Úvodní stránka arrow Názory a polemika Saturday, May 23 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Terorismus po česku? Tisk E-mail
Sobota, 23 květen 2015

Zatkli skupinu levicových teroristů! Chystali útok na vlak! Policie nás ochránila před krveprolitím! Tak je nám prezentován zásah proti skupině anarchistů, zatčení 11 lidí, nalezení výbušnin, a obvinění vznesená proti nim buržoazní mocí. Tak ji prezentují kapitalistická média.

Když ovšem prohledáme zprávy, zjistíme, že se jednalo o anarchistickou skupinu tzv. Síť revolučních buněk, jejímž cílem neměl být vlak plný lidí (jak by se mohlo zdát), ale železniční vojenský transport NATO. Že cílem zatýkání a perzekuce bylo mnohem více lidí, kteří byli jen aktivisty a neměli nic společného s touto skupinou (rozhovor s jedním ze zatčených zde). Že byla skupina infiltrována policejním agentem, že již dříve byl plánován první pokus o útok, který se nezdařil a že před druhým došlo k zatýkání. Proč agent nezabránil prvnímu pokusu a policie jednala až o tolik později, se můžeme jen dohadovat.

Celý článek...
 
Po 70 letech Slované zapomněli, že je před genocidou zachránila Rudá armáda Tisk E-mail
Úterý, 21 duben 2015

V souvislosti s nacistickým pučem v Kyjevě, vyvolaným Spojenými státy a jejich lokaji v NATO, po kterém následovalo připojení Krymu, jehož obyvatelstvo se v celonárodním referendu vyslovilo ke sjednocení s Ruskem a po první porážce v preventivní imperialistické válce proti Rusku, vedené pod krytím potlačení ruského obyvatelstva v Donbasu ukrajinskou armádou, rozpoutal světový a evropský imperialismus informační válku, jejímž hlavním principem je rusofobie.

Celý článek...
 
Co sledují USA "normalizací" vztahů s Kubou? Tisk E-mail
Pondělí, 20 duben 2015

Oficiální média to popisují jako historický okamžik v americko-kubánských vztazích. Barack Obama a Raúl Castro si na slavnostním zahájení amerického summitu v Panamě potřásli rukou. Obama chce s kubánským vůdcem jednat o obnovení diplomatických vztahů a znovuotevření ambasád. A zatímco v médiích to vypadá jako krásná pohádka o tom, jak pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí, každému, kdo delší dobu sleduje vývoj americké politiky, musí být jasné, že je za tím něco jiného. Možností je hned několik.

Celý článek...
 
To je kapitalismus přátelé! Tisk E-mail
Sobota, 11 duben 2015

Časopis Foreign Policy ve svém článku "Nyní má Česko také oligarchický problém" (podepsaném Olou Cichowlasovou a Andrewem Foxallem) varuje před vzestupem Andreje Babiše, označovaného zde jako oligarcha. Ten pak citovala četná česká média skrze zprávu ČTK (převzatý článek originální článek ). Má pravdu Foreign Policy a s nástupem Babiše k moci se otvírá nová epocha?

Celý článek...
 
Z pražské demonstrace proti tzv. dragounské jízdě Tisk E-mail
Neděle, 29 březen 2015

Bylo napsáno mnoho reportáží z pražské demonstrace proti americké provokaci, která se chystá v nejbližších dnech demonstrovat odhodlání k agresi ve střední Evropě. Nemá asi smysl vypočítávat řečníky, ani citovat jejich projevy, to už se stalo na jiných portálech. Citujme aspoň jednoho z demonstrantů: "Pravda začíná tam, kde končí signál ČT". Na složené fotce přinášíme názornou ukázku, jak vypadá dle veřejnoprávních sdělovacích prostředků 40 demonstrantů. (podle odhadů bylo přítomno 1500-2000 lidí demonstrujících za mír)

 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 318
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.