header

CookiesAccept

Upozornění: tato stránka používá cookies a podobné technologie.

Pokud nezměníte nastavení prohlížeče, souhlasíte s tím.

Rozumím

Proč být komunistou

Tuto otázku jsem si pokládal často. Nejsou přece jen ti komunisté diktátoři, vrazi a násilníci, jak je dnes prezentováno v médiích, a nepotlačují názory většiny? Na to mám odpověď. Znám celkem dobře historii. Přečetl jsem mnoho knih o náboženství a faktické historii. Náboženská historie není moc slučitelná s pravdou. Pravda není ani rudá ani modrá, jak to bývá, každý je něčím vinen. Začněme politickými procesy v padesátých letech (Slánský, Horáková). Svět byl po druhé světové válce rozdělen na Západ – antikomunisté - a Východ – komunisté.

Jeden nenáviděl druhého, probíhalo zuřivé zbrojení jak na Západě, tak na Východě. Konaly se politické procesy. Někdy ani ne pro politické důvody, jen si lidé vyřizovali účty. Viděl jsem výsledky vyšetřování „zločinů komunismu“. Bylo tam asi 300 popravených a ne tisíce, jak je často prezentováno v prorežimních médiích. Rodiny popravených byly v šedesátých letech odškodněny, omluvy se jim také dostalo; v sedmdesátých letech znovu za prezidenta Svobody, a po „revoluci“ v roce 1989 opět. Nevím, jaký z toho mají pocit vězni z koncentračních táborů za druhé světové války. Tímto nechci znevažovat utrpení lidí v padesátých letech.
A nyní trochu západní „demokracie“.
Mezi světovými válkami probíhaly v USA procesy lynčování černochů bojujících proti rasové diskriminaci. Odhaduje se, že mezi lety 1900 – 1944 padlo šmahem odsuzovanému lynčování za oběť 4900 osob. Mnoho z těch, kteří byli pověšeni, bylo ještě polito benzínem a zapáleno. Až někdy kolem roku 1960 získalo černošské obyvatelstvo volební právo! Ihned po nástupu prezidenta Trumana byla zavedena doktrína zadržování komunismu. V důsledku této doktríny, byla rozpoutána Korejská a Vietnamská válka. Ve Vietnamu se však Američané spálili, a tak přestali s většími konflikty.Také podporovali různé diktátorské režimy v boji proti komunistům - v Nikaragui, Bolívii, Dominikánské republice a dalších. Naopak každý správný komunista chce mír. Být komunistou je velmi těžké. Musím vidět pravdu, protože komunismus a socialismus je pro všechny. Jenže musíme zapracovat na toleranci jak majetkové, tak myšlenkové. Když není člověk zrovna pravověrný fašista a nemá místo Bible Mein Kampf, nevidím problém v domluvě. Tolerance je cesta kupředu, ale musí též existovat sociální spravedlnost, což je možné jen v sociálním a právním státě. Jedině tehdy je možná realizace každého člověka. A lidé jsou nejdůležitější, proto bychom měli být komunisté.

J. P., 18 let

Partneři:
partneri-kscm
partneri-sckp
partneri-sos
partneri-wdfy
partneri-solidnet
partneri-ceske-mirove-hnutípartneri-festival
partneri-kcp

 partneri-stripkyzesveta

©  Komunistický svaz mládeže

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte komerčně 4.0 Mezinárodní License .