Úvodní stránka arrow Názory a polemika Wednesday, October 22 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Obrat v Minsku? Tisk E-mail
Pátek, 29 srpen 2014

Minské setkání z 26. srpna je snad počátkem obratu. Dnes je optimismus ještě předčasný, ale máme tady evidentnější fakta.

Existuje mnoho signálů, že setkání v Minsku 26. srpna znamená počátek obratu. Přílišný optimismus je z mnoha důvodů ale předčasný. Omezím se na zdůraznění nejevidentnějších skutečností.

Celý článek...
 
Mají být účastníci zločinných válek označováni za hrdiny? Tisk E-mail
Pátek, 11 červenec 2014

Války, které největší světové velmoci, vedené Spojenými státy vedly ve 20. a 21. století proti Iráku, Jugoslávii, Afghánistánu, znovu proti Iráku, Libyi, Sýrii a Rusku prostřednictvím ukrajinských fašistů, byly rozpoutány pod nejrůznějšími lživými záminkami (prosazování svobody a lidských práv, boj proti světovému terorismu a extremismu) a mají jediný cíl - pokračovat v prohlubování a upevňování globální imperialistické hegemonie. K pochopení podstaty nutnosti vedení imperialistických válek je potřeba poznat imperialistickou, kolonialistickou orientaci "klasického neboli čistého kapitalismu", která byla rozkryta již na počátku minulého století v díle Rosy Luxemburgové (Akumulace kapitálu 1908) a V. I. Lenina (Imperialismus, jako nejvyšší stádium kapitalismu 1916).   

Celý článek...
 
James Petras: High-tech + "lůza planety" = nový mocenský blok Tisk E-mail
Úterý, 17 červen 2014

Exkurze za jeho paraván očima amerického profesora

James PetrasDrtivé volební vítězství Indické lidové strany (BJP)  je "posledním příkladem celosvětového vzestupu nového mocenského bloku, slibujícího nastolit Nový světový řád". Je "spojnicí etno-religiózního fanatismu s technokraty selektivní kvalifikace". Cílem je "kapitalistický absolutismus", startuje svou poslední stať James Petras, profesor newyorské Binghamton University a Saint Mary's University v Halifaxu, autor 64 knih v 29 jazycích i více než šesti stovek vědeckých statí (pro American Sociological Review, British Journal of Sociology, Social Research či Journal of Peasant Studies). 

Celý článek...
 
Reakce na dopis V. Filipa předsedům ZO k volbám do EP Tisk E-mail
Středa, 21 květen 2014

Předseda ÚV KSČM rozeslal předsedům okresních výborů dopis - výzvu k volbám s tím, že je určen širokému stranickému aktivu, ale zejména předsedům základních organizací, aby mobilizovali všechny k účasti ve volbách do Evropského parlamentu. Zveřejňujeme reakci předsedy ZO Vladimíra Klofáče, kterou zaslal předsedovi OV KSČM PRAHA 1 Viktoru Pázlerovi.

Vážený soudruhu předsedo,

děkuji za přeposlání dopisu od "Velkého". Je slušnost na dopisy odpovídat. Odpověď však vyžaduje určitá upřesnění v úvodu. Samotný dopis, respektive některé formulace, stejně jako dva předcházející dopisy k uvedené tematice jen potvrzují, že je to dopis nekomunisty členům komunistické strany. 

Celý článek...
 
Dopis V. Filipa, předsedy ÚV KSČM předsedům ZO KSČM k volbám do EP Tisk E-mail
Středa, 21 květen 2014

Vážený soudruhu předsedo, vážená soudružko předsedkyně, 

obracím se na Vás v této rozhodující chvíli s tím, abychom společně udělali maximum pro co nejlepší výsledek nadcházejících voleb do Evropského parlamentu.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 301
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.