Úvodní stránka arrow Návštěvní kniha Sunday, October 25 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement

Návštěvní kniha

Napsat vzkaz


Bukowski    05 březen 2012 17:51
"Ukázalo se, že komunismus může být fajn pro bříško obyčejného člověka, ale s výživou duše je to horší."

Bukowski    05 březen 2012 17:36
Citát velkého spisovatele

"Ukázalo se, že komunismus může být fajn pro bříško obyčejného člověka, ale s výživou duše je to horší."

Tomáš Havel    25 únor 2012 19:15
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Ja jsem zastance těchto názorů i když nejsem v KSM protože jsem otevřel oči a když jsem je otevřel tak se mě chtělo zvracet ti kteří jdete proti nám skuste to taky a zjistíte že se vám chce taky zvracet a,že co řikají nahoře že je to idealni tak je to jen pro ně a že se na obyčejný lidi s prominutim sere zkuzte otevřít oči a jít s námi za pravdou a spravedlností

Aleš    21 únor 2012 21:25
Ahoj Majkle. Poměrně zajimavý a neotřelý názor. Mohl by jsi ho nějak rozvést a podložit reálnými argumenty?
Určitě velký počet lidí tvůj názor neslyšelo, protože se další země vydávají cestou socialismu, a volají po něm v Řecku a i v jiných částech Evropy.
Předem díky

majkl    18 únor 2012 10:48
Komunisti, jste normální? Kdy už konečně pochopíte, že socialismus už dávno nemá co říct?!

Jiří Řeřucha    02 únor 2012 12:49
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Obrovské díky za tyto stránky a snahu.

http://www.youtube.com/watch?v=vOligXWECQM&feature=r elated

Aleš    29 leden 2012 17:51
Dobrý den Oldřichu.

Předně musím říct, že nejsem členem KSM (ani žádným jiným způsobem organizován) a mé názory jsou pouze mé názory a né žádná stanoviska někoho jiného.
Co se týče vámi zmíněné Katyně. K této věci vyšel poměrně obsáhlý a fakt plný dokument. Můžete si jen stáhnout tuším i na této stránce a prostudovat. Ne, netvrdím, že by Vás měl přesvědčit o něčem, ale tvrdím, že je důležité si to přečíst a zvážit. Já si myslím, že naprosto drtivá většina občanů má názor na Katyň ze stejnojmeného filmu a podobných stejně povrchních zdrojů.

Problém Rusko - Polských vztahů je komplikovaný a rozhodně nezačal v Katyni. Ale o tom se nemluví. Mám pocit, že zde nemá vládnoucí třída (a to nemůžete popřít, že kapitalisté mají na rozdíl od pracujících - proletariátu) v držení veškerá masmedia a nemá nejmenší zájem cokoliv relevantně analyzovat tak, aby náhodou nevyšla pravda najevo. Hlavním zájmem vládnoucí třídy je zachování jejího panství a proto nesmí na ničem co jen trochu zavání komunismem zůstat nic suchá.

Vy zde mluvíte o jakési agresivitě... neznám nikoho agresivnějšího, vulgárnějšího a podlejšího v duskusi než je antikomunista.

Komunisté jsou zastánci marxismu leninismu, revolučního hnutí směřujícího k osvobození pracující třídy (nikoliv k osvobození kapitalistů kteří nám zde ze všech stran hlásají svoji pravdu - a oni to moc dobře vědí). Komunisté tu nejsou od toho aby nastavovali druhou tvář, nebo šli do těch co po nich kamenem chlebem, ale od toho, aby vedli proletariát k překonání kapitalismu, ve kterém jsou pracující "lidské zdroje"........

Oldřich Král    27 leden 2012 17:22
Dobrý den, dámy a pánové z KSM.

Poprvé čtu Vaše stránky. Myslím stránky KSM. Nezlobte se, většinou nesouhlasím. Na druhé straně chápu Vaše argumenty, které je třeba oponovat a případně o nich diskutovat. Všeobecné shazování nemá význam. Jsem už nějaký pátek na světě. Nic moc.
Co se týče zlodějen, můžete mít pravdu.
Ale historicky použiji jeden případ případ pro pochopení mého mailu. Ke Katyni. Můj otec byl přesvědčen o vině Německa. Kolegyně z Polska si byla naprosto jistá vinou tehdejšího Sovětského svazu (padli tam její příbuzní). Rád se poučím, ale používejte přesnou argumentaci.
Proti nynějšímu dění jsou to nepodstatné věci.
Jste příliš agresivní. Myšlenky a filosofie, o kterých hovoříte mají větší význam. Špatně pojaté myšlenky jsou nebezpečím. Největším. Větším než nacistické vraždění.

