Úvodní stránka Saturday, June 23 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rusko, výbuch v metru. Podle Giulietta Chiesy je namířen proti Putinovi, který čelí dvěma ofenzívám Tisk E-mail
Pondělí, 03 duben 2017

"Tento atentát se podle mého soudu řadí do rámce barevné revoluce, která vypukla v Rusku. Vidím jasný vztah příčina - následek". O tom je přesvědčen novinář Giulietto Chiesa, specialista na Rusko a na jeho vnitřní a mezinárodní vývoj, kterého se ptal Intelligonews a který "za tepla" komentuje zprávu o dvou výbuších, ke kterým došlo v Petrohradu a které si vyžádaly 10 obětí.

Rozhovor vede Americo Mascarucci

Máme co do činění s teroristickým útokem?

"Myslím, že ano. Zbývá pouze pochopit, o jaký terorismus se jedná, existuje více než jeden. V Moskvě byla zahájena barevná revoluce. Viděli jsme pokojné obyvatelstvo, které vyšlo do ulic proti korupci, pár zatčených a hle: mezinárodní tisk vykřikuje o diktatuře. Že je tu vztah mezi příčinou a následkem mezi těmito dvěma věcmi, považují za logické."

Tedy domácí terorismus?

"Není řečeno, že protagonisté první události, tedy barevné revoluce, jsou protagonisty i druhé události, teroristického útoku, ale ti co dnešní atentát spáchali, nejsou ani slepí, ani hluší, a ví perfektně, do jakého kontextu umístili tyto výbuchy. Není řečeno, že zdroj je stejný, ale existuje vztah příčina a následek mezi dvěma věcmi. To je pro mě evidentní. Ten, kdo uskutečnil atentát, si udělal stejné vývody jako já".

Tedy nejen islámský terorismus?

"Doposud Rusko zůstávalo mimo teroristické akty, bez ohledu na to, že se angažovalo proti islámskému terorismu v Sýrii. Není vyloučeno, že atentát může být spojen také s intenzifikací ofenzívy. Nelze vyloučit ruku islámského terorismu. Matrice terorismu se může změnit, ale souvislost je jasná. Ne náhodou byl dnes Putin v Petrohradě, tedy je to jasně atentát namířený proti Putinovi. Putin je vystaven politické ofenzívě ze strany dvou oddělených centrál, ale ta druhá, teroristická, jedná poté, co se uvedla do pohybu ta první".

 

Překlad KSM

Zdroj: http://www.intelligonews.it/le-interviste-della-civetta/articoli/3-aprile-2017/59471/russia-esplosione-metro-san-pietroburgo-morti-putin-terrorismo-parla-giulietto-chiesa/

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.