Úvodní stránka arrow Přehled článků arrow Kultura arrow Na co se budou ptát Olivera Stonea v Karlových Varech? Friday, April 10 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Na co se budou ptát Olivera Stonea v Karlových Varech? Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 červenec 2013

Rozhovor s Oliverem Stonem Na mezinárodní filmový festival do Karlových Varů přijel Oliver Stone, významný americký filmový režisér a producent, vyvíjející se osobnost, která svojí filmovou prací a svými projevy jasně kritizuje a odsuzuje politiku agresí a okupací amerického impéria opřenou o manipulaci, kterou realizují mediální korporace. Stone je známý například svými protiválečnými filmy Četa či Narozen 4. července. Jeho sympatie latinskoamerickému anitiimperialistickému hnutí se odrážejí v dokumentárních filmech jako je Comandante (věnovaný Fidelu Castrovi) či Jižně od hranice, jehož uvedení na mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách v roce 2009 se zúčastnil společně s venezuelským prezidentem Hugo Chávezem.

Pozoruhodné otázky před nedávnem kladla Stoneovi a jeho spolupracovníku Peterovi Kuznickovi, profesoru dějin na American University reportérka TV stanice Russia Today Abby Martinová. Hovořili o americké zahraniční politice, Obamově administrativě a novodobých dějinách USA. Dostal by podobný rozhovor prostor v českých sdělovacích prostředcích?

 

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.