Úvodní stránka arrow Návštěvní kniha Sunday, February 28 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement

Návštěvní kniha

Napsat vzkaz


M.Šimon    29 červenec 2014 00:35
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Dobrý den, rád se dívám na tyto stránky KSM a snažím se už dlouhá léta žít tak, abych se mohl nazývat komunistou. Znám práci v zemědělství i strojírenství, zažil jsem krásná léta před rokem 1989 a v současném kapitalismu jsem si několikrát způsobil u zaměstnavatelů problémy pouze svým komunistickým přesvědčením. Nemám žádný patent na rozum a jsem pouze obyčejný člověk, který se možná mýlí častěji než je ochoten si sám přiznat, přesto bych se rád podělil o některé své názory.
Celkem často slýchám tvrzení lidí, jak co bylo za "komunistů" špatné a obratem titíž lidé chválí, jak se měli tehdy dobře. Další lidé říkají, jak ten či onen byl dříve komunista či milicionář a dnes je těžkým kapitalistou. Na tyto názory si říkám - copak lidé nemají zdravý rozum? Nelze sedět na dvou židlích a chtít žít s v kapitalismu s výhodami socialismu. Copak lidé neví, že jedinec je dobrý či špatný, ale důležité je v jakém žijeme státním zřízení? Dnešní kapitalista, který byl dříve komunistou, nemohl být nikdy dobrým komunistou.
Mnohdy zjišťuji, že komunisté v dnešní době mají poněkud nejasné vize do budoucna ve smyslu toho, co vlastně chtějí. Spíše mám dojem, že jim jde o nějakou pseudoformu socialismu, že chtějí vymýšlet něco tzv. nového. Ptám se - PROČ? Mám v životě zásadu, že věci by se měly napravovat od té doby, kdy se stala chyba. Proč tedy se nesnažit navázat na dobu konce 80 let, kdy byl socialismus pro poctivé lidi skutečnou svobodou. Dobré věci by neměly být zapomenuty a mezi ně myslím patří ČSSR, SSSR a všechno co s tím souvisí. Československo i Sovětský svaz nepatří minulosti, není to nějaký přežitek a myslím si, že si lidé sami řekli o tuto lekci, kdy to dobré v podobě ČSSR a SSSR ztratili a nyní žasnou nad dnešní dobou plnou nejistoty, válek a nepokojů. Proč tedy vymýšlet nějaké nesmyslné státní celky do budoucna, když máme přímo na očích dobu míru a klidu v podobě socialistických států - ČSSR a SSSR. Mezi lidmi je mnoho strachu a já si říkám, jak je možné že dnešní komunisté nemají odvahu či snahu obnovit vydávání RUDÉHO PRÁVA, třeba jenom v internetové podobě. Lidé se bojí říkat své názory a jenom v ústraní tiše vzpomínají na to dobré. Myslím si, že dokud se lidé nespojí v jeden celek, nic se nezmění k lepšímu. Často čtu na různých komunistických portálech odkazování či citace myšlenek V.I.Lenina. Připadá mi, že pisatelé těchto článků jako kdyby si vůbec neuvědomovali že to byl V.I.Lenin, kdo založil SSSR a že tedy právě návrat ke kořenům je v obnovení SSSR, ČSSR a socialismu jak jej známe a nikoliv nějaké "pokusy" s myšlenkami socialismu.

Vladimír Říha    19 leden 2014 21:48
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
I když jsem starší ročník tak na vaše stránky chodím rád a děkuji za ně!

tesař    14 říjen 2013 15:34
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
konečně se někde člověk dočte pravdu,jen tak dál,v té smršti lží a pravicové propagandy v tisku a TV je to pohlazení na duši a vrací mi to víru v mladé lidi

Tim Horvath    02 červen 2013 17:08
Nový slovenský sociálne-kritický dokumentárny film‏‏ - LEGENDA O SOCIÁLNOM ŠTÁTE

Nejde o komerčný projekt. Radi by sme film rozšírili medzi ľudí aj v Čechách, kde podobné problémy sú rovnako aktuálne ako na Slovensku.

