Úvodní stránka arrow Názory a polemika Saturday, April 19 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Jednou jako tragédie... Tisk E-mail
Sobota, 08 březen 2014

V televizi se onehdy bezelstně uřekli v pořadu o vynálezu kulometu. V bitvě u súdánského Ummdurmánu Angličané kulometnou palbou postříleli 30 000 domorodců, jenže to byli "jen negři". Jejich velitel, maršál Kitchener, poté vyvraždil Búry, Křováky nepočítaje. (On to byl, kdo ještě před Hitlerem, Göringem a Himmlerem vynalezl koncentrační tábory.) A v USA, kolébce bílé demokracie, která se zbavila 40 milionů rudochů, se směl beztrestně posadit černoch vedle bělocha nikoli v historicky, nýbrž v reálně nedávném čase.

Celý článek...
 
Člověk v tísni a manipulace bez konce Tisk E-mail
Čtvrtek, 06 březen 2014

V nedávné době jsem publikoval dva příspěvky jako reakci na odmítnutí mé akreditace na tiskovou konferenci k festivalu dokumentárních filmů "Jeden svět" ze strany organizátorů z tzv. humanitární organizace Člověk v tísni. To mi však nezabránilo v tom se dál zajímat o tento festival a o dokumenty, které představuje českým divákům. V této souvislosti jsem narazil na další zajímavé informace.

Celý článek...
 
Hnědá revoluce na Ukrajině Tisk E-mail
Pondělí, 03 březen 2014

Kyjev se mi velmi líbí, důvěryhodné město s příjemným měšťanským charakterem, s mnoha hospůdkami, čistými ulicemi plnými stromořadí, kde je dobrá nálada cítit v jeho zahradách a kde se prodává pivo. Před sto lety byl Kyjev jako ruská vesnice a v některých částech centra je tahle atmosféra dosud cítit.

Celý článek...
 
Oběd a večeře v Kyjevě Tisk E-mail
Čtvrtek, 27 únor 2014

A kdo teď vytáhne 35 miliard dolarů, aby zabránil ekonomickému a finančnímu kolapsu post-převratové Ukrajiny? Nikdo na obzoru. 

Čtu v jednom zpravodajství z kyjevského náměstí slova jedné studentky, ještě utábořené pod nakupenými pneumatikami: "Chceme nezávislou Ukrajinu... Ale je potřeba, aby nám někdo pomohl". 

Jak je vidět, železná logika.

Celý článek...
 
Na Ukrajině Západ otevřel Pandořinu skříňku Tisk E-mail
Pondělí, 24 únor 2014

"Victoria Nuland, náměstkyně ministra zahraničních věcí USA řekla v prosinci roku 2013 v National Press Clubu ve Washingtonu, že Spojené státy investovaly 5 miliard dolarů (...) s cílem dát Ukrajině budoucnost, kterou si zaslouží". Napsal to Paul Craig Roberts na svém blogu. Je to bývalý náměstek ministra financí v Reaganově administrativě a sděluje jen dokumentovatelné věci. A četl jsem, že Nuland již vybrala členy budoucí ukrajinské vlády, až bude Janukovič sesazen (nebo odstraněn). Ukrajina tak bude mít "budoucnost, kterou si zaslouží".

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 297
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.