Přeji krásný den všem bez agrese v náplni mailů.

Oldřich Král

Aleš    20 leden 2012 21:13
p.s. majetek není nikdy vypracován z ničeho, to by popíralo veškeré ekonomické (i fyzikální) zákony...

Aleš    20 leden 2012 21:12
k "největší loupeži našich dějin"
Pozemková reforma se začala provádět po druhé světové válce.
Majetek odejmutý (např. na základě Dekterů) byl v letech 48-89 několikanásobně zhodnocen. Po roce 89. se takto zhodnocený majetek (přecijenom, kolik statkářů mělo před rokem 45. resp. 48. traktor?) rozprodal do zahraničí, něco se dalo těm kterým se vzalo, něco se dalo někomu komu se nic nevzalo. Najednou nemáme žádné zemědělství, potraviny dovážíme. O tom, že se pracujícím JZD žilo o něco lépe, než čeledínům za první republiky netřeba mluvit. Průmysl byl na tom podobně.

Dominik    09 leden 2012 13:48
ať Žije domokracie !!!

Dominik    09 leden 2012 13:47
Dobrý den.Podle mého názoru Byla Ůnorová revoluce v roce 1948 největší loupež naších dějin.Vždyť Komunisti doslova ukradli poctivým sedlákům a Továrníkům jejich majetek který jsi vypracovali z ničeho.Komunisti misto jich dosadili do vedoucích pozic obyčejné dělníky co tomu vůbec nerozuměli ale hlavně že jim to politicky myslelo.A co udělali s pravými majitely ? zavřeli je do jachymova a bolševických koncentračních táboru.A co naší letci R.A.F kteří bojovali hrdinsky proti nacismu a co udělali komunisti ? zavřeli je.Lenin byl financovaný Němci aby vyvolal revoluci a donutil Rusko se vzdát.Leninovi nestačilo že Car Mikuláš 2 abdikoval ne on musel dát brutálně zavraždit celou Mikulášovu rodinu.Děti co za nic nemohly byly probodány bajonety a ubity pažbami tohle mi přijde jako hnus nejvyššího stupně.Jsem velice zvědavý co mi k cellé zprávě řeknete.

Radek    03 leden 2012 00:02
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Simono, problematika Kubánské revoluce je dost široká a doporučení jedné publikace je problém. Průběžně se dá něco dočíst na stránkách Společnosti česko-kubánského přátelství www.kubadnes.cz nebo jejích poboček. Po knihovnách je řada předlistopadových i polistopadových knížek, ale po pravdě řečeno skutečný obrázek si člověk udělá až po rozhovorech s různými lidmi, kteří do toho vidí. Nejrychlejší náhled je asi přes Alešem doporučený film Che: revoluce, ale je to umělecky ztvárněná zhuštěnina. Tam není všechno, protože by se to nevešlo ani do několikadenního filmu. Možná zkus kontaktovat někoho z toho klubu ČK přátelství. Pokud bys o to stála, můžu ti dát na někoho z nich mail, ten ale tady veřejně psát pochopitelně psát nebudu.

Marxismus: Rozhodně nedoporučuju začínat od konce, jak to dělají čerství zájemci o čtení tohoto druhu. Kniha "Kapitál" od Marxe je už "vyšší level" a napoprvé je to dost těžky čtení. Prostě ta kniha počítá se znalostmi ekonomie, politologie a filosofických pojmů. K lepšímu pochopení je dobré začít základy jako jsou: "Manifest komunistické strany", "Stát a revoluce", "O původu rodiny, soukromého vlastnictví a státu". Tyto knihy je třeba ale číst s vědomím, že kapitalistické vztahy demonstrují na příkladech z poloviny 19 století, každopádně na logice úvah to nic nesnižuje na jejich hodnotě. Původ rodiny je taky ovlivněný tehdejší dobovou znalostí evoluce člověka. Jde však o pochopení myšlenkových úvah a pochopení jak Marx a Engels došli ke svým závěrům.