Po roku nakrúcania a ešte dlhšom období postprodukcie Tim Horváth a Dušan Krnáč dokončili dokumentárny film Legenda o sociálnom štáte. Ide o autentický záznam reality života jednej trojgeneračnej slovenskej rodiny žijúcej v malej obci na východe Slovenska. Rodina je bezprostredne ohrozovaná existenčnými problémami, finančnými aj zdravotnými. Zmyslom ich projektu je vykričať nespravodlivosť a úpadkovosť súčasného režimu, ktorý nielen šliape po sociálnych právach, ale aj životoch desaťtisícok slovenských rodín.
Rodina z dediny na Slovensku sa ocitá v bezvýchodiskovej situácii potom, ako jedno z detí vážne ochorie. Stav malého chlapca si vyžaduje neustálu opateru, drahé lieky a pravidelné návštevy hlavného mesta, sedemhodinové cesty vlakom z ich dediny. Napriek intenzívnej listovej komunikácii so sociálnymi úradmi niet pomoci a rodina sa stáva závislá od pôžičiek spoločností s vysokými úrokmi.
Hlavným motívom filmu nie je iba nešťastný osud rodiny, ale o to viac úpadok sociálneho štátu vo východnej Európe po dvadsiatich rokoch kapitalizmu a neoliberálnych vlád neúnavne snažiacich sa plniť požiadavky úsporných opatrení prichádzajúcich zo západu, zatiaľ čo ignorujú nepriaznivý stav svojich ľudí.
Toto nie je modré z neba.

https://vimeo.com/62024084
http://www.youtube.com/wat ch?v=rNUeHDNVSiM

Milan Soldán    02 květen 2013 12:23
VLADIMÍR ILJIČ LENIN: v dopise datovaném roku 1918 doporučuje:

"Ochraňovat naši mladou republiku zavedením a prováděním tvrdých potlačení odstranit všechny viníky a podezřelé nebo ty, kteří by mohli být podezřelí, dát do koncentračních táborů vytvořit rudý teror, potrestat smrtí všechny osoby pokládané za vinné a členy jejich rodin dát do koncentračních táborů k tomu účelu zřízených."

Honza    01 duben 2013 14:39
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá k dispozici starší čísla Mladé pravdy a nebyl by mi je ochoten zapůjčit. Díky moc.

Honza    31 březen 2013 22:36
Dobrý den, snažím se hlouběji zorientovat v polistopadové historii KSM a chtěl bych se proto zeptat, zda by mi někdo mohl poradit nějaké možné prameny, nebo osoby na které bych se mohl obrátit. Narazil jsem pouze na útržkovité informace (wikipedia apod. a ty mi připadají značně neucelené a krátké) Děkuji moc za Vaše rady. Honza hav.honza@gmail.com

Ales    06 březen 2013 11:30
Ahoj Štěpáne.
Věta z koministického manifestu -"Při líčení nejvšeobecnějších fází vývoje proletariátu jsme sledovali víceméně skrytou občanskou válku uvnitř nynější společnosti až do chvíle, kdy propuká v otevřenou revoluci a kdy proletariát násilným svržením buržoazie zakládá své panství."

by mohla být odpovědí na tvůj dotaz. Je samozřejmě více méně vytržená a chce to znát souvislosti. Jen to bylo to první co mě napadlo po přečtení tvého příspěvku. Já ti radím nečíst o Marxovi ale číst Marxe. Lenin nic nepřekrucoval, ale převedl do praxe, v epoše imperialismu.
S pozdravem...

Štěpa    28 únor 2013 14:17
Zdravím,
ze zajímavosti jsem si něco málo o Marxovi přečetl a měl bych dotaz. Přijde mi totiž, že Lenin a všichni jeho následovníci nepochopili pojem socialistická revoluce správně, že revolucí měl na mysli dialektický pojem přeměny kvantity ve kvalitu, tedy revoluci jakožto skokovou evoluci, která je dána zvýšením produktivity práce. A tak spíše předvídal, že se můžeme na socialismus těšit pokud se budeme snažit vyvíjet se po vědecké stráncea zlepšováním efektivity práce a socialismus přijde sám jako historická nutnost jako přešel feudalismus do kapitalismu. A Lenin pak překroutil slovíčko revoluce ddo významu státního převratu a chopení se moci (který by se dle mého názoru Marxovi nelíbil). Zas nějaký velký znalec Marxe nejsem a neříkám že mám pravdu, a pokud ji nemám tak mi prosím dejte argumenty proč ne.
Jinak přeji krásný den , Štěpa :)

