Úvodní stránka arrow Názory a polemika Monday, February 19 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Názory a polemika
Fejeton o komunismu Tisk E-mail
Čtvrtek, 29 září 2005

Zavalen prací se ocitám mimo časoprostor a začínám si připadat více jako stroj, než jako člověk. Přes samou práci přehlížím její cíl. Ideální stav pro syndrom vyhoření, zahrabat se někam se svými melancholickými myšlenkami, vypadnout, skončit. A v tom přijde záblesk. Nedá se to ani nazvat snem, spíše je to vize zhuštěná do jednoho impulsu.

Celý článek...
 
Proč být komunistou Tisk E-mail
Pátek, 16 září 2005

Tuto otázku jsem si pokládal často. Nejsou přece jen ti komunisté diktátoři, vrazi a násilníci, jak je dnes prezentováno v médiích, a nepotlačují názory většiny? Na to mám odpověď. Znám celkem dobře historii. Přečetl jsem mnoho knih o náboženství a faktické historii. Náboženská historie není moc slučitelná s pravdou. Pravda není ani rudá ani modrá, jak to bývá, každý je něčím vinen. Začněme politickými procesy v padesátých letech...

Celý článek...
 
Odchováni reality shows a soap operami Tisk E-mail
Čtvrtek, 15 září 2005

Tak nějak bych si mohl představit autory analýz KSČM, které bývají zveřejňovány v Britských listech. Jaký je dle mého cíl těchto článků? Vnutit KSČM problémy, které nemá, místo aktuálních kampaní nasměrovat její činnost dovnitř a uvést ji před volbami do vnitrostranického a interpersonálního boje a tedy – oslabit rostoucí pozici KSČM a dlouhodobě jí uvést do věčných lovišť.

Celý článek...
 
Úvahy o roce 1968 Tisk E-mail
Neděle, 21 srpen 2005

Někteří lidé ve svém tažení proti společenskému pokroku rádi zneužívají některé historické události, jež byly spjaty s pokusem o vytvoření nového zřízení po skončení druhé světové války, a neboť společenský pokrok vytvářejí lidé, je pochopitelné, že cesta k němu není prostá chyb a omylů.

Celý článek...
 
Svobodný software Tisk E-mail
Pondělí, 15 srpen 2005

Již jednou sem článek o přístupu ke svobodného softwaru. Tenkrát na to nikdo nereagoval, tak jsem se rozhodl ozvat se znovu. Nevím jaká je počítačová gramotnost členské základny KSM, ale doufám, že snad každý ví, že důvod proč počítač vůbec funguje je ten, že obsahuje kromě hardwaru, taky programové vybavení (tzv. software).

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 71 72 73 74 75 76 77 78 79 Následující > Konec >>

Výsledky 366 - 370 z 394
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.