Úvodní stránka arrow Kultura Sunday, January 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kultura
Lehce tvořený kapitalizmus Tisk E-mail
Pondělí, 12 únor 2007

Máme tady problém. Když zaměstnavatel zaplatí všechny náklady na chod továrny a její administrativy, na výstavbu a suroviny, dopravu a distribuci, na všechnu inzerci a pojištění, ponechá nějakou hotovost na výměnu věcí, které byly ztraceny či zničeny - když to všechno je zaplaceno, to, co zbývá, je použito na zaplacení daní a zaměstnavatele, jeho kolegů (akcionářů) a dělníků, kteří vytvořili produkt.

Celý článek...
 
Bijme na zvony sv.Víta Tisk E-mail
Sobota, 23 prosinec 2006

 Na samém počátku existence naší malé a tehdy ještě mladé republiky dospívala generace tehdy mladých básníků a spolu s nimi přišlo na českou literární scénu mnoho nového. Jiří Wolker, básník mladý ve svém životě i ve své smrti, Jaroslav Seifert, který žil z nich nejdéle, Vítězslav Nezval, Vladimír Holan, František Halas a mnoho dnes téměř zapomenutých kouzelníků poezie. Se změnami v Rusku se objevilo kouzlo poezie psané o utrpení a těžkém údělu, ale i o štěstíčkách, které ti „šťastnější“ nikdy nemohli prožít, kouzlo poezie proletářské. Po něm přišel Nezval a Teige s poetismem, který svým halasným křikem právě narozeného českého dítěte, probudil mnoho básníků a svýma dětskýma očima hltal vše, co bylo a je na světě krásné od  věcí neobyčejně nádherných svou nezvyklostí až po lžičku opřenou o šálek kávy. Dodnes je tím nejkrásnějším, co na tak bohatě  osázeném poli poezie dvacátého století vyrostlo, vykvetlo a vydalo své plody. Pak opět Nezval přinesl kouzelný francouzský surrealismus. Tak to šlo s poezií nejkrásnějšího jazyka dál a dál.

Celý článek...
 
Pod stromeček Motocyklové deníky Tisk E-mail
Úterý, 19 prosinec 2006

 Zápisky z cest – Diarios de motocicleta – si vedl mladý Ernesto Che Guevara (1928–1967), když se rozhodl se svým kamarádem Albertem Granadem v prosinci 1951, ještě jako student medicíny, podniknout na staré motorce Norton 500 cestu po Latinské Americe. Na základě těchto deníků byl v roce 2004 natočen i stejnojmenný koprodukční film režiséra Waltera Sallese a producenta Roberta Redforda; titulní roli ztvárnil mexický herec Gael García Bernal. Doplněno 50 dokumentárními a dobovými fotografiemi.  KSM tento film promítal ve svém kinoklubu již před několika lety. Film získal Cenu BAFTA a François Chalais Award a Cenu ekumenické poroty na MFF v Cannes 2004. Snímek inspirovaly Guevarovy deníky Notas de viaje a Granadova kniha Con el Che por America Latina.

Celý článek...
 
Kupředu levá, kupředu pravá Tisk E-mail
Sobota, 28 říjen 2006

 „Kdo jsou mladí lidé, kteří nám mohou za pár let vládnout? Studentka FAMU Linda Jablonská sleduje činnost mladých konzervativců a mladých komunistů od loňského 17. listopadu do letošních parlamentních voleb. Co najdete v knihovničce mladé levice a co u mladé pravice? Dovedli by si jedni představit, že by chodili s člověkem, který kope za druhou stranu? Jaké mají rodinné zázemí, co je k politice přivedlo? A hlavně - co se stane, když se sejdou všichni dohromady, třeba na 1. máje?

Celý článek...
 
Loose Change 9/11 Tisk E-mail
Úterý, 26 září 2006

Všetci poznáme "oficiálny príbeh". Teroristi na čele s Bin Ládinom zorganizovali najväčší útok na americkú pôdu od bombardovania Pearl Harbor. Ale... Čo ak 757 nenarazil do Pentagonu? Čo ak Let 93 nikdy nepadol pri Shanksville? Čo ak Dvojičky nepadli vďaka ohňu? Všetko to je klamstvo...  Štyri roky po 11. septembri má americký ľud viac otázok ako odpovedí. Tento výnimočný dokument zachádza pod povrch oficiálnej verzie udalostí 9/11, aby presvedčivo ukázal, že niektorí činitelia americkej vlády nielen o útokoch dopredu vedeli, ale že sú do nich dokonca priamo zapojení a nesú zodpovednosť za smrť viac ako 3000 amerických občanov.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 Následující > Konec >>

Výsledky 161 - 165 z 181
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.