Úvodní stránka arrow Názory a polemika Sunday, April 05 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Zbabělci se vyplížili ze svých děr Tisk E-mail
Pátek, 03 duben 2020

Komentář obyvatele Prahy 6

Je začátek dubna a v Praze se zbabělci vyplížili ze svých děr, aby dokonali to co osnovali již řadu měsíců, říká to pan Lacina, jak dlouho se chystali, člověk nesoucí zodpovědnost za tuhle akci. Zloději obvykle kradou v noci. Charakter těch co využili nouzového stavu, aby odstranili sochu, která jim byla trnem v oku těžko pospat slovy. Zadání bylo jasné. Koněv tu nesmí být v den 75. výročí osvobození Prahy Rudou armádou 9. května 2020. Jaká ubohost. Potomci Koněva zachraňují v Itálii lidské bytosti a starosta Kolář, se zmohl na tento ubohý čin. Jsme rádi, že věk tohoto demokrata není vysoký a že se jistě dožije dne, kdy bude socha vrácena na své původní místo. Budeme tam i my všichni, co jsem sochu bránili a zbabělostí "demokratů" nám bylo znemožněno se setkat tváří v tvář s ničiteli památky hrdinů. Nebránili jsme sochu jen kvůli našemu přesvědčení o výkladu dějin, bránili jsem ji i za padlé soudruhy a i za bojovníky z barikád Prahy 6 a celé Prahy, kteří se nedožili tohoto dne hanby. Budeme tu stále, my a nebo naše děti a následovníci, tak jako my jsme tu i za padlé a nedoživší se.


VK

 
Dnešní svastikou je nezájem lidí Tisk E-mail
Pátek, 03 duben 2020

Měl jsem tu čest uskutečnit rozhovor s Manolisem Glezose v dubnu 2015 v jeho kanceláři v sídle EP v Bruselu. Stál jsem před částí řeckých dějin a dějin nás všech. Protože Manolis Glezos představuje ty, kteří v každém koutku světa a v každé historické epoše nikdy nepřestali bojovat.

Zvítězil v mnoha bitvách, stejně jako utrpěl tolikeré porážky. Poslední, nejvíce zdrcující: řecké referendum z července 2015, tři měsíce po našem rozhovoru. Neměl jsem to štěstí, abych ho požádal o názor na tuto událost. Ale když o tom uvažuji, je to tak lepší. Nevěděl by, jak odpovědět. On byl součástí antického světa, kde jsi nepřítele znal, viděl si ho před sebou. Nepřítel na tebe střílel, věznil tě, mučil tě, zabíjel tě. A ty jsi mu odpovídal stejnými prostředky, se svou odvahou a svou rozhodností.

Celý článek...
 
Co odhaluje "COVID 19" v USA Tisk E-mail
Úterý, 24 březen 2020

Robert Reich: Coronavirus odhaluje tajemství - Amerika nemá skutečný systém veřejného zdravotnictví: Názor

Nikdy mně nenapadlo, že se na konci života dovím skutečnou pravdu z amerických medií. Teprve až pandemie "Coronaviru" donutila změnit tón.

Dr. Anthony Fauci, ředitel "Národního ústavu pro alergie a infekční nemoci" a jen asi jediný úředník v Trumpově administrativě, který uvedl pravdu o koronaviru. 12. 3. 2020 uvedl: "Systém nefunguje, není ve skutečnosti zaměřen k tomu, co právě teď potřebujeme .... Je to selhání. Přiznejme si to." Když o tom hovoříme, přiznejme si něco základního. Systém by selhal i pod jiným prezidentem. Špinavé malé tajemství, které bude brzy zřejmé odkryté všem, je, že ve Spojených státech neexistuje skutečný systém veřejného zdravotnictví.

Celý článek...
 
Americký boj proti komunismu Tisk E-mail
Středa, 26 únor 2020
Článek Karla Kluze poukazující na zaměření amerického imperialismu na hybridní válku vůči Číně při jejím celkovém vzestupu a ústupu USA jako ekonomické moci a vrcholu imperiální pyramidy. Nedávno ministr zahraničí USA Mike Pompeo označil Komunistickou stranu Číny za "ústřední hrozbu dnešní doby" (pro USA). Vystoupení ministra spravedlnosti USA Barra nám nechává nahlédnout do pohledů amerického imperialismu ve vztahu k jejímu  posunu do čela informačních technologií v podobě telekomunikačních sítí 5. generace. Následující text také poukazuje na využití současné epidemie koronaviru Covid-19, které statečně čelí její lid , na širokospektrální válku vůči Číně - snahu jí zbrzdit, vyvolat paniku a podrýt stát. Na podobné aspekty epidemie, která přerůstá v médiích v rasismus, poukazují i Pepe Escobar nebo Oskar Krejčí .

 

Centrum pro strategická a mezinárodní studia USA je význačný americký think-tank, který ovlivňuje zahraniční a vojenskou politiku USA pro obě politické strany. Obsah amerického imperialismu zahaluje ideologickými frázemi, podle vlastních slov se centrum věnuje "nalezení cest k udržení americké výjimečnosti a jako síly dobra ve světě".

Vystoupení generálního prokurátora (současně i ministra spravedlnosti v administrativě prezidenta Donalda Trumpa) Williama Barra na "Centrem" organizované konferenci o situaci a vztazích s ČLR, která se konala 6.2.2020.

Celý článek...
 
Monthly Review: Bolívie Tisk E-mail
Pondělí, 24 únor 2020

Redakce marxistického časopisu Monthly Review ve svém komentáři správně poukazuje na obecné vlastnosti revolučních procesů a rizika jejich porážky. Srovnání nedávného převratu v Bolívii proti prezidentu Moralesovi a Hnutím s chilským fašistickým převratem proti pokrokové vládě prezidenta Allendeho je na místě. Stará armáda a speciálně důstojníci se stávají zálohou domácí a zahraniční reakce pro vojenský převrat. Potvrzuje se Leninův poznatek ze Státu a revoluce - po získání moci musí dělnická třída a spojenci bezpodmínečně přebudovat státní aparát na novém třídním základě, nikoliv ho převzít. Zpětně se i ukazuje, jak důležité bylo vybudování nové armády v lidově-demokratickém Československu - Československé lidové armády.

V prosinci 1973 vydavatel MR Paul M. Sweezy, který podnikl řadu cest do Chile a byl přítelem Salvadora Allendeho (a hostem na Allendeho inauguraci), napsal článek nazvaný "Chile: otázka moci", jako reakci na vojenský puč. Jak Sweezy konstatoval: "Chilská tragédie potvrzuje to, co mělo být, a pro mnohé bylo od samého začátku jasné, že neexistuje nic jako mírová cesta k socialismu." Samozřejmě tím nemínil, že v boji za socialismus jsou vhodné a účinné jen násilné prostředky; spíše že v určité etapě tohoto procesu je násilný střet nevyhnutelný, protože je pokaždé vyvolán silami reakce, které vidí, že jejich moc je ohrožena. "Následuje to, že otázka násilného střetu musí být středem veškeré socialistické strategie a taktiky ve všech etapách tohoto procesu" (Paul M. Sweezy, "Chile: The Question of Power," ("Otázka moci") Monthly Review 25, č. 7 [prosinec 1973]: 1?11).

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 5 z 453
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.