Úvodní stránka arrow Návštěvní kniha Thursday, July 24 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement

Návštěvní kniha

Napsat vzkaz


Adam Svoboda Rokos    14 červenec 2014 08:07
čest práci, soudruzi, jak se můžu stát právoplatným členem KSM? předpokládám že pouhou registrací na tomto webu ne, a tak prosím o radu. děkuji

Vladimír Říha    19 leden 2014 21:48
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
I když jsem starší ročník tak na vaše stránky chodím rád a děkuji za ně!

tesař    14 říjen 2013 15:34
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
konečně se někde člověk dočte pravdu,jen tak dál,v té smršti lží a pravicové propagandy v tisku a TV je to pohlazení na duši a vrací mi to víru v mladé lidi

Vílém Krtička    10 srpen 2013 13:00
Jsem komunistou od devíti let a svůj názor jsem nikdy nezměnil a měnit ho nebudu!Jinak stránky KSM se mi líbí,nic tu nechybí.Vzhled je také pěkný.

Tim Horvath    02 červen 2013 17:08
Nový slovenský sociálne-kritický dokumentárny film‏‏ - LEGENDA O SOCIÁLNOM ŠTÁTE

Nejde o komerčný projekt. Radi by sme film rozšírili medzi ľudí aj v Čechách, kde podobné problémy sú rovnako aktuálne ako na Slovensku.

Po roku nakrúcania a ešte dlhšom období postprodukcie Tim Horváth a Dušan Krnáč dokončili dokumentárny film Legenda o sociálnom štáte. Ide o autentický záznam reality života jednej trojgeneračnej slovenskej rodiny žijúcej v malej obci na východe Slovenska. Rodina je bezprostredne ohrozovaná existenčnými problémami, finančnými aj zdravotnými. Zmyslom ich projektu je vykričať nespravodlivosť a úpadkovosť súčasného režimu, ktorý nielen šliape po sociálnych právach, ale aj životoch desaťtisícok slovenských rodín.
Rodina z dediny na Slovensku sa ocitá v bezvýchodiskovej situácii potom, ako jedno z detí vážne ochorie. Stav malého chlapca si vyžaduje neustálu opateru, drahé lieky a pravidelné návštevy hlavného mesta, sedemhodinové cesty vlakom z ich dediny. Napriek intenzívnej listovej komunikácii so sociálnymi úradmi niet pomoci a rodina sa stáva závislá od pôžičiek spoločností s vysokými úrokmi.
Hlavným motívom filmu nie je iba nešťastný osud rodiny, ale o to viac úpadok sociálneho štátu vo východnej Európe po dvadsiatich rokoch kapitalizmu a neoliberálnych vlád neúnavne snažiacich sa plniť požiadavky úsporných opatrení prichádzajúcich zo západu, zatiaľ čo ignorujú nepriaznivý stav svojich ľudí.
Toto nie je modré z neba.

https://vimeo.com/62024084
http://www.youtube.com/wat ch?v=rNUeHDNVSiM

Milan Soldán    02 květen 2013 12:23
VLADIMÍR ILJIČ LENIN: v dopise datovaném roku 1918 doporučuje:

"Ochraňovat naši mladou republiku zavedením a prováděním tvrdých potlačení odstranit všechny viníky a podezřelé nebo ty, kteří by mohli být podezřelí, dát do koncentračních táborů vytvořit rudý teror, potrestat smrtí všechny osoby pokládané za vinné a členy jejich rodin dát do koncentračních táborů k tomu účelu zřízených."

Honza    01 duben 2013 14:39
Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá k dispozici starší čísla Mladé pravdy a nebyl by mi je ochoten zapůjčit. Díky moc.

Honza    31 březen 2013 22:36
Dobrý den, snažím se hlouběji zorientovat v polistopadové historii KSM a chtěl bych se proto zeptat, zda by mi někdo mohl poradit nějaké možné prameny, nebo osoby na které bych se mohl obrátit. Narazil jsem pouze na útržkovité informace (wikipedia apod. a ty mi připadají značně neucelené a krátké) Děkuji moc za Vaše rady. Honza hav.honza@gmail.com

Ales    06 březen 2013 11:30
Ahoj Štěpáne.
Věta z koministického manifestu -"Při líčení nejvšeobecnějších fází vývoje proletariátu jsme sledovali víceméně skrytou občanskou válku uvnitř nynější společnosti až do chvíle, kdy propuká v otevřenou revoluci a kdy proletariát násilným svržením buržoazie zakládá své panství."

by mohla být odpovědí na tvůj dotaz. Je samozřejmě více méně vytržená a chce to znát souvislosti. Jen to bylo to první co mě napadlo po přečtení tvého příspěvku. Já ti radím nečíst o Marxovi ale číst Marxe. Lenin nic nepřekrucoval, ale převedl do praxe, v epoše imperialismu.
S pozdravem...