Aleš    31 prosinec 2011 12:21
Ahoj Simono.
Ohledně revoluce na Kubě více méně přesně vypovídá například film Che: revoluce. Také se dají koupit dvě knihy v levných knihách - Fidel Castro - dopisy z vězení a druhá která se mi dostala do rukou se jmenuje Castro a Kuba od revoluce k dnešku.
Ano, historie lidstva je historií třídních bojů.
V době, kdy je kapitalismus ztotožnován s demokracií a považován za jediný možný a přirozený ekonomicko společenský řád jsem moc rád, že i přes tuhle mediální masáž jsou lidé, co si zachovávají zdravý rozum a ví, že pokud chci něco přijmout nebo odsoudit, musím o věci hodně vědět, než tak učiním.

Studium marxismu je během na dlouhou trať. Ale tento běh je provázen obrovským poznáním společnosti, vztahů a příčin.
Musím konstatovat, že mi marxismus otevřel oči a pomohl pochopit svět. A to bez nadsázky. Všechna díla klasiků marxismu jsou tak neuvěřitelně komplexní, logická a pravdivá.

Člověk studiem marxismu poznává sám sebe.

Pokud si mohu dovolit doporučit nějakou "základní" a dobře čtivou literaturu tak je to jistě kniha Stát a revoluce, kterou psal Lenin pro dělníky. Je velice čtivá, přesná, pochopitelná. Je v ní citován a vysvětlován Marx. Dalším dle mého názoru důležitým dílem je kniha Engelse - o původu rodiny, soukromého vlastnictví a státu.
Je toho mnohem víc, ale i tohle dá slušný základ, který ukáže dnešní buržoasní propagandu, trapné překrucování marxismu v plné náhotě.

například - jedna antikomunistická teze tvrdí, že komunismus nemůže fungovat, protože jsou lidé rozdílní. Právě i o tom se zmiňuje Lenin ve svém díle Stát a revoluce, kde praví, že lidé jsou si od přírody nerovní (fyzicky od přírody, finančně od kapitalismu) a proto jsou rovné zákony nespravedlivé..atd..prostě musím konstatovat, že antikomunisté nejspíš ani žádnou marxistickou literaturu nikdy nečetli, proto jsou jejich výlevy tak hloupě nelogické a trapné.

Simona Bártová    24 prosinec 2011 14:26
Přeji pěkný den. Na tuto stránku jsem se zaregistrovala, protože teď čtu hodně o kubánské revoluci, Che Guevarovi... Zajímá mě i filosofie Marxe. Nikdy jsem se o politiku nezajímala, ani o dějiny. Chtěla bych to však změnit. Zastávám názor, stejně jako Marx, že historie je v podstatě bojem mezi proletariátem a buržoazií. Jelikož jsem filosoficky založená (kladu si neustále otázky o smyslu existence, o existenci nespravedlnosti apod.), tak jsem dospěla i k tomu, že je třeba rozumět věcem kolem sebe a to "špatné" se snažit změnit. Nemám mnoho přátel, se kterými bych mohla debatovat o svých myšlenkách, proto píšu zde. Mohl byste mi někdo pomoci nasbírat informace ohledně kubánské revoluce? Toto téma mě momentálně velmi zajímá. Budu vděčná za jakékoliv tipy... Předem děkuji.

