Úvodní stránka arrow Historie Sunday, May 29 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Vyvolení a ukradená generace Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 srpen 2012
Charlie Perkins a aboriginská vlajka

Přívozy, které jezdí přes řeku západně od Sydney, nesou jména australských sportovních mistryň světa. Jsou mezi nimi zlaté olympijské medailistky Dawn Fraserová a Shane Gouldová a závodnice Betty Cuthbertová a Marjorie Jacksonová. Když nastupujete, vidíte fotografii atletek na vrcholu a přehled jejich úspěchů.

Celý článek...
 
Siempre ventiseis - 59 let od Moncady Tisk E-mail
Čtvrtek, 26 červenec 2012

Dne 26. července 1953 provedli revolucionáři na Kubě útok na kasárna Moncada ve městě Santiago de Cuba. Tento revoluční akt se stal jedním ze symbolů kubánské revoluce, která v lednu 1959 zlomila moc batistovského režimu a amerického impéria nad ostrovem.

Na videu hovoří comandante Fidel Castro o otázkách ozbrojeného boje, jenž byl lidu Kuby vnucen utlačovatelskou vládnoucí třídou. Imperialismus počítá s využitím místní oligarchie s cílem zamezit demokratickému vítězství revoluce. Jak uvádí, lidu zbyly dvě možnosti, buď trpět, anebo bojovat. A boj je jedinou cestou k porážce nepřítele, který disponuje mnohem silnějšími ekonomickými a technologickými zdroji. Partyzánská válka znamená využití zdrojů země a především využití společenských lidových zdrojů k překonání výhod nepřítele po stránce technologických a ekonomických možností.

 
K výročí porážky invaze na Playa Girón Tisk E-mail
Středa, 18 duben 2012

Fidel Castro během invaze na Playa GirónV těchto dnech si jako každoročně připomínáme jednu z událostí, která se významným způsobem zapsala do dějin Kuby a s konečnou platností přispěla k rozhodnutí o příštím směrování vývoje země v duchu socialistických idejí a principů.

Vraťme se při té příležitosti alespoň v krátkosti k události z poloviny dubna před jedenapadesáti lety, které měly zvrátit vývoj započatý po vítězství revoluce z ledna roku 1959.

Celý článek...
 
J. Fučík: Generální stávka a krveprolití na severu Tisk E-mail
Neděle, 15 duben 2012

Rudé právo o generální stávceZvěřejňujeme další ze série článků Julia Fučíka o Velké mostecké stávce.

"Spravedlivý boj horníků chtějí utopit, byť i v potocích krve." (Z řeči poslance soudruha Gottwalda 30. března 1932 v poslanecké sněmovně.)

Most 13. dubna 1932

V půl osmé ráno zvoní telefon v sekretariátě Ústředního stávkového výboru. Duchcov hlásí, že provádí generální stávku na sto procent. Zastavila slévárna, porcelánka, sklárna, kovodělné závody, stavby, obchody stahují rolety - Duchcov stojí.

Celý článek...
 
J. Fučík: Armáda havířů táhne... Tisk E-mail
Pátek, 06 duben 2012

Zvěřejňujeme další ze série článků Julia Fučíka o Velké mostecké stávce.

Most 5. dubna 1932

"V úterý ráno celorevírní tábor v Mostě!"

Rudí kolečkářiNikde nebyly vyvěšeny plakáty hlásající tuto úterní přehlídku bojující armády havířů, hornických žen a všech, kdo vyhlásili solidaritu s bojem severočeských havířů. Nebylo dlouhé a nákladné agitace pro tento projev. Stávkové vedení se usneslo, kolečkáři - kurýři, válečný předvoj na severu, se rozjel z Mostu k Lomu, k Jiřetínu, k Chomutovu, ke Kadani, k Duchcovu, Teplicím a Ústí a podával jen krátkou zprávu, stručnou jako telegram:

"V úterý celorevírní tábor v Mostě!"

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 216
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.