Štěpa    28 únor 2013 14:17
Zdravím,
ze zajímavosti jsem si něco málo o Marxovi přečetl a měl bych dotaz. Přijde mi totiž, že Lenin a všichni jeho následovníci nepochopili pojem socialistická revoluce správně, že revolucí měl na mysli dialektický pojem přeměny kvantity ve kvalitu, tedy revoluci jakožto skokovou evoluci, která je dána zvýšením produktivity práce. A tak spíše předvídal, že se můžeme na socialismus těšit pokud se budeme snažit vyvíjet se po vědecké stráncea zlepšováním efektivity práce a socialismus přijde sám jako historická nutnost jako přešel feudalismus do kapitalismu. A Lenin pak překroutil slovíčko revoluce ddo významu státního převratu a chopení se moci (který by se dle mého názoru Marxovi nelíbil). Zas nějaký velký znalec Marxe nejsem a neříkám že mám pravdu, a pokud ji nemám tak mi prosím dejte argumenty proč ne.
Jinak přeji krásný den , Štěpa :)

Marek Bližňák    16 prosinec 2012 17:52
před rokem 89 byla minimální nezaměstnanost, minimum bezdomovců, narkomanů, stát vlastnil veškeré podniky, které byly po revoluci rozprodány, k tomu jsme půjčovali chudičkému Sovětskému svazu, bylo laciné bydlení, bezplatné zdravotnictví, měli jsme rezervy ve zlatě, vyrovnaný státní rozpočet, nebyly přeplněné věznice lidmi, kteří se do nich dostali i díky své žalostné soc. situaci... Momentálně nemáme rezervy žádné, jsme zadlužení po uši, všechno rozprodané, už není co privatizovat, naopak nás čeká nepříjemné splácení dluhů. HDP v ČR se pro dnešní rok čeká kolem 0 a hrozí dokonce recese. Všechno co se za komunismu pracně nastřádalo, se za kapitalismu rozprodalo a rozkradlo. Západ si nás koupil Hollywoodskými filmy a narvanými obchody, ale stálo to za to? Pěkně to napsal pan David!K čemu jsme za ty roky demokracie došli...???

petr    21 červen 2012 15:36
Ahoj chtěl bych jen říct že ti sedláci a páni továrnici zas tak poctiví nebyli ,všechno poctivě zas tak nabyté neměli ,byli mezi níma pěkní šejdíři a nepoctivci a hlavně kolaboranti s fašisty a nebylo jich málo.Tak že ten unor 48 se ani nedivím že byl

Jiří Kalfus    08 červen 2012 14:35
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Čest práci, soudruzi, dovolte mně, abych se Vám se vší pokorou přiznal ke svému nedávnému poznání. Dlouho jsem měl o všem pochybnosti a příliš jsem se snažil o všem přemýšlet. Velmi se Vám omlouvám za moje nejapné a diletantské dotazy, které by svojí délkou jen zabíraly zbytečné bajty na Vašem serveru. Po Vašem dlouhém mlčení jsem sebral odvahu a pročetl jsem nejen celý Váš server, ale i značnou část dostupné literatury, pojednávající o marxismu (komunismu). Teprve teď se skoro stydím za své hloupé dotazy; teprve teď už vím, že je jen jedna cesta, cesta ke komunismu. Kéž bych byl lepším člověkem a našel sílu k vydání se na tuto cestu - ke komunismu. Ale já jsem tu sílu v sobě nenalezl. Vím, že se to nedá odpustit; zároveň mě však nepokládejte za nepřítele.

Aleš    10 květen 2012 13:17
Mám na to svůj názor, ke kterému jsem došel nejen studiem díla klasiků marxismu..nebudu jej zde prezentovat, jelikož nejsem členem KSM a dotaz byl mířen na KSM.
Ale velice bych rád viděl odpověď nejen na otázku níže položenou, ale hlavně i otázku položenou trošku opačně. Jak se bude chovat katolická církev, jejíž "velení" je ve Vatikánu v naší vlasti, rozhodne li se většina národa budovat socialismus, nedarovat církvi žádné majetky atd... to bych rád věděl. Děkuji.

