Úvodní stránka arrow Historie Friday, July 25 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
K obsahu tajného dokumentu "5190 taj./zprav. 1941" Tisk E-mail
Pátek, 23 červenec 2010

pastarchives.jpgPrezident ČSR Dr. E. Beneš a vláda ČSR projednávali 8. května 1941 v Londýně uvedený dokument. Soustřeďoval a věcně analyzoval fakta o zapojení ekonomického, výzkumného a výrobního potenciálu tzv. protektorátu českých zemí okupovaných fašistickým Německem. Tento potenciál byl ČSR Německem uloupen na základě teroristického diktátu z Mnichova roku 1938 a německým vojenským vpádem do naší země 15. března 1939. Stalo se tak v důsledku zrady Československa Francií a Velkou Británií a za pomoci domácích zrádců a kolaborantů s Německem a jeho pátou kolonou v ČSR.

Celý článek...
 
Dokument: Katyň - skutečnost 5. Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 červen 2010

pastarchives.jpgPOSUDEK: Komise soudních lékařských znalců dospěla na základě výsledků soudně-lékařského ohledání mrtvol k tomuto závěru:
Po otevření hrobů a vyjmutí těl z nich bylo zjištěno:
      a) mezi velkým množstvím těl v uniformách polských válečných zajatců jsou též mrtvoly v civilním oděvu, jejichž počet je v poměru k celkovému počtu ohledaných mrtvol nepatrný (celkem 2 z 925); nohy mrtvých byly obuty ve vojenských botách;
      b) oděv na mrtvolách zajatců svědčí o tom, že jde o důstojníky, z části o vojáky polské armády;

Celý článek...
 
Neodsouzený válečný zločin - používání ochuzeného uranu Tisk E-mail
Pondělí, 17 květen 2010

Použití ochuzeného uranu v munici používané americkou armádou v agresivních válkách od roku 1990 je neodsouzeným válečným zločinem. Americký imperialismus se nespokojuje a tím, že ve svých válkách ničí celé státy, jejich ekonomiku, infrastrukturu a kulturu. Radioaktivním zamořením země, způsobeným použitím munice, jejíž plášť je tvořen ochuzeným uranem pro větší průraznost tankových pancířů, se dopouští stejných zločinů jako při bombardování Hirošimy a Nagasaki.

Celý článek...
 
Dokument: Katyň - skutečnost 4. Tisk E-mail
Sobota, 15 květen 2010

VÝZVA K OBYVATELSTVU -  Kdo může poskytnout informace o hromadné vraždě, jíž se dopustili bolševici v r. 1940 na zajatých polských důstojnících a duchovních v lese "Kozí Hory" u silnice Gnězdovo ? Katyň?  Kdo viděl automobilové transporty z Gnězdova na "Kozí Hory" anebo kdo viděl anebo slyšel střílení? Kdo zná obyvatele, kteří o tom mohou něco říci? Každá zpráva bude odměněna. Zprávy zasílejte do Smolenska, německé policii, Musejní ulice č. 6, a německé policii do Gnězdova č. 105, u nádraží. F o s s, poručík polní policie, 3. května 1943.

Celý článek...
 
Lekce z historie - co způsobilo pakt o neútočení Tisk E-mail
Středa, 12 květen 2010

key.jpgMnohaletá politika usmiřování států s formálním demokratickým systémem se stala pomalu již tradiční po nástupu Hitlera k moci. Nebylo těžké přijít na myšlenku, že se tak děje proto, aby Německo, případně další spojenci s vysokým stupněm nacionálního myšlení (Itálie, Japonsko, Polsko) se nechali usměrnit proti Sovětskému státu, což byl stát nekapitalistický, občas i protikapitalistický, což nesmírně vadilo podnikatelským kruhům po celém světě. Cítili to i mnozí sovětští politologové, ale čelit tomu vojenskými prostředky nebylo možno. Sovětský systém byl stále ještě slabý a střetnutí by nemusel přežít. Východisko bylo nalezeno ve sféře hospodářské. Ekonomickou sílu nově tvořené společnosti mohl Kreml posílit hospodářskou politikou. Pokud například z Ruska Německo získá naftu, obilí, nerostné suroviny, a to všechno potřebovalo, nemusí sahat k válce, která by měla stejný cíl.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 192
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.