Úvodní stránka arrow Kultura arrow Rotdorn ? levicová kapela u našich západních sousedů Thursday, August 06 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Rotdorn ? levicová kapela u našich západních sousedů Tisk E-mail
Středa, 30 srpen 2006

Rotdorn (v překladu Rudý trn) je hamburská hudební skupina komunistické orientace, která je mezi mládeží německy mluvících zemí ( nejen ve Spolkové republice Německo, ale taky v Rakousku, Švýcarsku nebo Lucembursku) stále oblíbenější. V minulosti vystupovala už na vícero masových akcích, např. na Slavnosti novin DKP Unzere Zeit v Dortmundu, Slavnosti švýcarského listu Vorwärts v Curychu ( tiskový orgán komunistické Švýcarské strany práce pozn. redakce), na shromážděních mírového a antifašistického hnutí, na akcích odborů, stávkujících apod.

Program Rotdornu zahrnuje písně proti válce a fašismu, sociálně kritické texty, stejně jako melodicky upravené songy dělnického hnutí i mezinárodní solidarity.Nedílnou součástí jejich repertoáru jsou ale i lidové písně a instrumentální skladby z Latinské Ameriky ( známé peruánské skladby na panovu flétnu, cheguevarovky z Kolumbie a Bolívie, soul z Kuby aj. ), Skotska, Irska ( včetně lidové hymny IRA ) nebo ze Severního Německa.
V současné době hlavními interprety Rotdornu jsou: Peter Schenzer – kytara a zpěv, vedle Rotdornu působí v několika severoněmeckých folkových skupinách jako LIKEDEELER ad.; Sabine Loos – flétna, elektronické varhany a zpěv, je také členkou latinskoamerické skupiny MARIPOSA, ovládá několik druhů andských fléten; Dirk Wilke – viola, kytara a zpěv, začínal své hudební působení v orchestrech hrajících klasickou hudbu ( pro zajímavost jeho oblíbeným skladatelem je náš A.Dvořák ).
Rotdorn vznikl prakticky již v roce 1995 a od té doby existuje v proměnlivém personálním obsazení.

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.