Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Názory, polemika arrow Ron Paul v Kongresu proti zasahování v Sýrii Thursday, May 24 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Ron Paul v Kongresu proti zasahování v Sýrii Tisk E-mail
Úterý, 26 červen 2012

Na videu je projev Rona Paula, kongresmana zvoleného ve státě Texas, k americkému Kongresu odmítající vměšování Spojených států v Sýrii a na Středním Východě z 19. června 2012. Ron Paul je extrémní libertarián, blízký Tea Party, a stavící se proti zahraničním intervencím, například proti napadení Iráku vystupoval již dříve.

Ron Paul označuje důvody pro útok v Sýrii - který Pentagon vytrvale připravuje - za stejně falešné, stejně jako byly záminky pro invazi v Iráku a útok na Libyi. Podle něj by bez zahraničního vměšování konflikt v Sýrii neexistoval. Pro ilustraci pokrytectví amerických neokonzervativců a jejich propagandy uvádí příměr, kdy by Rusko požadovalo a realizovalo "humanitární zásah" na hranicích USA a Mexika kvůli násilí na jejich hranici. Není žádným tajemstvím, že příštím cílem je Irán a jeho ropné zdroje. Přitom ovšem dochází k vyostřování vztahu s Ruskem a vytváření nebezpečných situací, k reaktivování Studené války, před čímž Paul varuje.

"Podporování této krize se může snadno dostat zpod kontroly a stát mnohem větší válkou než jen další rutinní okupací a výměnou režimu, jaké byli američtí lidé vychováni přijímat nebo nevnímat... Musíme opustit naše úsilí o vojenské prosazování a zajišťování amerického impéria," prohlásil Paul na půdě amerického Kongresu.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.