Vašek.1    21 prosinec 2011 06:29
Přál bych mladým komunistům, aby mohli žít v socializmu a budovat „komunizmus“ – dál by se nedostali – zůstalo by u toho budování.
Ta takzvaná přechodná fáze – socializmus – se nakonec stane i konečnou – možná jenom Kambodža a Pol Pot to dotáhli dál.
Přes všechny nedostatky, které dnešní zřízení má, oceňuji ze všeho nejvíce svobodu.
Svobodu slova.
Svobodu pohybu.
A možnost soukromého vlastnictví.
Komunisti vám určitě řeknou:
Ano tohle byla chyba, to už by nikdo neopakoval.
Jenomže budete mít problém a ten budete muset nějak řešit
Úbytek vzdělaného a schopného obyvatelstva, které nebude dostatečně uvědomělé a začne odcházet do zahraničí. To bude nakonec docela problém (soustružník vám nebude dělat operaci mozku).
Takže nakonec se řekne, že se musí udělat dočasné opatření na přechodnou dobu. To zní dobře. Určitě se to bude dát nějak maskovat – jako například zabránění rozkrádání a vyvážení majetku atd.
Svoboda slova – řekne se, že kritika drobných nedostatků podkopává vaše revoluční úsilí. Takže se na přechodnou dobu zavede cenzura.
Těch věcí bude muset být celá řada.
Ne těm co hlásají socializmus a snahu vybudovat lepší společnost s jasnými zítřky opravdu přeji socializmus -„komunizmus“. Opravdu od srdce. Opravdu všem těm kdo hlásají komunizmus, přeji, aby v něm mohli růst a užívat si jeho vymožeností plánované ekonomiky.
Heydrich - prohlásil – Český dělník musí dostat nažrat.
Klid na práci a musí dostat nažrat – levný alkohol, cigarety, jídlo a mít kde hlavu složit a potom bude klid.
Je to jednoduchý a nesmírně účinné. Hodně lidem to opravdu bude stačit.

D Kopecký    23 listopad 2011 19:38
Romane, ty tvoje názory pocházejí zřejmě z nějaké novodobé učebnice, protože komunismus jak ho píše marx, kterýho si určitě nečetl, představuje něco úplně jiného než si myslíš. Třeba o potlačování názorů tam není ani jedna zmínka, stejně jako třeba o znemožnování cestování atd.
nebudu to tu nijak rozepisovat a napíšu ti jen
čti a přemýšlej

Roman    23 listopad 2011 01:36
Ahoj kluci!
Je dobře, že jste aktivní, ale komunismus není pro lidi. Byla to, je a vždy bude utopie a Vy jste jí nalítli. Nikdy to nikdy nefungovalo a fungovat nebude.
Z toho, co jsem na Vašem webu četl je jasné, že máte ideály, které by v případě realizace zase sklouzly tam, kde jsme byli - dělnická třída (nic proti ní menám) by vládla státním podnikům - jak jsem to zažil. Parťák bral víc neže ředitel a dělal si co chtěl.
Ve vlaku Vás vydusí soudruh v saku za to, že čtete to, co strana nedovolila.
Cestovat za hranice mohou jen ti prověření. Dráty na hranicích jsou samozřejmostí.
Všichni by měli všechno (jeden druh televize, jedno auto, jednu ledničku) a nikdo nic.
Číst bychom mohli jen to, co někdo schválil.
Kdo má jiný názor je rakcionář....
Mohl bych pokračovat do nekonečna. Kluci, já to zažil. Z toho, co tu hlásáte je patrné, že by jste časem k tomu, co jsem napsal sklouzli.
Nevěřím stávajícímu společenskému systému (nenazývejme jej kapitalismem), protože je to vláda lůzy (mezi kterou Vás řadím). Myslím, že nadejde čas pro jiný společenský systém postavený na poctivosti, čestnosti a pravdě (a to komunismus není).
Těším se, až Vám bude 40 a více. Těším se na to, jak se usmějete nad svou mladiskou naivitou. Ne nadarmo Charlie Chaplin říkal, že "V 17-ti ja každý komunistou". Štěstí má ten, kdo z toho vyroste.
Světu mír :-)

Jiří Procházka    18 listopad 2011 12:53
Přiznám se, že jsem na tyto stránky zabrousil poprvé, ale musím říci, že jsem velmi mile překvapen, že existují myslící mladí lidé, kteří nekonzumují pouze ten hnůj, prezentovaný v masmédiích, kde se již ani nepoužívají polopravdy, ale zcela otevřeně se lže a zatlouká a zatlouká a...., . Děkuji, že jste a děláte to co děláte.

Hubert    24 září 2011 17:41
Napište mi prosím číslo obětí, které zemřely v demokratické zemi kvůli odlišným ideologickým názorům. Děkuji.

střílení do dělníků za první republiky - 57 obětí
alžírská válka - 171 100 obětí
mccarthismus - přes 50 000 obětí
a mohl bych pokračovat...