Xenin    02 květen 2012 17:36
Náboženství je podle mého jedna z nejzbytečnějších věcí na světě.
Dospělí lidé si nepovídají s imaginárními přáteli.
Dokud náboženství nezačne vyloženě škodit, tak nemám problém ho tolerovat

Kikan    01 květen 2012 22:52
HodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnoceníHodnocení
Soudruzi jsem sympatizant vašich ideálů. Jaký je váš názor a váš vztah ke svazu mladých komunistů Československa? Co říkáte na jejich protihavlovskou kampaň a kolik vás tak asi rámcově je? I se sympatizanty a pravidelnými návštěvníky akcí. Soudruh Kikan

Jiří Kalfus    26 duben 2012 16:47
Ahoj. Může někdo stručně popsat vztah dnešních komunistů (KSM) vůči Katolické církvi, resp. obecně vůči náboženstvím a jejich církvím a to i do budoucna? Jen dodám: protože přeci je obecně známo, že bez "náboženství" - ať už si pod tím představujeme cokoliv, nemůže člověk de facto existovat a tvořit nějakou "hlubší/ vyšší" kulturu. Resp. jde o to, jak lidi integrovat, když ne nábožensky... Skrze konzum? Skrze rozum snad (to určitě ne)? Skrze co tedy? Náboženství růstu selhává, zejména kvůli ekologii... Co tedy s náboženstvím v kontextu komunismu? Díky moc! Pro mne je tato otázka na výsost důležitá.

Aleš    09 březen 2012 12:05
Ahoj Davide. Je třeba pochopit i složité mezinárodní postavení KLDR. Je to země která je ve válečném stavu se svým sousedem, na jehož uzemí je shromážděn jaderný arzenál USA. To je samo o sobě velice vyčerpávající a zhoubné. Dále je potřeba neignorovat vliv restrikcí uplatňovaných desítky let vůčí KLDR.
Za každou snahu zlepšit své postavení je KLDR lynčována mezinárodním četníkem. Představ si, naši republiku bez jaderných elektráren. I my je máme. Znamená to jistou energetickou nezávislost, pokrok v průmyslu atd atd. Jádro není jen atomová bomba, tak jak nám to prorežimní media předkládají. Jádro je v privní řádě prokrok, ten je pod nátlakem KLDR odpírán.

Co se týče samotného "komunismu" v KLDR, je na tomto webu i na webu www.komsomol.cz k nalezení spousta článků o oficiální politice KLDR (není jí marx leninismus, ale má svůj zvláštní i v mnoha ohledech nemarxistický model).

Teď jedna otázka. Nechá nadnárodní kapitál svobodně a bez jakéhokoliv vměšování budovat socialismus v naší vlasti, pokud to bude většinová vůle našeho lidu?

David    08 březen 2012 21:54
Komunismus je pro mě trochu ožehavé téma, nebudu předstírat, že bych si nepřál aby se v ČR opět dostal k moci. Na druhou stranu mám trochu obavy aby to neznamenalo oslabení ekonomiky a snížení životní úrovně. Přiznejme si, nejtvrdší komunismus je v KLDR. Také je ovšem fakt, že před rokem 89 byla minimální nezaměstnanost, minimum bezdomovců, narkomanů, stát vlastnil veškeré podniky, které byly po revoluci rozprodány, k tomu jsme půjčovali chudičkému Sovětskému svazu, bylo laciné bydlení, bezplatné zdravotnictví, měli jsme rezervy ve zlatě, vyrovnaný státní rozpočet, nebyly přeplněné věznice lidmi, kteří se do nich dostali i díky své žalostné soc. situaci... Momentálně nemáme rezervy žádné, jsme zadlužení po uši, všechno rozprodané, už není co privatizovat, naopak nás čeká nepříjemné splácení dluhů. HDP v ČR se pro dnešní rok čeká kolem 0 a hrozí dokonce recese. Všechno co se za komunismu pracně nastřádalo, se za kapitalismu rozprodalo a rozkradlo. Západ si nás koupil Hollywoodskými filmy a narvanými obchody, ale stálo to za to? Už proto, že jsme součástí zločinecké organizace NATO, která brutálně napadla Libyi a obecně válčí všude kde cítí ropu, má komunismus mojí podporu. Popravdě, nevěřím, že by se ještě vrátil, je to všechno dávno minulost, pravicová, Západem ovládaná, média drží svobodu projevu a možnost racionálního uvažování ovčanů pevně ve své ruce, doufám ale, že ani stávající režim se zde nebude držet do nekonečna.

Bukowski    08 březen 2012 21:00
"Marx jsou akorát tanky valící se přes Prahu."


308
vzkaz v knize
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.