Marek Bližňák    16 prosinec 2012 17:52
před rokem 89 byla minimální nezaměstnanost, minimum bezdomovců, narkomanů, stát vlastnil veškeré podniky, které byly po revoluci rozprodány, k tomu jsme půjčovali chudičkému Sovětskému svazu, bylo laciné bydlení, bezplatné zdravotnictví, měli jsme rezervy ve zlatě, vyrovnaný státní rozpočet, nebyly přeplněné věznice lidmi, kteří se do nich dostali i díky své žalostné soc. situaci... Momentálně nemáme rezervy žádné, jsme zadlužení po uši, všechno rozprodané, už není co privatizovat, naopak nás čeká nepříjemné splácení dluhů. HDP v ČR se pro dnešní rok čeká kolem 0 a hrozí dokonce recese. Všechno co se za komunismu pracně nastřádalo, se za kapitalismu rozprodalo a rozkradlo. Západ si nás koupil Hollywoodskými filmy a narvanými obchody, ale stálo to za to? Pěkně to napsal pan David!K čemu jsme za ty roky demokracie došli...???

petr    21 červen 2012 15:36
Ahoj chtěl bych jen říct že ti sedláci a páni továrnici zas tak poctiví nebyli ,všechno poctivě zas tak nabyté neměli ,byli mezi níma pěkní šejdíři a nepoctivci a hlavně kolaboranti s fašisty a nebylo jich málo.Tak že ten unor 48 se ani nedivím že byl

Jiří Kalfus    08 červen 2012 14:35
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Čest práci, soudruzi, dovolte mně, abych se Vám se vší pokorou přiznal ke svému nedávnému poznání. Dlouho jsem měl o všem pochybnosti a příliš jsem se snažil o všem přemýšlet. Velmi se Vám omlouvám za moje nejapné a diletantské dotazy, které by svojí délkou jen zabíraly zbytečné bajty na Vašem serveru. Po Vašem dlouhém mlčení jsem sebral odvahu a pročetl jsem nejen celý Váš server, ale i značnou část dostupné literatury, pojednávající o marxismu (komunismu). Teprve teď se skoro stydím za své hloupé dotazy; teprve teď už vím, že je jen jedna cesta, cesta ke komunismu. Kéž bych byl lepším člověkem a našel sílu k vydání se na tuto cestu - ke komunismu. Ale já jsem tu sílu v sobě nenalezl. Vím, že se to nedá odpustit; zároveň mě však nepokládejte za nepřítele.

Aleš    10 květen 2012 13:17
Mám na to svůj názor, ke kterému jsem došel nejen studiem díla klasiků marxismu..nebudu jej zde prezentovat, jelikož nejsem členem KSM a dotaz byl mířen na KSM.
Ale velice bych rád viděl odpověď nejen na otázku níže položenou, ale hlavně i otázku položenou trošku opačně. Jak se bude chovat katolická církev, jejíž "velení" je ve Vatikánu v naší vlasti, rozhodne li se většina národa budovat socialismus, nedarovat církvi žádné majetky atd... to bych rád věděl. Děkuji.

Xenin    02 květen 2012 17:36
Náboženství je podle mého jedna z nejzbytečnějších věcí na světě.
Dospělí lidé si nepovídají s imaginárními přáteli.
Dokud náboženství nezačne vyloženě škodit, tak nemám problém ho tolerovat

Kikan    01 květen 2012 22:52
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Soudruzi jsem sympatizant vašich ideálů. Jaký je váš názor a váš vztah ke svazu mladých komunistů Československa? Co říkáte na jejich protihavlovskou kampaň a kolik vás tak asi rámcově je? I se sympatizanty a pravidelnými návštěvníky akcí. Soudruh Kikan

Jiří Kalfus    26 duben 2012 16:47
Ahoj. Může někdo stručně popsat vztah dnešních komunistů (KSM) vůči Katolické církvi, resp. obecně vůči náboženstvím a jejich církvím a to i do budoucna? Jen dodám: protože přeci je obecně známo, že bez "náboženství" - ať už si pod tím představujeme cokoliv, nemůže člověk de facto existovat a tvořit nějakou "hlubší/ vyšší" kulturu. Resp. jde o to, jak lidi integrovat, když ne nábožensky... Skrze konzum? Skrze rozum snad (to určitě ne)? Skrze co tedy? Náboženství růstu selhává, zejména kvůli ekologii... Co tedy s náboženstvím v kontextu komunismu? Díky moc! Pro mne je tato otázka na výsost důležitá.

