Úvodní stránka arrow Historie Saturday, April 18 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Bojovnice proti fašismu Herta Lindnerová Tisk E-mail
Pondělí, 06 prosinec 2010

Počátkem listopadu letošního roku jsme si připomněli 90. výročí narození Herty Lindnerové, statečné mladé sudetoněmecké antifašistky, která byla vedoucí osobností ilegální německo-české skupiny působící na Ústecku, Teplicku a Mostecku v letech 1940?1941.

Celý článek...
 
Hitlerovské ministerstvo zahraničí - zločinná organizace Tisk E-mail
Pondělí, 29 listopad 2010

articles.jpgSpolková komise historiků, ustavena bývalým ministrem zahraničí Joschkou Fischerem v roce 2005, zveřejnila výsledky zkoumání aktivit Ribbentropova úřadu (Auswärtiges Amt - AA) po celou dobu Třetí říše. Komise došla k závěru, že  AA se přímo podílelo na nacistických válečných zločinech a zločinech proti lidskosti. Podle člena komise Eckarta Conzeho  ministerstvo zahraničí - MZV sehrávalo, jako instituce, aktivní roli v násilných politických aktivitách NSDAP od roku l933 a přispělo k realizaci zločinů, včetně vyvražďování Židů v Evropě. Po vzniku Spolkové republiky se pak stalo útočištěm pro mnoho vysokých nacistických úředníků.

Celý článek...
 
Pravicové řešení krize Tisk E-mail
Čtvrtek, 04 listopad 2010

prebytek.jpgHospodářská krize je opakující se jev v hospodaření kapitalistické společnosti. Nežádoucím způsobem, většinou násilně, se obnovují narušené proporce v průběhu hospodářské kapitalistické reprodukce. Klesá výroba, vzniká nezaměstnanost, narušen je finanční systém, často se připojí i krize agrární. Zveřejní se kapitalistické antagonistické vztahy někdy až do vypuknutí války. Projeví se i rozpor mezi výrobou a spotřebou. První známá a opakovaně studovaná krize vypukla již v roce 1825 a potom se opakovala, často jako povodně, po 8-12 letech. Vládnoucí kruhy na to hleděly s otevřenou pusou. Po druhé světové válce byl interval kratší, 5-6 let. Jeden americký publicista k pobavení čtenářské veřejnosti napočítal 17 teoretických škol na vysvětlení i na řešení krize. Zatím všechny selhaly, ale jedna věc se osvědčila, a to jak majetné vrstvy dovedně přenášejí negativní důsledky na vrstvy nejchudší, nízkopříjmové. Československo poznalo tvrdou realitu krize v letech 1929-1933.

Celý článek...
 
Z čeho se dnes učí na školách dějepis? Tisk E-mail
Úterý, 02 listopad 2010

Dvě desetiletí po politickém a majetkovém převratu graduje u nás antikomunismus. Výrazně se promítá také do oblasti školství, především do výuky dějepisu. Vědecké poznání, materialistické pojetí dějin často nahrazují tzv. obecně přijímané hodnoty ve společnosti, mezi které v současném kapitalismu antikomunismus patří.

Celý článek...
 
Před 90 lety bylo založeno Rudé právo Tisk E-mail
Úterý, 28 září 2010

pastarchives.jpgPřed několika dny jsme si bez téměř jakékoliv zmínky ze strany sdělovacích prostředků připomněli významné výročí. Tedy významné pro levici, zejména levici komunistickou. V  září roku 1920 vyšlo vůbec první číslo Rudého práva.  Historicky první číslo Rudého práva jako deníku levice Československé strany sociálně demokratické vyšlo v úterý 21. září 1920. Již  předchozí den se ale objevil v prodeji Večerník Rudého práva. Duchovním otcem názvu nového listu byl dlouholetý redaktor Práva lidu a vedoucí redaktor jeho večerníku Jan Skála.  Deník plnil od svého vzniku roli jasně zaměřeného listu všech proletářů v boji za občanská a sociální práva.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 198
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.