Úvodní stránka arrow Na pomoc HaNo Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Na pomoc HaNo
Na pomoc Haló novinám Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

V rámci nově zavedené rubriky nazvané Na pomoc Haló novinám zařazujeme k diskusi a úvaze články týkající se vybraných politických témat. Čtenářům Haló novin (a nejen jim) chceme poskytnout k vlastní úvaze a k svému vlastnímu porovnání politická stanoviska, hodnocení, komentáře a analýzy, jejichž četba může být příspěvkem k potřebné reflexi úrovně analytického záběru a ideového profilu současného komunistického hnutí v České republice, stejně jako Haló novin.

redakce www.ksm.cz  

 
V. Filip: K výsledkům prezidentských voleb v USA Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

Na pomoc Haló novinám - Prezidentské volby 2012 v USA

Američtí občané dali Baracku Obamovi svými hlasy druhou příležitost. Dali tak zřetelně najevo své přání, aby Obama pokračoval v nastoupených sociálních reformách. 

Lze též předpokládat, že je v mnohém při hlasování odradila až agresivní rétorika kandidáta republikánů Mitta Romneyho. Pozice Baracka Obamy se sice posílila, ale o to urputnější se dá očekávat boj za realizaci sociálního programu na půdě republikánského Kongresu.

Celý článek...
 
Aldo Giannuli: Obamovo vítězství Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

Na pomoc Haló novinám - Prezidentské volby 2012 v USA

Nakonec to Obama dokázal a porazil Romneye, ale hovořit o "triumfu" jak to činí mnohá nejznámější média se mi zdá být nesmyslné. Rozdíl mezi rivaly je významný a větší než předpokládaly prognózy (+ 126 volitelských hlasů v porovnání se soupeřem), ale je zvětšený zvláštním americkým volebním systémem (který připisuje všechny volitele velkých států USA tomu, kdo získal byť o jeden hlas více) a kousíčkem štěstí na straně Obamy, který vyhrál, i když jen těsně ve všech swing states (Jedná se o ty státy, v nichž při prezidentských volbách nemá žádná ze stran jasnou většinu, a proto se na ně soustřeďuje zvýšená předvolební soutěž obou relevantních stran. Pozn. redakce.).

Celý článek...
 
A. A. Borón: Obama - špatný, ale ne horší Tisk E-mail
Sobota, 17 listopad 2012

Na pomoc Haló novinám - Prezidentské volby 2012 v USA

Téměř polovina obyvatelstva USA nad 18 let (daleko je rekord z voleb roku 1960, kdy byl zvolen JFK, s účastí 62,8 %) přistoupila k volebním urnám, aby vyřešila kruté dilema. Koho zvolit? Dáme-li stranou rétoriku obou kandidátů a nepravděpodobné sliby opakované jejich volebními štáby v předvolební kampani, byla volba mezi špatným a ještě horším.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Následující > Konec >>

Výsledky 10 - 13 z 13
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.