Úvodní stránka arrow Návštěvní kniha Sunday, October 25 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement

Návštěvní kniha

Napsat vzkaz


Vašek    30 říjen 2010 16:39
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Milí mladí ideoví přátelé!

Jsem sice, jak se mi zdá, asi nejstarším účastníkem (51 rok) zdejší výměny názorů, ale přesto chci říci, že se zde cítím jako mezi svými, byť politicky organizován nejsem. Zkoušel jsem pár diskusních příspěvků na portálu KSČM, jenže jsem byl zablokován. Proč? Poněvadž jsem napsal, že KSČM jako politická strana je odsouzena k naprosté sebelikvidaci, neboť odmítá úzkou spolupráci s KSM. I proto jsem neochvějně přesvědčen, že štafetu po bývalé KSČ musí převezmout pouze KSM, KSČM je odsouzena k naprostému krachu, poněvadž je to strana vyloženě podporující stávající režim. Nahlas to sice vedení KSČM neříká, ale zároveň potlačuje jakoukoli vnitrostranickou demokracii až tak děsivým způsobem, že vyloženě likviduje lidi formátu Hassana Charfa, což je, mírně řečeno, tragédie.

Vašek

Radek    23 říjen 2010 00:13
Fandím KSM i když jsem celkem úspěšný podnikatel. Pracuji s lidmi a poslouchám jejich názory. Vím o jejich trápení a starostech. A nenechávám si vyplachovat hlavu našimi médii. Proto ta náklonnost k levici. KSM držte se!

Aleš    22 říjen 2010 09:09
"Nevim,jak nekdo muze bejt zastancem komunismu,kdyz komunismus ma na konte nekolik stovek tisic mrtvych lidi."

Kapitalismus mnohem více. Nedokážete si ani představit hrůzy prvotní akumulace a asi směle přehlížíte kolik lidských životů bylo zmařeno ve jménu tzv. demokracie.

Žijeme v diktatuře buržoasie. Chtěl bych tuto diktaturu buržoasní vyměnit za diktaturu proletariátu, tzn za zřízení, které je opravdu "demo kratos" - hlasem lidu, ne hlasem menšiny diktující většině, ale naopak.

A narozdíl od vás právě chápu, proč podporovat komunistická hnutí. A také chápu proč někdo (i třeba s holým zadkem) zuby nehty brání kapitalismus.

Zkuste se držet hesla - Učit se, učit se, učit se. A třeba to také někdy budete vědět.

Čest práci.

Teddy    21 říjen 2010 20:30
je smula ze se bojite napsat pravdu ze se nestydite
Komentář admina Komentář admina:
jak vidíte, pravdu píšeme a jiné nedogmatické a nespamové názory zveřejňujeme.

Teddy    21 říjen 2010 20:27
Vse co konci na ismu stoji za prd nevim proc mazete nazory lidi to si rikate demokrate ne to vy nejste jste komunisti kteri nemaji radi nazor jinych
Komentář admina Komentář admina:
je jedno, jak nazvete určitý myšlenkový směr či zda ho vůbec nazvete... Důležité spíše je, zda je životaschopný. Marxistická teorie životaschopná je, popisuje vývoj lidské civilizace a její budoucnost, vědecky. Klidně to nazvěte božími zákony, ale fakt je fakt.

Teddy    21 říjen 2010 18:21
Kuminismus je jedna z nejhorsich veci na svete.Jen nasi a slovenskou vlast poskodila a to nejen ekonomicky.Nase vlast se z nadvlady kruteho kumismu srovnava jeste ted.Lide bojovali dlouhe desitky let proti nadvlade krute zelezne opony,ktera se zde roztahovala a sirila zhoubu cele zemi od roku 1948.Konecne roku 1989 padla zelezna opona a pravda vysla na svetlo sveta! Vsichni kdo stoji v radach komunismu se vysmivaji vsem lidem,kteri bojovali a podlehli za svobodu slova,viry a hlavne za svobodu!!!!! Tohle je muj nazor na vas web a i primo na komunismus!!!!!
CIM MIN KOMUNISTU TIM LIP PRO CELY SVET!

Teddy    21 říjen 2010 18:06
Nevim,jak nekdo muze bejt zastancem komunismu,kdyz komunismus ma na konte nekolik stovek tisic mrtvych lidi.Diky komunismu se nase i slovenska vlast dostala do ekonomicke nize a v ni pretrvava i ted!Komunismus je nejvetsi hrozba pro stat.V roce 1989 v nasi vlasti zacala opet svoboda a skoncila tvrda tiha zelezne opony,ktera se zde rozprostirala od roku 1948!Cim min zemi s komunistickym rezimem tim lip!Nevim teda kdo mohl tento web stvorit!Kazdej kdo je ve vasich radach se vysmiva nasi vlasti a lidem,kteri trpeli za svobodu slova,viry a za demokracii!!!! Tohle je muj nazor na vasi stranu!!!!

Teddy    21 říjen 2010 17:43
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
NIc
Komentář admina Komentář admina:
Pěkná práce propagandy.. Komunismus nikdy nikde neexistoval, pokud nepočítáme primitivní komunismus prvobytně pospolné společnosti... Stačí si přečíst, co to komunismus je, na těchto stránkách je řada shrnujících článků.

