Úvodní stránka arrow Historie Tuesday, May 26 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Před 50 lety obletěl Jurij Gagarin zemi Tisk E-mail
Úterý, 12 duben 2011

Jurij A. GagarinPrávě před 50 lety, 12. dubna 1961, odstartoval z kosmodromu Bajkonur sovětský občan major Jurij Gagarin k prvnímu pilotovanému kosmickému letu. Raketa R-7, konstruovaná Sergejem Koroljovem, vynesla kosmickou loď Vostok 1 na oběžnou dráhu. Po jednom obletu trvajícím 108 minut přistál první kosmonaut zpět na zemi. Touto událostí začala nová fáze dobývání vesmíru.

Celý článek...
 
Před 100 lety se narodil autor kouzelných pohádek - Václav Čtvrtek Tisk E-mail
Úterý, 05 duben 2011

pastarchives.jpgŽijeme v době, kdy na mnohé a nikoliv nepodstatné události, aktivity a hodnoty jaksi schází čas. Žijeme čím dál více v zajetí  techniky a stále se zrychlujícího času. Mnozí mají neustálou obavu, aby všechny své "nutné povinnosti" stihli včas a přitom si nestačí uvědomit, že jsou velmi ochuzeni o podstatné hodnoty a skutečné bohatství plnohodnotného života. Takovým lidem život plyne mezi prsty a sami se okrádají o to opravdu důležité a žádoucí.  Vytrácí se postupně i čas na pravidelné čtení kvalitní literatury či poezie, návštěvu dobrého divadla či koncertu nebo třeba výstavy nebo i na obyčejné pravidelné setkání se starým známým. Jednou z událostí jež přináší letošní rok s číslovkou jedenáct na svém konci a která by neměla uniknout naší pozornosti je i významné výročí spisovatele a především autora kouzelných pohádek Václava Čtvrtka, který se právě před sto lety narodil, přesně 4. dubna roku 1911.

Celý článek...
 
Mládež šla v první řadě Tisk E-mail
Pátek, 18 únor 2011

pastarchives.jpgV únorových dnech roku 1921 byla ustavena jednotná celostátní revoluční organizace mládeže - Československý Komsomol.

Byl tak dokončen mnohaletý diferenciační a uvědomovací proces, ve kterém docházelo k odporu pokrokové mládeže proti kapitálu. Již v roce 1907 bylo ustaveno Mezinárodní sdružení socialistických organizací mládeže (Socialistická organizace mládeže). Ve švýcarském Bernu roku 1915 bylo vytvořeno nové mezinárodní byro socialistické mládeže. Předchozí SIM nenaplnila očekávání revoluční mládeže.

Celý článek...
 
Hitlerovské ministerstvo zahraničí - zločinná organizace Tisk E-mail
Pátek, 28 leden 2011

pastarchives.jpgSpolková komise historiků, ustavená bývalým ministrem zahraničí Joschkou Fischerem v roce 2005, zveřejnila výsledky zkoumání aktivit Ribbentropova úřadu (Auswärtiges Amt - AA) po celou dobu Třetí říše. Komise došla k závěru, že AA se přímo podílelo na nacistických válečných zločinech a zločinech proti lidskosti. Podle člena komise Eckarta Conzeho ministerstvo zahraničí - MZV sehrávalo jako instituce aktivní roli v násilných politických aktivitách NSDAP od roku 1933 a přispělo k realizaci zločinů, včetně vyvražďování Židů v Evropě.

Celý článek...
 
K 90. výročí stávky v Rosicko-oslavanském revíru Tisk E-mail
Úterý, 21 prosinec 2010

pastarchives.jpgNechce se tomu věřit, a přesto je to pravda. Českomoravská komora odborových svazů připravila na 8. prosinec stávku na protest proti necitlivým a antisociálním reformám vlády! Po devadesáti letech se v naší, událostmi roku 1989 okleštěné republice, opět stávkovalo. Hádejte za co? No přece za zachování sociálních jistot, proti dalšímu útlaku těch málo majetných vrstev obyvatelstva! Kdybychom to někomu před jednadvaceti léty řekli, vysmál by se nám. Návrat ke kapitalismu, nyní označovanému jako "tržní hospodářství", přinesl lidem zpátky všechno, proti čemu jejich předkové bojovali. Život bez práce, bez domova, bez bezplatného zdravotnictví a školství, bez přídavků na děti, bez rovnosti, bez nároků na důstojný život ve stáří. Nechtěli bychom slyšet ty staré udřené havíře, co by řekli na dnešní stav společnosti, nechtěli bychom slyšet jejich jadrná slova, ani chytnout ?jednu? jejich havířskou, modrými jizvami zdobenou rukou.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 203
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.