Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Na pomoc HaNo arrow K tak zvané "Operaci Golgota" Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
K tak zvané "Operaci Golgota" Tisk E-mail
Úterý, 10 únor 2015

Zveřejňujeme text dopisu zaslaného do redakce Haló novin jako reakci na zveřejnění příběhu "Operace Golgota tajný plán přestavby" v příloze Naše pravda (první část , dokončení ). V příběhu bývalého důstojníka KGB M. P. Ljubimova a, jak se ukazuje, poutavého spisovatele a fabulátora sekunduje generálnímu tajemníkovi ÚV Komunistické strany Sovětského svazu J. V. Andropovovi v plánu nastolit v SSSR kapitalismus. Dopis, který kritizuje nahrazování skutečné analýzy vlastních dějin fantastickými příběhy, ale v Haló novinách nevyšel.

Už druhé pokračování povídky generál plukovníka KGB Michaila Petroviče Ljubimova "Operace Golgota tajný plán přestavby", které vyšlo 2. února 2015 v příloze Haló novin, Naše pravda, nás má přesvědčit o tom, že Gorbačov za nic nemůže, že byl pouhým nástrojem v rukách ďábelského Andropova. Jde ale o víc, a jak nám sděluje autor a s ním Haló noviny: Socialismus je nereformovatelný, proto se musíme vrátit do tzv. "normálního průběhu dějin", abychom dali socialismu šanci na návrat. Kdo však četl projev Jurije Vladimiroviče Andropova k výročí narození Karla Marxe, pochopitelně neuvěří, že by tentýž člověk byl takový politický schizofrenik, který je schopný na jedné straně podat hlubokou marxistickou analýzu a na straně druhé krátkozrace uvažující sociální experimentátor připravující děsivou budoucnost pro zemi, v níž prožil hrdinské, ale i velice nepříjemné období. Připomeňme osud jeho manželky během krvavé maďarské kontrarevoluce. Co však považujeme za hlavní, je pokus o zatemnění hledání příčin dočasné porážky reálného socialismu. Ty je nutné hledat ve skutečných společenských procesech a ne je nahrazovat působením "všemocné" KGB, byť v našich podmínkách, a zejména v "listopadovém finále" sehrály sovětské zpravodajské služby nepochybně zásadní roli.

Ale nyní několik faktů: povídka, otištěná s poznámkou "z románových memoárů" výše uvedeného generál plukovníka, byla poprvé uveřejněna na stránkách časopisu "Sověršenno sekretno" v roce 1995. Zajímavé by bylo zjištění, kdo tento časopis založil a s jakým záměrem (na čí pokyn - Boris Jelcin?). Povídkou byl nucen se zabývat i výbor Státní dumy Ruské federace pro zpravodajské služby, vzhledem k tomu, že vzbudila nebývalou pozornost a hysterii. KGB byla na příkaz Kremlu pověřena hledat ve svých archivech ... nic však pochopitelně nenašla.

Česky vyšel text v knize s názvem "Špioni, které miluji i nenávidím" v roce 2001 s podtitulem "Příručka špiona KGB pro všechna města světa".

Ale proč to všechno píšeme. Není nám jasné, komu tato dezinformace v dnešní době slouží? A od čeho má odvést naší pozornost?

Nakonec však to nejpodstatnější: generál plukovník KGB v záloze, spisovatel sci-fi a povídkář, sám nedávno, v červnovém interview pro časopis "Dělo" z Nižního Novgorodu potvrdil, že: "Operace Golgota je ve skutečnosti blouznění, kterou jsem napsal jako grotesku, jako parodii na ty politiky, kteří věří na všechny možné záhady, které by měly řídit historické procesy".

A co vy na to, soudruzi z Haló novin?

 

V Praze dne 4. února

Jiří Horák

Názor Jiřího Horáka nebyl otištěn, i když se jedná o funkcionáře jednoho z ústředních orgánů strany. Co může očekávat řadový člen strany.  Asi totéž co koncesionář ČT. Plať a drž...

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.