Bohužel to není pravda, pohraniční stráž střílela po každém, kdo chtěl přejít hranice a neměl výjezdovou propustku. Propustku nemohl dostat každý, zvláště pokud byla velká pravděpodobnost, že by se již dotyčná osoba ze zahraničí nevrátila. Uzavírat někoho za ostnatým drátem je nehumánní a nenormální.

Pane (prptože soudruhu vám říkat pochopitelně nebudu), lžete si do kapsy. Pohraničník musel nejdřív zavolat ,,stůj nebo střelím", potom následoval varovný výstřel, pak se střílelo na nohy a teprve potom na hlavu. Je zajímavé, že neuvádíte počet zabitých pohraničníků, o tom, že za socialismu mohli lidé cestovat do většiny soc. zemí, narozdíl od první republiky, kdy se stejně nikam nedostali, protože si to nemohli finančně dovolit, ani nemluvě. Omezeně se dalo cestovat i do kapitalistických států. A i dnes máte různá víza a omezení atd.

„To, že teď každý hrabe na svém písečku a "rozkrádá stát" není chyba nikoho jiného než Vás, protože za vaší vlády k tomu byli dohnáni...“ Je to chyba období let 48-89, ve kterém byli tito lidé vychováni, kdyby nedošlo k narušení demokracie v ČSR v letech 38, politická situace a kultura v ČR by byla naprosto jiná, s největší pravděpodobností by se ani nepodařil komunistický puč a my bychom tak dnes byli na úplně jiné ekonomické i politické úrovni.

To snad nemyslíte vážně?
Ani ten nejantikomunističtější historik pod sluncem, který zažil únor 1948, vám neřekne, že to byl puč. Mělo to podporu širokých lidových vrstev jo a mimochodem KSČ vyhrála volby! Když jste nesouhlasil, mohl jste vstoupit do NF (tam byly tři strany, KSČ, ČSS a Lidovci, takže že by vládla jedna strana taky není pravda). Kdyby nebylo kdyby, nebyly by chyby. Historii musíme přijímt takovou, jaká je, ale to neznamená, že je to nějaké dogma. Nebýt Mnichova, jistě by poválečný stav vypadal poněkud jinak - komunisté by se nemuseli vypořádávat s pozůstatky válečného běsnění, které bylo příčinou toho, že KSČ musela v některých ohledech dělat nepopulární kroky. Jinak já osobně mám třeba na Gottwalda spíš negativní názor, abyste si nemyslel, že náš svaz je nějaký spolek pámbíčkářů, který někoho slepě uctívá.

A proč to třeba v Německu funguje úplně jinak? Proč je Německo ekonomickou špičkou a politická kultura je na jiné úrovni? Protože po válce byl v Západním Německu nastolen tolerantní demokratický režim, který své lidi nevychovával k tomu, aby si rozkrádal svůj stát, jak to učil komunistický režim nás! Kdo rozkradl náš stát? Bývalý vexláci, kteří se rekrutovali právě ze slabin a éry bývalého režimu. Bolševici si vychovali své rozkrádače sami, kdybychom po válce navázali na vývoj první republiky, fungovalo by dnes vše jinak, podle mého názoru normálně a bylo by ušetřeno mnoho lidských útrap a neštěstí.

Německo ( západní) bych radši nechal být, tam se do parlamentu po válce v klidu dostávali bývalí SSáci nebo příslušníci gestapa. Takže politická kultura na dvě věci. Se současným Německem to sice srovnávat nelze, ale i tam už začínají náckové pomalu ale jistě znovu vystrkovat růžky.
A kdybychom do důsledků navázali na vývoj z první republiky - tak dnes žijeme v nějakém typu nacionalisticko - šovinisticko -konzervativního režimu, proti kterému by ten současný byl jen slabým odvarem.

Ale prosím vás a jak by asi vzniklo známé heslo „Kdo neokrádá stát, okrádá svoji rodinu!“?

Vymysleli ho antikomunisté. Lidi toho nakecají...

Stejně tak zestátňování můžeme přirovnat ke krádeži.

