Úvodní stránka arrow Názory a polemika Saturday, April 29 2017  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Zrada (plánovaná?) řeckých pracujících a záměrná rána Komunistické straně Řecka Tisk E-mail
Pondělí, 13 červenec 2015

Nadzvukovou rychlostí vláda vedená stranou SYRIZA zapudila a zneužila vítězství v referendu a přistoupila na úsporné požadavky Eurozóny. Pouhé čtyři dny poté, co řečtí pracující a mládež odmítli naprostou většinou diktaturu EU, vláda prezentovala nový návrh úsporných opatření ve výši 13 miliard eur. Řecká vláda věří, že brutálními opatřeními proti svým příznivcům doma umožní získání dalšího úvěru ve výši 53 miliard eur.

Celý článek...
 
USA a Kuba oznámily obnovení diplomatických styků Tisk E-mail
Pátek, 10 červenec 2015

Nemá smysl hluboce spekulovat o tom, pro koho je obnovení těchto vztahů důležitější. Je evidentní, že imperialistická vláda Spojených států nebude podporovat Komunistickou stranu Kuby. I naší komunisté a především jejich bývalí lídři by měli ještě nyní otevřeně říci, zda se při své kapitulaci ohlíželi na to, jak se ke komunistickému hnutí v budoucnosti chovat jejich členové strany a jejich příznivci, kteří čtyřicet let svého života, za minimální odměnu, budovali ve své zemí socialismus a živili stranickou byrokracii. Při tom mnozí z nich nebyli menší hrdinové, než ti lidé, kteří stojí v čele kubánských komunistů.

Celý článek...
 
Komunistická strana Řecka a "Pražská deklarace" Tisk E-mail
Sobota, 06 červen 2015

KSČM organizovala 23-24. května 2015 v Praze mezinárodní konferenci, ke které byla přizvána i Komunistická strana Řecka (KKE) a které se účastnila. Na tuto akci byly pozvány nejen komunistické a dělnické strany. Jiné síly, které se skrývají pod pláštíkem "levice", byly pozvány také, jako německá Die Linke, které se po mnoho let účastní pokusů zasívat iluze do mas pracujících o "zlidštění" kapitálu a Evropské unie, a hrají často vedoucí úlohu v antikomunistických a antisovětských kampaních EU. A to samo, tento zcela rozdílný charakter účastnících se sil, by znemožňoval KKE podepsat společné prohlášení o závažných ideologicko-politických otázkách, v kterých se jak známo stanoviska rozcházejí.

Celý článek...
 
Otevřený dopis novináři Jiřímu Svatošovi, Lidovky.cz Tisk E-mail
Středa, 27 květen 2015

Přečetli jsme si článek "Mladí komunisté: Pro nás české zákony neplatí, my chceme jen socialismus" , který měl vzniknout na základě našich odpovědí na Vaše otázky.

Zjistili jsme závažné nedostatky v rozporu s tím, co považujeme za základy novinářské objektivity. Váš článek je koncipován tak, aby ukázal Vámi předem určený odsudek KSM.

Celý článek...
 
Terorismus po česku? Tisk E-mail
Sobota, 23 květen 2015

Zatkli skupinu levicových teroristů! Chystali útok na vlak! Policie nás ochránila před krveprolitím! Tak je nám prezentován zásah proti skupině anarchistů, zatčení 11 lidí, nalezení výbušnin, a obvinění vznesená proti nim buržoazní mocí. Tak ji prezentují kapitalistická média.

Když ovšem prohledáme zprávy, zjistíme, že se jednalo o anarchistickou skupinu tzv. Síť revolučních buněk, jejímž cílem neměl být vlak plný lidí (jak by se mohlo zdát), ale železniční vojenský transport NATO. Že cílem zatýkání a perzekuce bylo mnohem více lidí, kteří byli jen aktivisty a neměli nic společného s touto skupinou (rozhovor s jedním ze zatčených zde). Že byla skupina infiltrována policejním agentem, že již dříve byl plánován první pokus o útok, který se nezdařil a že před druhým došlo k zatýkání. Proč agent nezabránil prvnímu pokusu a policie jednala až o tolik později, se můžeme jen dohadovat.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 367
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2017 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.