Jan Vašek    21 říjen 2010 13:55
Dobrý den, píši seminární práce o mládežnických komunistických organizacích. Mohl byste mi prosím někdo poskytnout nějaký kontakt, na který bych se mohl obrátit s pár otázkami. Děkuji.
Komentář admina Komentář admina:
Zkuste mail ksm@ksm.cz

konstantinos    21 říjen 2010 07:57
Pane filipe az uvidis kapitalistickou krizi v plnem rozvoji jak je ted u nas v recku budes zirat. Souhlasim s tebou ze se v Cecach za realneho socialismu podcenily otazku uspokojovani potreb spotrebitelskych a vyvoj technologicky byl pomaly. Ale to co se deje dnes v kapitalistickym svete je apokalypsa.

Filip H.    20 říjen 2010 01:56
Rád bych se zeptal na jedno. Jak můžete podporovat tento ideový směr, když právě období komunistického režimu před rokem 1990 způsobilo, že naše země (i Slovensko) zaostala vůči západním státům svou úrovní o několik desítek let nazpět (doložitelné).
Víme přeci, že jsme byli za první republiky jednou z nejvyspělejších zemí nejen v evropském měřítku a životní úroveň tu byla nadmíru vysoká. Avšak s nástupem socialistické ideologie a zejména s její touhou vyrovnat územní rozdíly ať už v ekonomickém, sociálním, či jiném kontextu vedly k potlačení přirozeného rozvoje a celkovému úpadku "předchozí" úrovně našeho státu. Zvyšovala se sice např. zaměstnanost, ale za jakou cenu? - odnesla to třeba krajina, která se stala jakýmsi nástrojem tehdejší politické agitace. Zprůmyslnily se i oblasti, které k tomu nebyly vhodné (kvantita na úkor kvality). Bylo zabráněno nástupu terciérnímu sektoru a nových technologií v 70. letech a mohl bych dlouhosáhle pokračovat (viz např. zavedení střediskové soustavy, která s některým výše uvedeným také souvisí).
Zajímalo by mě, zda-li si KSM také uvědomuje, že znárodňování majetku, zavedení státních forem podnikání (uzavřených pro západ) a zabránění rozvoje podnikání malého a středního, který přináší státu největší investice, bylo dalším velkým omylem, jaký mohl nastat. (A opět bych mohl pokračovat)
Jak se můžete ztotožňovat s přesvědčením o správnosti principu vyrovnávání sociálních rozdílů a spravedlnosti, když v podstatě nesete jméno režimu, který všechny "nestraníky" odstavil na druhou kolej a dopouštěl se všemožných zločinů proti lidskosti.
Obecně také nechápu jeden z principů levicové politiky, která se snaší ubírat vyšším příjmovým vrstvám a touží nivelizovat nerovnoměrné rozmístění hodnot (kapitálu), které jsou ovšem pro územní rozvoj nezbytné (doloženo několika studiemi). Bohatší jsou bohatší (samozřejmě ne vždycky), protože se k tomuto přívlastku probojovali (vzděláním, zručností, rozumem), umí se prosadit ve společnosti a svůj "um" prodat. Jestliže se těmto lidem ubere...co se stane? Odejdou do zahraničí, které je pro ně výhodnější.. a kdo tu pak zůstane? (njak se ztotožňujete s touto tezí?)
Obecně shrnuto otázkou...JAK SE VÁŠ KOMUNISTICKÝ MYŠLENKOVÝ SVĚT LIŠÍ OD IDEÍ A PRAKTIK REŽIMU, KTERÝ TU TRVAL PO DOBU 40 LET? (Jak tento režim vnímáte VY?)
Můj názor je, že pokud neliší, je to opravdu smutné a vaše existence popírá společenskou přijatelnost.

PS: 1)Neútočím na vás (zatím :), jen se chci něco dozvědět; 2) Netvrdím, že kapitalismus (který podporuji) je vždy "spravedlivý" - není. Ale ať už se vám to líbí nebo ne, je to, jak se zdá, nejúspěšnější forma regionálního, národního i nadnárodního rozvoje.

Doplňující otázka: Jak jste se vůbec ke komunistům dostali?
Komentář admina Komentář admina:
Podorujeme myšlenky komunismu ne proto, co tu bylo před rokem 1989, ale přesto. Minulý režim nebyl komunistický, jen určitá deformovaná forma socialismu - to tedy neznamená, že se naše představa s touto formou ztotožňuje... Jinak v roce 1989 jsme podle Fischerova Almanachu byli v Evropě na 14. místě, zatímco v roce 1937 na 13. místě (rozdělilo se Německo). Navíc jsme jako jeden z mála států zvládli vyrovnat obrovský rozdíl mezi Českem a Slovenskem...
Co se týče našich cílů - je to možné shrnout do věty - více skutečné demokracie, nejen stranické, ale občanské, informační, sociální - viz náš program.
A co se týče přerozdělování - nepodporujeme nemakačenka, podporujeme lidskou práci - kdo poctivě pracuje, měl by mít odpovídající důstojnou mzdu - což dnes neplatí - nebo je správé, že prodavačka u pásu má 8.000, pracovnice u přepážky banky třeba 34.000 a manager 500.000 se zlatým padákem navíc? Většina zbohatlíků navíc nezískala bohatství svou prací, ale jinou formou - děděním, příslušenstvím k určité skupině a tím i kontakty, nebo i černou ekonomikou...