Víte, jaký je rozdíl mezi loupeží banky a znárodněním? V obou případech jde o obrání zlodějů, akorát v tom prvním případě v zájmu jednotlivce, v tom druhém případě v zájmu společnosti ;)
Naopak privatizace je krádež, protože kapitalisti seberou majetek státu, rozkradou si ho mezi sebou a použijou ho k vykořisťování lidské práce!

Vy jste lidem vzali, některým něco málo dali a hodně si mezi sebou rozkradli, to je teda fakt.

A co jsme vzali třeba konkrétně vám?
Mimochodem, o jakých ,,nás" mluvíte, když většina členů KSM se narodila v tomto režimu, a těžko na ně můžete svalovat vinu za něco, co nespáchali, i když se třeba cítíte v právu.

Musíš být podnikavý, abys nemusel být zaměstnanec a to každý neumí.

Čili přeloženo do češtiny být drzej spratek, mít ostrý lokty, být bezohlednej a mít tatíčka majitele firmy.
Taky se vyznat v různých fíglech a tunelování, a v tom, jak kecat tři hodiny o hovně a o tom, jak firma vzkvétá, zatímco dělníci nemají co do pusy.
To je ta vaše podnikavost. Podnikat můžete i v socialismu, prosím, založte si družstvo! Jediný rozdíl je víte v čem? Že v družstvu jsou si všichni rovni a mají z té práce užitek, kdežto kapitalistická firma je tvrdě hierarchická instituce, jejíž fungování v mnohém připomíná feudalismus.

Občan musí mít právo myslet si svůj názor a to bez postihu, což za komunistů nešlo. Solidarita? A proč se postižení lidé automaticky zavírali do ústavů, aby nebyli vidět? Aby se občané měli dobře...proč tedy tolik zvěrstev a zákazů? Stát by neměl ovládat lidi, ale lidi by měli ovládat stát!

A kdo vám váš názor bere? Od toho je přece tato diskuze. Když nebudete porušovat socialistické zákony, tak si pro mě za mě myslete, co chcete.
Já nesouhlasím se vším, co se dělo v minulém režimu, to byla jen jedna forma socialismu, může být jiná. Jiná forma je na Kubě, jiná ve Venezuele, jiná třeba ve Vietnamu...
Ústavy mají svůj účel, i když samozřejmě nejsou samospasitelné.

Kdybych si přečetl váš příspěvek až sem, nerozhodl bych se protiargumentovat....

Nemusíte.

Páni, to jsou argumenty, Pionýr byl k tomu, aby strana KSČ měla mládež pod dohledem a mohla jí vnucovat své názory a postoje. Čili jinak řečeno „vymývárna mozků“.

Hlavně, že dnešní média jsou objektivní jako stehno. Každý režim chce vydržet co nejdéle a používá k tomu různé prostředky. Buržoasie i proletariát mohou vládnout různými způsoby, ne pouze jedním.

Já historik jsem a věřte tomu, že tisíce lidí zemřelo a statisíce lidí se trápilo jenom kvůli tomu, že zastávali jiný názor, nebo jenom znali někoho, kdo si ten názor myslí. Pro lepší představu pro vás: kdyby dnešní režim byl minimálně stejný jako minulý, za své názory na těchto stránkách byste byl popraven.
Zbytek již nemá cenu komentovat. Totalitní režim zkrátka nejde hájit pomocí relevantních a pravdivých argumentů. Přečtěte si něco z historie, ať víte, co ti vaši soudruzi dělali za svinstva. Ono by vás pak to „čest práci“ a „soudruhování“ rychle přešlo! Doufám že nedojde k dalšímu puči protože podle vašeho slohu usuzuji, že „buržousti“ jako já by okamžitě dostali smyčku kolem krku.

Nejsem slepým příznivcem nebo odpůrcem čehokoliv. Na historii se snažím dívat objektivně, což je s komunistickou myšlenkou historického materialismu v souladu. Historie byla taková, jaká byla, takže hádat se o kdyby nemá smysl.
A když budete pracovat a chovat se slušně, pracovat atd, tak se ničeho bát nemusíte. My komunisti jsme tady přece pro lidi, tedy i pro vás.
Proč bychom vám dávali smyčku kolem krku, jste snad fašista nebo masový vrah? Věřím, že ne, působíte inteligentním dojmem. S přáním pěkného dne, Dimitri.


307
vzkaz v knize
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.