Úvodní stránka arrow Historie Monday, October 24 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Video: Dějiny KSČ a jejich antikomunistické falzifikace Tisk E-mail
Pondělí, 10 prosinec 2012

Přednáška komunistické historičky doc. PhDr. Hany Kračmarové, CSc. "Dějiny Komunistické strany Československa a jejich antikomunistické falzifikace," pořádaná dne 29. 11. 2012 Obvodním výborem Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3.

 
Video: Deset dní, které otřásly světem Tisk E-mail
Středa, 07 listopad 2012

Ejzenštejnův film Deset dní, které otřásly světem K příležitosti 95. výročí Velké říjnové socialistické revoluce zveřejňujeme odkaz na historický velkofilm Sergeje Ejzenštejna "Deset dní, které otřásly světem".

Povstání v Petrohradě provedené 25. října (7. listopadu podle nového kalendáře) roku 1917 bolševiky vedenými masami, které již nadále nechtěly snášet vykořisťování a vraždění v imperialistické válce, zahájilo revoluční převrat a budování socialismu.

Přímým svědkem povstání v Petrohradě a Moskvě byl americký pokrokový novinář John Reed, jenž na základě své zkušenosti napsal reportáž "Deset dní, které otřásly světem". K desátému výročí Revoluce natáčí Sergej Ejzenštejn film, rekonstruující tyto události také za spolupráce přímých účastníků povstání. Film, přestože je němý, neztrácí na své aktuálnosti a plastičnosti zejména díky použitým avantgardním postupům, které se později staly standardem. Ve filmu se objevuje hudba napsaná významným sovětským skladatelem Dimitrijem Šostakovičem. 

Záznam s nižší kvalitou

Kvalitnější záznam (pro přehrání je nutné se přihlásit)

 
Před 45 lety byl zavražděn Ernesto "Che" Guevara Tisk E-mail
Úterý, 09 říjen 2012

Che v BolíviiPřed 45 lety byl CIA a bolivijskými vojáky zavražděn velký revolucionář, bojovník proti imperialismu a kolonialismu - Ernesto "Che" Guevara. Po vítězství revoluce na Kubě pokračoval v Bolívii v internacionálním boji za osvobození mas od vykořisťování a zaostalosti, za rozšíření fronty proti imperialismu - který byl v té době nejagresivnější ve Vietnamu.

Jeho odkaz je stále inspirací a nadějí, dokladem čehož je mimo jiné i včerejší vítězství kandidáta lidových sil prezidenta Huga Cháveze v prezidentských volbách v Bolívarovské republice Venezuela.

Ernesto Che Guevara: Socialismus a člověk na Kubě

Ernesto Che Guevara: Dopis na rozloučenou

Záznamy z vystoupení Che Guevary o imperialismu: zde a zde (ve španělštině s anglickými titulky)

 
Vyvolení a ukradená generace Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2012
Charlie Perkins a aboriginská vlajka

Přívozy, které jezdí přes řeku západně od Sydney, nesou jména australských sportovních mistryň světa. Jsou mezi nimi zlaté olympijské medailistky Dawn Fraserová a Shane Gouldová a závodnice Betty Cuthbertová a Marjorie Jacksonová. Když nastupujete, vidíte fotografii atletek na vrcholu a přehled jejich úspěchů.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 220
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.