nepodaří změnit mezinárodní politiku a mezinárodní styky KSČM, za které s. Charfo bojoval a které prosazoval. A tady právě leží podstata tažení proti s. Charfovi.

V. Filip prokázal na výše uvedené frašce (schůzi), že je všeho schopný a neštítí se ničeho při likvidaci komunistických kádrů, které upřímně řečeno na každém rohu nemáme. Soudruhu Charfovi bylo např. směšně vytýkáno, že s. Ransdorf, ze zdravotních a pracovních důvodů neuskutečnil služební cestu. Soudruh Charfo ho měl asi odnést do letadla na zádech. Dále mu bylo vytýkáno, že rozeslal komunistickým a levicovým stranám žádost k vyjádření solidarity s KSČM proti antikomunismu. Tuto žádost si ve skutečnosti vyžádali jak s. Filip, tak i s. Maštálka. Vytýkáno bylo i to, že zanedbal prodloužení Dohody o spolupráci s KS Kuby. Soudruzi buď nevěděli nebo spíš nechtěli vědět, že tato dohoda se dle článku 9 prodlužuje automaticky.  Jakožto další směšnou výtku lze uvést, že se s. Charfo zúčastňoval schůzí výkonného výboru Strany evropské levice, což bylo v souladu s usnesením 37. schůze VV ÚV KSČM ze dne 16. 2. 2007. O všech těchto schůzích s. Charfo předkládal zprávy, které VV ÚV KSČM bez námitek přijal. Největší fraškou byla výtka, že si s. Charfo před cca 3 lety  podepsal dovolenku a předal ji na sekretariát tak, jak tehdy byla běžná praxe. Stojí za povšimnutí, že na ÚV není jednotný systém řízení, který by byl dodržován ze strany všech místopředsedů. I dnes např. někdo dovoluje, aby vedoucí oddělení podepsal dovolenku podřízením, někdo ne. Při změně místopředsedy vždy dochází k určitým nejasnostem, které by měly být bezproblémově dořešeny, bude-li dobrá politická vůle existovat, zejména když se jedná o malichernost, formálnost.

Komu odvolání s. Charfo na základě výše uvedených záminek slouží a co se na obzoru chystá? Nutno se zeptat členů VV ÚV KSČM, kdo hlasoval proti a kdo kýval.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2012 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.