Aleš    09 březen 2012 12:05
Ahoj Davide. Je třeba pochopit i složité mezinárodní postavení KLDR. Je to země která je ve válečném stavu se svým sousedem, na jehož uzemí je shromážděn jaderný arzenál USA. To je samo o sobě velice vyčerpávající a zhoubné. Dále je potřeba neignorovat vliv restrikcí uplatňovaných desítky let vůčí KLDR.
Za každou snahu zlepšit své postavení je KLDR lynčována mezinárodním četníkem. Představ si, naši republiku bez jaderných elektráren. I my je máme. Znamená to jistou energetickou nezávislost, pokrok v průmyslu atd atd. Jádro není jen atomová bomba, tak jak nám to prorežimní media předkládají. Jádro je v privní řádě prokrok, ten je pod nátlakem KLDR odpírán.

Co se týče samotného "komunismu" v KLDR, je na tomto webu i na webu www.komsomol.cz k nalezení spousta článků o oficiální politice KLDR (není jí marx leninismus, ale má svůj zvláštní i v mnoha ohledech nemarxistický model).

Teď jedna otázka. Nechá nadnárodní kapitál svobodně a bez jakéhokoliv vměšování budovat socialismus v naší vlasti, pokud to bude většinová vůle našeho lidu?

David    08 březen 2012 21:54
Komunismus je pro mě trochu ožehavé téma, nebudu předstírat, že bych si nepřál aby se v ČR opět dostal k moci. Na druhou stranu mám trochu obavy aby to neznamenalo oslabení ekonomiky a snížení životní úrovně. Přiznejme si, nejtvrdší komunismus je v KLDR. Také je ovšem fakt, že před rokem 89 byla minimální nezaměstnanost, minimum bezdomovců, narkomanů, stát vlastnil veškeré podniky, které byly po revoluci rozprodány, k tomu jsme půjčovali chudičkému Sovětskému svazu, bylo laciné bydlení, bezplatné zdravotnictví, měli jsme rezervy ve zlatě, vyrovnaný státní rozpočet, nebyly přeplněné věznice lidmi, kteří se do nich dostali i díky své žalostné soc. situaci... Momentálně nemáme rezervy žádné, jsme zadlužení po uši, všechno rozprodané, už není co privatizovat, naopak nás čeká nepříjemné splácení dluhů. HDP v ČR se pro dnešní rok čeká kolem 0 a hrozí dokonce recese. Všechno co se za komunismu pracně nastřádalo, se za kapitalismu rozprodalo a rozkradlo. Západ si nás koupil Hollywoodskými filmy a narvanými obchody, ale stálo to za to? Už proto, že jsme součástí zločinecké organizace NATO, která brutálně napadla Libyi a obecně válčí všude kde cítí ropu, má komunismus mojí podporu. Popravdě, nevěřím, že by se ještě vrátil, je to všechno dávno minulost, pravicová, Západem ovládaná, média drží svobodu projevu a možnost racionálního uvažování ovčanů pevně ve své ruce, doufám ale, že ani stávající režim se zde nebude držet do nekonečna.

Bukowski    08 březen 2012 21:00
"Marx jsou akorát tanky valící se přes Prahu."

Marek    08 březen 2012 01:41
Já si myslím. Né já jsem si jistý, že komunismus se brzo vrátí, je jen otázka času, kdy si lidé řeknou, že on ten komunismus nebyl tak špatný a že to co je tu dnes je daleko daleko horší. A ti co tvrdí, že komunismus je já nevím co, tak o něm nic neví. Možná jen to, co je napsáno v učebnicích dějepisu. Já jsem ze školu dostudoval nedávno, takže vím, jak se o něm píše, a já více než učebnícím, věřím spíče vyprávění rodičů a prarodičů, proto má komunismus u mě MAXIMÁLNÍ podporu ! ! !

"LENINOVOU CESTOU ZA NOVÁ VÍTĚZSTVÍ SOCIALISMU"


307
vzkaz v knize
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.