konstantinos    19 říjen 2010 13:54
Ahoj soudruzi i pratele. Pozdravy z recka.Jsem u vas studoval v letech 1983-1994 (Karlova univerzita chemie+doktorat). Rad bych s vami vymenil nazory o politice u nas u vas i na svete. Cetl jsem dnes v novinach komunisticke strany recka rizospastis o usili nekterych antikomunistickych kruhu pokracovat ve veci zakazu KSM. Kapitalismus je ve krizi a antikomunisticke utoky se budou stupnovat. Utok proti pravum pracujicich napr. u nas je obrovsky. A proto musi hlasy ktere jim nevyhovuji umlcit. Odpor soudruzi. Lidi musi pochopit ze kapitalismus je zlocinecky system a brzo zautoci i vcechach na prava pracujicich. Jsme vam solidarni.

Vojtěch    15 září 2010 16:36
Vidím,že je to tu samý nácek,který ani neví co to komunismus je.KDYŽ NEVÍTE CO TO JE TAK ODTUD VYPADNĚTE A BĚŽTE SVÝM PLEŠATÝM KAMARÁDŮM VYLÍZAT TY JEJICH ARIJSKÉ HLOUPÉ ZADKY!

Aleš    10 září 2010 11:49
pokud někdo napíše nesmyslnou rovnici komunismus=nacizmus, tak by se měl zaměřit především na sebevzdělávání a ne se snažit "vzdělávat"(čti převychovávat) druhé.

Koho myslíš tím "my"? Nejsou náhodou "my" zastánci zhoubné neoliberální ideologie, která naprosto ztroskotala a nepokrytě se fašisuje?

To že "my" nenecháte komunisty vydechnout nemusíš zdůrazňovat, to jim je naprosto jasné a bylo jim to naprosto jasné od samého začátku (viz předmluva komunistického manifestu)

Komunistické hnutí primitivismem neporazíš....

p.s. za podobnou nesmyslnou rovnici by ti jistě naplil do tváře nejeden pamětník protektorátu...

KRZYSZTOF    09 září 2010 23:15
TAK ASI O KATYNI UZ ANI SLOVO,VEREJNE..KOUKAM,
MUJ VZKAZ JSTE VYMAZALI,PROC

KRZYSZTOF    09 září 2010 12:43
CO SI TO DOVOLUJETE,PSAT O KATYNI..TAKOVY BLABOLY,NESMYSLY A LZI.
NEVITE JAK TO BYLO,TAK SE DO TOHO NEMICHEJTE.
JSEM POLAK,A V MOJI RODINE NEKOLIK LIDI ZEMRELO V KATYNI Z RUKOU SOVETU,A NEDOVOLIM ABYSTE ROZSIROVALI TAKOVE LZI,BUDU INFORMOVAT AMBASADU,AT NA TO REAGUJE,A NEJEN JI.
NEMATE VUBEC PONETI O KATYNI,JSTE PROSTE SPEKULANTI A JEN RESITE JAK SE ZVEDITELNIT

Petr    09 září 2010 03:59
Myslím že tu řešíte nesmysly a jen na sebe upozorňujete Je potřeba se zapojit aby po příštích volbách měla KSČM přes 30% Je třeba nezabývat se kontroverzní minulostí ale dívat se dopředu a uplatňovat myšlenky marxismu v praxi Potřebujete udat nový směr a stanovit si cíle Je třeba něco dělat a ne se jen dívat Proberte se!!!

Aleš    01 září 2010 12:57
Ahoj Vladimíre.
Doporučil bych ti stránku www.komsomol.cz
Zajímavé diskuse najdeš i na stránce http://www.rash-czechoslovakia.org

v diskusi na stránce rash najdeš hodnotné diskuse, jelikož se v nich angažují soudruzi, kteří mají poměrně velké znalosti marx leninismu a historie pokrokového hnutí.

Vladimir    30 srpen 2010 16:40
Rád bych se zeptal KSM co si myslí o stalinismu. Děkuji.

Vladimir    29 srpen 2010 11:56
Rad bych se pustil do nenávidíme vás komu-
Je vám snad milejší tato dnešní doba, kdy je z ČR kolbiště korupce, nezaměstnanosti, sociálních škrtů, sociálních sebevrahů, pravicové propagandy? Mezi lety 1989-1990 byl státní dluh 2 miliardy Kčs a dnes již 1,3 biliónů korun! Jestliže si někdo myslí, že tento státní dluh je již započatým dědictvím v roce 1989, tak se plete, protože dokonce i pravicové záznamy z ministerstva financí potvrzují, že byly finance tehdy do roku 1993 vyrovnané a od roku 1993 začalo zadlužování!


307
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.