Monday, August 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Z aktivit KSM
Zapomenuté transporty Tisk E-mail
Neděle, 30 březen 2008

Zapomenuté transporty. To je název filmového dokumentu, který odhaluje historii nacistických koncentračních táborů na území Běloruské SSR a Lotyšska,do kterých putovali především židé. Nejen pobaltští a sovětští,ale i několik set československých.Když Lotyšsko bylo obsazeno Němci, dali lotyšským fašistům volnou ruku. Po ulicích Rigy procházela fašistická procesí s lotyšskou vlajkou a s vlajkami s hákovými kříži,vyzývala k likvidaci židů:“Zlikvidujme ty,jenž nám pili krev a brali naše peníze!“.

Celý článek...
 
Z lidové tvořivosti - Silvestrovská Tisk E-mail
Úterý, 01 leden 2008

Starý rok má na kahánku,
za chvíli otočíme v kalendáři stránku,
jen ohlédnutí malé zbývá,
nad tím co přinesl tak či onak.

Celý článek...
 
EVROPA ? film od skandidávského režiséra Larse Triera Tisk E-mail
Středa, 19 prosinec 2007

Film Evropa je zasazen do poválečného Německa (cca konec roku 1945) pod americkou okupační správou. Většina obyvatelstva Německa skrytě sympatizuje s nacistickými myšlenkami, a někteří se dokonce aktivně podílejí na destruktivních akcích werwolfů. Do tohoto místa a času přijíždí mladý Američan Leo, syn německého emigranta, aby "pomohl Německu". Pod přísným dohledem autoritářského strýce se stane průvodčím v lůžkových vozech první třídy u společnosti Zentropa.

Celý článek...
 
SICKO ? dokument o zdravotnictví v USA pro každého Tisk E-mail
Sobota, 15 prosinec 2007

Kdo viděl film Fahrenheit 9/11 režiséra Michaela Moorea (dostal za něj Zlatou palmu v Cannes), jistě si nenechá ujít jeho další snímek – Sicko. Ale i pro ty ostatní má tento snímek něco, co by nemělo uniknout jejich pozornosti.  Film Sicko je dokument o lékařské péči v USA. Není to hra, ani akční krvák, hrají v něm obyčejní lidé, lékaři a záchranáři z různých zemí, dokonce i z Kuby a roli si zahrál samozřejmě i Moore. Setkáte se tváří v tvář realitě, která by pro demokratické země neměla být možná. Aspoň Vám to tvrdí i v českých televizích a novinách. Setkáte se s příklady odmítnutí pojištění pro případ nemoci, s příklady odmítnutí lékařské péče.

Celý článek...
 
Spisovatel, trh a imperialismus Tisk E-mail
Pátek, 14 prosinec 2007

"Dnes básník ani neví, proč tu je,už se tu život veršem nerozsvěcí, dnes už se jenom stenografuje úpění rozpadajících se věcí" zní povzdech Františka Hrubína z roku 1949. Co by asi napsal dnes, kdy ideologové „pozdní doby zrůdné" proklamují, že literatura je stejně jako všechno kolem nás zbožím? Je možné ji prodávat, nakupovat, vydělávat na ní, muže zůstat neprodána. Na základě této teorie je následně vyvozován závěr, že hodnotná kniha, stejně jako hodnotné zboži, si cestu k zákazníkovi najde.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Následující > Konec >>

Výsledky 146 - 150 z 180
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.