Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Názory, polemika arrow Dva terorismy Saturday, June 23 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Dva terorismy Tisk E-mail
Středa, 21 prosinec 2016

Giuletto Chiesa ve svém příspěvku rozbíjí zjednodušující pohledy na nedávné útoky v Ankaře a v Berlíně. Není možné je brát jako projevy jakési neznámé a neracionální síly. A ještě méně jako prostý výsledek konfliktu neslučitelných kultur. Ale jako součást dobře naplánované série akcí s propočteným dopadem a se zájmy, které za nimi stojí. A zapletení západního imperialismu do podpory a činnosti Al Nusry i ISIS a podobných organizací je hluboké a dostatečně prokázané.

Dva teroristické útoky v jednom dni, v týdnu, který předchází křesťanským Vánocům: jeden proti Rusku a druhý proti Evropě

Teroristická vražda, které se stal obětí ruský velvyslanec v Ankaře, má přesný záměr: zasáhnout Rusko, které bylo hlavní silou klíčové porážky islámského džihádu v Aleppu a obecně v Sýrii. A současně podkopat obtížné jednání mezi Ruskem a Tureckem při definitivním řešení války proti umírajícímu "Islámskému státu".

Je opravdu zřejmé, že postupné (a nejasné) snižování turecké podpory teroristům z ISIS a těm z Al Nusry a Al Kaidy spolurozhodovalo na přetnutí zázemí teroristickému džihádu. Tedy vše je tragicky jasné. Ti, kteří živili terorismus v Sýrii a Iráku, neodhodili zbraně a zvyšují sázku.

Odlišný se zdá být případ druhého masakru, tentokrát inscenovaný do Berlína, kde byl zopakován nápad s kamionem najíždějícím do davu lidí. Znovu se to týká Německa. Ale když dáme do řady sérii teroristických útoků počínaje Charlie Hebdo přes Bataclan a belgické letiště Zaventem až po Berlín, není obtížné spatřit jediný cíl: zasáhnout dva podpěrné sloupy Evropy, Francii a Německo, terorizovat jejich obyvatele, rozklížit jejich obranu a jejich instituce a uvrhnout vedení těchto zemí do paniky.

"Logika" této linie, nakolik je sama perverzní, se zdá být odlišná od fanatických kamikadze. Jistě, i zde je potřeba kamikadze, kteří mohou být vrženi jako lidské bomby vstříc vlastnímu zničení, jako zásadní podmínka pro vytvoření šířícího se teroru.

Ale celé to zřetězení zde vyjmenovaných masakrů demonstruje existenci politického plánu s mnohem širším záběrem, který vyžaduje dlouhou a složitou přípravu; což zahrnuje existenci velícího centra, velmi profesionálního a dobře chráněného. Zatímco při vraždě v Ankaře se může jednat o zuřivou reakci nějaké izolované buňky, v případě Berlína a těch předcházejících akcí se zdá, že se jedná o skutečný strategický plán na destabilizaci Evropy.

Je tedy třeba vzít v úvahu (a současné struktury evropské moci by měly vzít na vědomí všechny organizační důsledky) další etapy takového plánu. Se vší pravděpodobností jsou již v činnosti další skupiny, další kamiony, další úskoky připravené překvapivě zasáhnout další cíle.

Zbývá zjistit kdo, a jaká nadnárodní síla si vzala za cíl (a nerušeně na něj míří) urychlit psychologický a politický rozklad této Evropy.

Odpověď, kterou media, mluvčí západních elit, na tuto otázku dávají, je jednoznačně nevyhovující: měl to snad být Islámský stát? Ale dnes už víme nepopíratelným způsobem, že samotný "Islámský stát" byl ze značné části výtvorem západních a arabských speciálních služeb (které jsou zase skutečnými filiálkami západních zpravodajských služeb).

Posledním důkazem, a to skutečně ohromujícím, je odhalení podzemního krytu v Aleppu s kompletní skupinou důstojníků západní koalice, mezi kterými byli Američané, Izraelci, Turci, Jordánci, Katařané, Saudští Arabové a pravděpodobně Angličané a Francouzi.

Tedy Západ byl společně s arabskými sponzory přinejmenším přímo zapojen do vojenských aktivit ISIS, Al Kajdy a Al Nusry a zcela jistě do té části islámského terorismu, který se ne náhodu Západ snažil označovat jako "umírněný". To je tak nečistá a výbušná věc, že to neumožňuje nikomu snadné a zjednodušující odpovědi.

Říct, že ISIS útočí na Evropu se ve světle těchto faktů rovná říct, že je někdo v Evropě i jinde ve světě, kdo pomáhá destabilizovat Evropu. Je nevyhnutelné odhalit tento svazek a zasáhnout odpovědné. Nejen islámské fanatiky, ale ty kdo je posílají k sebevražedným útokům, aby masakrovaly desítky nevinných lidí.

Zdroj: https://it.sputniknews.com/opinioni/201612203817723-attentati-ambasciatore-russo-ankara-mercato-berlino/.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.