Úvodní stránka arrow Kultura Sunday, January 19 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Kultura
Spisovatel, trh a imperialismus Tisk E-mail
Pátek, 14 prosinec 2007

"Dnes básník ani neví, proč tu je,už se tu život veršem nerozsvěcí, dnes už se jenom stenografuje úpění rozpadajících se věcí" zní povzdech Františka Hrubína z roku 1949. Co by asi napsal dnes, kdy ideologové „pozdní doby zrůdné" proklamují, že literatura je stejně jako všechno kolem nás zbožím? Je možné ji prodávat, nakupovat, vydělávat na ní, muže zůstat neprodána. Na základě této teorie je následně vyvozován závěr, že hodnotná kniha, stejně jako hodnotné zboži, si cestu k zákazníkovi najde.

Celý článek...
 
Vyvol si, Vem si mě a buď "in"? Tisk E-mail
Úterý, 20 listopad 2007

Každé ráno jezdím do práce autobusem plným studentů a studentek. No, od základní školy až po vysokou…. „Kdo že to včera vypadl?“, „Nancy…“, „A co náš roztomilý miláček, copak včera vyváděl?“. Zkrátka se hodnotí několikátá série Vyvolených, série živého vysílání z „Vily“, kde žijí pod dohledem kamer človíčci z dnešní konzumní společnosti, aby se stali jejími hrdiny a nakonec jeden z nich vyhrál za nejlepší „divadlo“ více než deset milionů korun v podobě ročního superplatu, auta, bytu, dovolené…

Celý článek...
 
Hudba proti válce Tisk E-mail
Pondělí, 17 září 2007

„My chceme mír“, zní v písni Kadima Safira, iráckého umělce, který patří v arabském světě mezi úspěšné a uznávané zpěváky. Píseň s ním natočil Lenny Kravitz a pustil jí volně do internetu (V originále se jmenuje We Want Peace). Podobně najdete na internetu zdarma ke stažení i protiválečné písně např. skupiny REM, Beastie Boys či dokonce píseň bývalého kytaristy skupiny The Clash Micka Jonese. Spojil se s bývalým členem skupin Generation X a Sigue Sigue Sputnik Tonym Jamesem a vznikla tak skladba Why Do Men Fight? (Proč lidé bojují?).

Celý článek...
 
Georgi Dimitrov 1882-1949 Tisk E-mail
Středa, 18 červenec 2007

Pod tímto jednoznačným názvem vyšla právě k 125. výročí narození velikána bulharských a světových pokrokových dějin kniha, kterou dal dohromady spisovatel a novinář Jiří Stano a vydalo jí nakladatelství OREGO. Je to publikace, kterou jistě zhltne nejen každý, kdo touží poznat více onu osobnost, ale i ten, kdo potřebuje munici a další dávku elánu v dnešním nelehkém boji za lidskou důstojnost . "Z Georgiho Dimitrova měli za jeho života strach nacisté a fašisté a i nyní, téměř šedesát let po jeho smrti, mají z jeho díla a památky strach jejich dnešní antikomunističtí pohrobci." napsal ve své recenzi Josef Poláček...

Celý článek...
 
Ke skončení dalšího ročníku kinoklubu KSM Tisk E-mail
Pondělí, 02 červenec 2007

V současnosti je nezbytné rozšířit aktivity KSM do nových oblastí, aby práce KSM přestala být jednopolohová. V následující stati se pokusím zdůvodnit nezbytnost přesunu aktivit i do kulturní oblasti. Česká společnost se nachází ve fázi úpadku veškerých hodnot způsobeným především stále hlubším vnikáním konzumerismu do mentality běžného občana (nebo lépe obyvatele). Hodnota věcí a společenských pohybů se nahrazuje posuzováním z hlediska možnosti jejich třeba i samoúčelné sobecké konzumace příslušným jedincem a ze samotného konzumu se stává "super-human agency".

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 Následující > Konec >>

Výsledky 151 - 155 z 181
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.