Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Názory, polemika arrow "Budete otroci ve vlastní zemi" Saturday, September 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
"Budete otroci ve vlastní zemi" Tisk E-mail
Středa, 21 listopad 2018

Právě to v listopadu 1989 prohlásil soudruh Miroslav Štěpán k dělníkům v ČKD v Praze. Dělníci, kteří uvěřili lhářům a vlastizrádcům, ho za to tehdy vypískali. Jeho slova jsou však již dnes realitou.

Vyspělé Československo, co téměř nemělo dluhy, je již dávno minulostí. Nemáme širokospektrální vyspělý průmysl a zemědělství, bezplatné zdravotnictví, školství a bydlení. A už vůbec nemáme zajištěnou důstojnou práci, důstojné bydlení a důstojný život pro každého. Stali jsme se zadluženou, rozkradenou a zdevastovanou kolonií moderní doby.

Dnes je polovina země závislá na alkoholu, drogách, hracích automatech a mobilních telefonech, dokonce i sexu. Rapidně roste počet lidí trpících depresemi a dalšími psychickými potížemi, odkázaných na psychofarmaka, mnoho lidí končí zoufalými činy včetně sebevražd.

Pseudodemokratická moc využívá těchto sociálních problémů moderní doby, které ona sama vědomě vytváří, k cílenému ohlupování mládeže. Mládež trpící "výdobytky kapitalismu" se nechává velmi snadno manipulovat k domnělému boji za "svobodu a demokracii" ve jménu kapitálu.

Kapitalisté zastrašují dnešní mládež "zlými komunisty" a dělají z nich vrahy a tyrany, jinak řečeno dělají z nich sami sebe, dávají komunistům tvář kapitalistů a sami sebe při tom staví do role bojovníků za svobodu a zachránce světa. Tato antikomunistická propaganda je praktikována zejména na školách, kde se pomocí těchto dezinformací vychovává mládež s domněnkou, že jedině kapitalismus je zachrání. Mládež začíná mít často ne zcela uvědomělý pocit, že musí být zachráněna právě před kapitalismem a začíná to dávat najevo.

Přes 29 let nám lžou o svobodě a demokracii. Nedočkali jsme se ničeho, a ničeho se taky od našich "pánů" nedočkáme. Dobře jsme se už měli a mohli jsme se mít i lépe. Komu to ještě nedošlo, nebo mu to dojít nechce, by si to měl rychle uvědomit, než bude pozdě něco změnit.

My nechceme žít v bídě, nechceme slyšet pouze sliby. Mládež si musí konečně uvědomit, že jedinou pravou cestou není kapitalismus, nýbrž socialismus.

Proletáři všech zemí, spojte se!

Petr Balvín

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.