Úvodní stránka arrow Kultura Monday, October 15 2018  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kultura
Kupředu levá, kupředu pravá Tisk E-mail
Sobota, 28 říjen 2006

 „Kdo jsou mladí lidé, kteří nám mohou za pár let vládnout? Studentka FAMU Linda Jablonská sleduje činnost mladých konzervativců a mladých komunistů od loňského 17. listopadu do letošních parlamentních voleb. Co najdete v knihovničce mladé levice a co u mladé pravice? Dovedli by si jedni představit, že by chodili s člověkem, který kope za druhou stranu? Jaké mají rodinné zázemí, co je k politice přivedlo? A hlavně - co se stane, když se sejdou všichni dohromady, třeba na 1. máje?

Celý článek...
 
Loose Change 9/11 Tisk E-mail
Úterý, 26 září 2006

Všetci poznáme "oficiálny príbeh". Teroristi na čele s Bin Ládinom zorganizovali najväčší útok na americkú pôdu od bombardovania Pearl Harbor. Ale... Čo ak 757 nenarazil do Pentagonu? Čo ak Let 93 nikdy nepadol pri Shanksville? Čo ak Dvojičky nepadli vďaka ohňu? Všetko to je klamstvo...  Štyri roky po 11. septembri má americký ľud viac otázok ako odpovedí. Tento výnimočný dokument zachádza pod povrch oficiálnej verzie udalostí 9/11, aby presvedčivo ukázal, že niektorí činitelia americkej vlády nielen o útokoch dopredu vedeli, ale že sú do nich dokonca priamo zapojení a nesú zodpovednosť za smrť viac ako 3000 amerických občanov.

Celý článek...
 
Homo americanus consumerus II Tisk E-mail
Sobota, 09 září 2006

Miroslav Rejzl nám poskytl obraz automaticky generované uniformované dnešní mládeže, vychované v duchu „amerických kulturních hodnot“. Jistě i on si však uvědomuje rozdíly mezi prvky, které jsou součástí americké dominance a tudíž je za amerikanizaci považovat můžeme a prvky, které samy o sobě, svým obsahem pojetím, nabízejí nové možnosti, nové kulturní obzory, nové výzvy.

Celý článek...
 
Homo americanus consumerus Tisk E-mail
Sobota, 02 září 2006

Ano, je tomu tak, začátek 21. století je vývojovým mezníkem lidského druhu z dosavadního »člověka rozumného« (Homo sapiens) v novodobou čeleď »člověka konzumního«, celoplanetárně - bez rozdílu rovnoběžek a poledníků - »amerického typu«. Všichni všude začínají vypadat stejně - hlavně díky jednotné konzumní unisex módě: ošoupané texasky či plandavé kalhoty, trika s vtipnými anglickými nápisy, jako U. S. Army - University of Colorado - Texas Rangers - Globetrotters aj.,

Celý článek...
 
Rotdorn ? levicová kapela u našich západních sousedů Tisk E-mail
Středa, 30 srpen 2006

Rotdorn (v překladu Rudý trn) je hamburská hudební skupina komunistické orientace, která je mezi mládeží německy mluvících zemí ( nejen ve Spolkové republice Německo, ale taky v Rakousku, Švýcarsku nebo Lucembursku) stále oblíbenější. V minulosti vystupovala už na vícero masových akcích, např. na Slavnosti novin DKP Unzere Zeit v Dortmundu, Slavnosti švýcarského listu Vorwärts v Curychu ( tiskový orgán komunistické Švýcarské strany práce pozn. redakce), na shromážděních mírového a antifašistického hnutí, na akcích odborů, stávkujících apod.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 Následující > Konec >>

Výsledky 156 - 160 z 173
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2018 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.