Úvodní stránka arrow Historie Wednesday, September 28 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Video: Dějiny KSČ a jejich antikomunistické falzifikace Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2012

Přednáška komunistické historičky doc. PhDr. Hany Kračmarové, CSc. "Dějiny Komunistické strany Československa a jejich antikomunistické falzifikace," pořádaná dne 29. 11. 2012 Obvodním výborem Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3.

 
Video: Deset dní, které otřásly světem Tisk E-mail
Středa, 07 listopad 2012

Ejzenštejnův film Deset dní, které otřásly světem K příležitosti 95. výročí Velké říjnové socialistické revoluce zveřejňujeme odkaz na historický velkofilm Sergeje Ejzenštejna "Deset dní, které otřásly světem".

Povstání v Petrohradě provedené 25. října (7. listopadu podle nového kalendáře) roku 1917 bolševiky vedenými masami, které již nadále nechtěly snášet vykořisťování a vraždění v imperialistické válce, zahájilo revoluční převrat a budování socialismu.

Přímým svědkem povstání v Petrohradě a Moskvě byl americký pokrokový novinář John Reed, jenž na základě své zkušenosti napsal reportáž "Deset dní, které otřásly světem". K desátému výročí Revoluce natáčí Sergej Ejzenštejn film, rekonstruující tyto události také za spolupráce přímých účastníků povstání. Film, přestože je němý, neztrácí na své aktuálnosti a plastičnosti zejména díky použitým avantgardním postupům, které se později staly standardem. Ve filmu se objevuje hudba napsaná významným sovětským skladatelem Dimitrijem Šostakovičem. 

Záznam s nižší kvalitou

Kvalitnější záznam (pro přehrání je nutné se přihlásit)

 
Před 45 lety byl zavražděn Ernesto "Che" Guevara Tisk E-mail
Úterý, 09 říjen 2012

Che v BolíviiPřed 45 lety byl CIA a bolivijskými vojáky zavražděn velký revolucionář, bojovník proti imperialismu a kolonialismu - Ernesto "Che" Guevara. Po vítězství revoluce na Kubě pokračoval v Bolívii v internacionálním boji za osvobození mas od vykořisťování a zaostalosti, za rozšíření fronty proti imperialismu - který byl v té době nejagresivnější ve Vietnamu.

Jeho odkaz je stále inspirací a nadějí, dokladem čehož je mimo jiné i včerejší vítězství kandidáta lidových sil prezidenta Huga Cháveze v prezidentských volbách v Bolívarovské republice Venezuela.

Ernesto Che Guevara: Socialismus a člověk na Kubě

Ernesto Che Guevara: Dopis na rozloučenou

Záznamy z vystoupení Che Guevary o imperialismu: zde a zde (ve španělštině s anglickými titulky)

 
Vyvolení a ukradená generace Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2012
Charlie Perkins a aboriginská vlajka

Přívozy, které jezdí přes řeku západně od Sydney, nesou jména australských sportovních mistryň světa. Jsou mezi nimi zlaté olympijské medailistky Dawn Fraserová a Shane Gouldová a závodnice Betty Cuthbertová a Marjorie Jacksonová. Když nastupujete, vidíte fotografii atletek na vrcholu a přehled jejich úspěchů.

Celý článek...
 
Siempre ventiseis - 59 let od Moncady Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2012

Dne 26. července 1953 provedli revolucionáři na Kubě útok na kasárna Moncada ve městě Santiago de Cuba. Tento revoluční akt se stal jedním ze symbolů kubánské revoluce, která v lednu 1959 zlomila moc batistovského režimu a amerického impéria nad ostrovem.

Na videu hovoří comandante Fidel Castro o otázkách ozbrojeného boje, jenž byl lidu Kuby vnucen utlačovatelskou vládnoucí třídou. Imperialismus počítá s využitím místní oligarchie s cílem zamezit demokratickému vítězství revoluce. Jak uvádí, lidu zbyly dvě možnosti, buď trpět, anebo bojovat. A boj je jedinou cestou k porážce nepřítele, který disponuje mnohem silnějšími ekonomickými a technologickými zdroji. Partyzánská válka znamená využití zdrojů země a především využití společenských lidových zdrojů k překonání výhod nepřítele po stránce technologických a ekonomických možností.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 219
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.