Úvodní stránka Friday, May 29 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kde jsou slíbené ekonomické investice? Tisk E-mail
Sobota, 04 květen 2019
V uplynulých dnech se prezident Miloš Zeman zúčastnil, společně s početnou skupinou českých kapitalistů a velkokapitalistů, již několikáté návštěvy Čínské lidové republiky. Účelem těchto návštěv není nic jiného, než získání čínských ekonomických investic a "rozšíření" ekonomické spolupráce mezi oběma zeměmi. Na této zahraniční cestě samotné, není z hlediska kapitalistického systému a současné ekonomické situace naší země nic špatného.

Daleko důležitější je pro nás však otázka, kde jsou slíbené ekonomické investice? I přes to, že jsou neustále podpisována nová a nová memoranda, tak jsme se stále nedočkali slibovaného masivního přísunu zahraničního kapitálu od čínských investorů. Je sice pravda, že v poslední době došlo k mnoha případům odkoupení našich společností ze strany čínského kapitálu. Problém je však to, že převedení společnosti pod zahraniční společnost s pomocí čínského kapitálu v žádném případě není ekonomickou podporou. Naopak, tyto kroky nás vrhají do situace, o které by se dalo mluvit jako o "ekonomickém vysávání" ze strany čínského kapitalismu.

Plán čínských kapitalistů je vlastně velmi prostý a logický, přičemž jeho hlavním bodem je právě "ekonomické vysávání" naší země. Naše společnosti přejdou, za pomoci čínského kapitálu, pod velké čínské korporace, které následně do takto získaných podniků investují závratné kapitálové prostředky.

Problém však nastává v tom, že česká ekonomika již ze zisku, získaného pomocí ekonomických investic, nebude mít žádný podíl. Tímto postupem roste právě čínská ekonomika, neboť jsou tyto společnosti již vlastněny čínským kapitálem. Česká ekonomika bude naopak prudce klesat. Čína tedy neprovádí ekonomické investice směrem do České republiky, ale podporuje růst své vlastní ekonomiky na úkor ekonomiky České republiky, právě pomocí "ekonomického vysávání". Toto je čistě kapitalistická praktika, která není a v žádném případě nemůže být považována za přiklánění se k socialismu, jak v poslední době tvrdí naše politické "elity". Čínská lidová republika v žádném případě není socialistickou zemí, nýbrž kapitalistickou s prvky imperialismu.

Nechápu, proč naši politici kritizují prezidenta Zemana za to, že přivádí naše společnosti do područí čínského monopolního kapitalismu, když minulé vlády přiváděly naše společnosti do područí toho německého. V obou případech se jedná o službu imperialistickým mocnostem světa, mezi které nepochybně patří i Čínská lidová republika, ze strany vlády České republiky.

Ekonomice České republiky - ekonomice naší země, by nejvíce prospělo, nikoliv přisluhování imperialismu, ale znárodnění výrobních prostředků a kolektivizace zemědělství. Za to bojujeme jako komunisté, nepodřizujeme se německému ani čínskému monopolnímu kapitalismu.

Zničme vykořisťovatelský systém!

Petr Balvín

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.