Úvodní stránka arrow Kultura Thursday, November 14 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kultura
Četli jsme: 5 důvodů pro radar Tisk E-mail
Pátek, 06 duben 2007

Důvod č. 5 – Vznik nových druhů: Díky avizovanému výkonu radaru, který má mít v impulzním režimu asi tisíckrát větší výkon než přerostlé žižkovské párátko na zuby, vznikne na našem území spousta nových přírodních kuriozit, častokrát s více hlavami nebo končetinami, než je třeba pro cestování tramvají na pracoviště. Vznikne unikátní databáze náhradních dílů, díky které se staneme vyhledávaným centrem lékařské Evropy.

Celý článek...
 
Poezie proti radaru Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 duben 2007

Radaroví bojovníci, hrdinové těchto dní - tak zní název poezie proti radaru z pera Miroslava Pořízka.

 

 

Celý článek...
 
Literární soutěž Z očí do očí je šancí pro mladé autory Tisk E-mail
Úterý, 27 březen 2007

Až do 15. listopadu 2007 se mohou mladí autoři ve věku od 17 do 26 let zúčastnit literární soutěže s názvem Z očí do očí, kterou v rámci informační kampaně k Roku rovných příležitostí pro všechny vyhlásila europoslankyně Věra Flasarová. V současné době se občané států EU musejí vyrovnávat se skutečností, že se jejich země stávají novou vlastí pro tisíce běženců a pracovních přistěhovalců. Žijeme s nimi a budeme s nimi žít. Ale známe je? Zde je prostor pro mladé tvůrce a literáty.

Celý článek...
 
Frída ? film pro labužníky Tisk E-mail
Sobota, 17 březen 2007

Poněkud zajímavý název pro film, řekl by možná náš Neználek. Informovaní ale vědí, že je to jméno maxické malířky počátku 20. století. Frida Kahlo, vlastním jménem Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderón, (1907 - 1954) malovala ve stylu původní mexické kultury, kterou mísila s prvky realismu, symbolismu a surrealismu. Čím byla tak výjimečná, že o ní byla natočen film? Aktivně podporovala socialistické a komunistické hnutí. Byla ženou mexického malíře Diega Rivery a milenkou Lva Trockého.

Celý článek...
 
Lehce tvořený kapitalizmus Tisk E-mail
Pondělí, 12 únor 2007

Máme tady problém. Když zaměstnavatel zaplatí všechny náklady na chod továrny a její administrativy, na výstavbu a suroviny, dopravu a distribuci, na všechnu inzerci a pojištění, ponechá nějakou hotovost na výměnu věcí, které byly ztraceny či zničeny - když to všechno je zaplaceno, to, co zbývá, je použito na zaplacení daní a zaměstnavatele, jeho kolegů (akcionářů) a dělníků, kteří vytvořili produkt.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 Následující > Konec >>

Výsledky 156 - 160 z 180
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.