Úvodní stránka arrow Historie Friday, October 31 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Americké vojensko-operační cíle koncem 2. světové války v Evropě Tisk E-mail
Pondělí, 13 září 2010

StopPaceMotion.gifPodrobné studium amerických strategických záměrů jasně ukazuje, že Spojené státy měly zájem v plném rozsahu obsadit a ovládnout okupační pásmo, určené jim po vzájemných dohodách v protifašistické koalici. Jednalo se o jižní Německo, přesněji o Bavorsko a část západního Rakouska. V zájmu společného protifašistického boje bylo žádoucí nedovolit včasnou operací soustředění německých vojsk v hornaté alpské oblasti.

Celý článek...
 
K obsahu tajného dokumentu "5190 taj./zprav. 1941" Tisk E-mail
Pátek, 23 červenec 2010

pastarchives.jpgPrezident ČSR Dr. E. Beneš a vláda ČSR projednávali 8. května 1941 v Londýně uvedený dokument. Soustřeďoval a věcně analyzoval fakta o zapojení ekonomického, výzkumného a výrobního potenciálu tzv. protektorátu českých zemí okupovaných fašistickým Německem. Tento potenciál byl ČSR Německem uloupen na základě teroristického diktátu z Mnichova roku 1938 a německým vojenským vpádem do naší země 15. března 1939. Stalo se tak v důsledku zrady Československa Francií a Velkou Británií a za pomoci domácích zrádců a kolaborantů s Německem a jeho pátou kolonou v ČSR.

Celý článek...
 
Dokument: Katyň - skutečnost 5. Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 červen 2010

pastarchives.jpgPOSUDEK: Komise soudních lékařských znalců dospěla na základě výsledků soudně-lékařského ohledání mrtvol k tomuto závěru:
Po otevření hrobů a vyjmutí těl z nich bylo zjištěno:
      a) mezi velkým množstvím těl v uniformách polských válečných zajatců jsou též mrtvoly v civilním oděvu, jejichž počet je v poměru k celkovému počtu ohledaných mrtvol nepatrný (celkem 2 z 925); nohy mrtvých byly obuty ve vojenských botách;
      b) oděv na mrtvolách zajatců svědčí o tom, že jde o důstojníky, z části o vojáky polské armády;

Celý článek...
 
Neodsouzený válečný zločin - používání ochuzeného uranu Tisk E-mail
Pondělí, 17 květen 2010

Použití ochuzeného uranu v munici používané americkou armádou v agresivních válkách od roku 1990 je neodsouzeným válečným zločinem. Americký imperialismus se nespokojuje a tím, že ve svých válkách ničí celé státy, jejich ekonomiku, infrastrukturu a kulturu. Radioaktivním zamořením země, způsobeným použitím munice, jejíž plášť je tvořen ochuzeným uranem pro větší průraznost tankových pancířů, se dopouští stejných zločinů jako při bombardování Hirošimy a Nagasaki.

Celý článek...
 
Dokument: Katyň - skutečnost 4. Tisk E-mail
Sobota, 15 květen 2010

VÝZVA K OBYVATELSTVU -  Kdo může poskytnout informace o hromadné vraždě, jíž se dopustili bolševici v r. 1940 na zajatých polských důstojnících a duchovních v lese "Kozí Hory" u silnice Gnězdovo ? Katyň?  Kdo viděl automobilové transporty z Gnězdova na "Kozí Hory" anebo kdo viděl anebo slyšel střílení? Kdo zná obyvatele, kteří o tom mohou něco říci? Každá zpráva bude odměněna. Zprávy zasílejte do Smolenska, německé policii, Musejní ulice č. 6, a německé policii do Gnězdova č. 105, u nádraží. F o s s, poručík polní policie, 3. května 1943.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 193
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.