Úvodní stránka arrow Na pomoc HaNo Sunday, February 28 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Na pomoc HaNo
Portugalská KS (PCP) k výsledkům parlamentních voleb Tisk E-mail
Čtvrtek, 10 říjen 2019

Zveřejňujeme prohlášení Komunistické strany Portugalska k výsledkům parlamentních voleb 6. října. Podle krátkého článku v Haló novinách Romana Janoucha se zdá, že vítězství Socialistické strany je obrovský úspěch. Text nevysloveně připodobňuje postup KS Portugalska s postupem KSČM k současné vládě, s jejími "sedmi podmínkami". V nadpisu článku je dokonce uvedeno, že "Komunisté v Portugalsku kývli" na menšinovou vládu. Přiložené prohlášení ovšem ukazuje daleko komplexnější rozhled a posuny, které se od minulých voleb udály. Co je podstatné, KS Portugalska (narozdíl od KSČM) považuje vždy za zásadní kritérium politiky posílení bojů lidu a pracujících za své vlastní zájmy.

Celý článek...
 
LLL a záměna obětí a vrahů v Haló novinách Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 leden 2019

O nedávném výročním pochodu Lenin Liebknecht Luxemburg vyšla reportáž na webu Komunistického svazu mládeže . Tento rok je tomu 100 let od zavraždění komunistů Luxemburgové a Liebknechta, ale i přes významné výročí nevidím smysl psát takových reportáží hned několik. Tento článek píšu z důvodu jiného. Sepsat tyto řádky mě přimělo až přečtení reportáže "Berlín uctil památku levicových revolucionářů" zveřejněné v Haló novinách. Ačkoliv HaNo samy sebe nazývají "českým levicovým deníkem", většina čtenářů je spojuje právě s komunistickou stranou a veřejností jsou vnímány jako "komunistické noviny".

Celý článek...
 
Co se děje v Turecku Tisk E-mail
Středa, 15 srpen 2018

Zveřejňujeme dva marxistické rozbory situace okolo propadu turecké měny.

Co se děje v Turecku

Marco Pondrelli

Turecká situace dosáhla stavu, kdy je na prvních stránkách novin. Titíž, kteří ještě před nedávnem uznávali v Erdoganovi reformního a demokratického vůdce schopného vést Turecko do Evropy, ho dnes popisují jako autokrata a přejí si jeho odchod z NATO.

 

Celý článek...
 
O zákazu Komunistické strany Kazachstánu - Jakou úlohu hraje předseda KSČM Filip? Tisk E-mail
Úterý, 22 prosinec 2015

21. 12. 2015 si mohlo několik tisíc poctivých čtenářů Haló novin přečíst článek pana Romana Janoucha nazvaný: "Filip ocenil stabilizační roli Kazachstánu", ve kterém se uvádí, že:

"Kazachstán v pátek v ČR slavil 24. výročí Dne nezávislosti. Velvyslanec Seržan Abdykarimov poděkoval za vřelé přijetí a za plodnou spolupráci během prvních deseti měsíců jeho diplomatické mise v naší překrásné zemi; místopředseda PSP ČR a předseda Meziparlamentní skupiny ČR-Kazachstán i Spolku přátel Kazachstánu Vojtěch Filip pak na recepci v pražském Hotelu Hilton vystoupil s hlavním referátem.

Celý článek...
 
Dva pohledy Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 listopad 2015

Uvádíme dva texty ke stejné události, sérii útoků na obyvatele Paříže 13. listopadu. První text je z článku představitele Komunistické strany v Turecku Kemala Okuyana, s jehož názorem se shodujeme, a druhý z článku vzniklého z prohlášení předsedy poslaneckého klubu KSČM Pavla Kovačika. Každá z nich vymezuje zcela různá chování levicového hnutí v tomto okamžiku - komunistické a sociálně demokratické. (Pozn. KSM)

"Že bombové útoky ve Francii přitahují více pozornosti než ty v Nigérii by mohlo být omluveno jen tímto: Zesílení hnutí dělnické třídy ve Francii pomůže s utrpením chudých a hladových v Nigérii.

Pokud tento třídní boj (proti Evropě monopolů, pozn. KSM) nevyzdvihujete, pokud stále šíříte pojmy jako 'marginalizace', 'islamofobie', a místo pokračování třídního boje skrýváte se za slova jako 'tolerance', 'multikulturalismus' - pak jste nemravní.

Pokud nevidíte za ISIS třídu, pokud neřeknete jasně, jak Obama a Hollande a všechny ty dámy a ti pánové z Anglie a Německa odevzdali lidstvo fundamentalismu a militarismu, pokud radikálně nejste proti tezi, že je možné spolupracovat s buržoazií na záchraně 'civilizace', jste nejvýše nemravní....

Jestliže exploze v Paříži nebudou vyloženy jako výzva k povstání Evropy proti imperialismu, mezinárodním monopolům a kapitalistickému vykořisťování, jestliže bude ještě jednou kolovat mýtus 'jsme na jedné lodi' k chlácholení lidu, měli byste se raději přihlásit jako dobrovolník do charitativní organizace a tak byste snad mohli alespoň pomoct několika stovkám trpících.

Jediné privilegium života v Evropě je privilegium, které dluží lidstvu.

Evropa splatí tento dluh jedině, když dělnická třída povstane a postaví se proti mezinárodním monopolům, EU a NATO."

(z článku Kemala Okuyana "Nemravnost")

http://solidnet.org/turkey-communist-party/turkey-communist-paty-immorality-en


"'Je třeba, aby se všechny relevantní země, všechny národy domluvily například na půdě OSN na nutnosti společného postupu v boji proti tzv. Islámskému státu,' zdůraznil Kováčik. Zároveň upozornil na to, že KSČM rozlišuje islám jako náboženství podle práva na svobodu vyznání a islamismus jako ideologii, která je, 'řečeno velmi jemně, nepřátelská k našemu způsobu života, evropské civilizaci a k nevinným lidem'. Připomněl, že komunisté současně poukazovali také na to, že je třeba, aby problém - a má to i souvislosti s imigrační krizí - byl řešen především v místech, kde vzniká a těmi, kteří jej způsobili. 'Mám na mysli i ono opakované, že pokusy o export demokracie do zemí, kde kultura, zvyky, náboženství apod. jsou odlišné od naší civilizace, vede k těmto reakcím a je třeba, abychom možná do celosvětového soužití vnesli více ohleduplnosti a taktu,' dodal Kováčik s tím, že teď nezbývá nic jiného, než s nebezpečím bojovat přímo. Uvedl, že KSČM na základě rozhodnutí RB OSN, které bylo přijato v nedávných dnech, rozumí tomu, že to, co nabízí ČR, tedy pomoc prostřednictvím zdravotnických odborníků nebo chemiků, je to, co si právě teď naše země může dovolit. Vychází to ze stavu naší armády, i zkušeností daných týmů z uplynulých konfliktů, a je to to nejlepší, co ČR může nabídnout. Zdůraznil, že komunisté to nevítají s velkým nadšením, ale rozumí, proč to tak je."

(Z Haló novin, článek "IS nelze porazit ze vzduchu")

http://www.halonoviny.cz/articles/view/41550344

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 9 z 13
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.