Úvodní stránka arrow Historie Monday, August 03 2015  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Recenze knihy - Soldaten od Sönkeho Neitzela a Haralda Welzera Tisk E-mail
Pondělí, 17 říjen 2011

Soldaten od Sönkeho Neitzela a Haralda Welzera Znásilňování, vraždy a genocida

Nacistické válečné zločiny popisované německými vojáky

Zpočátku jsem myslel, že konečně vyšla kniha, která objektivně posoudí německé válečné zločiny za 2. světové války a uzavře epochu pohádek o rytířství Wehrmachtu a Waffen SS. Zmýlil jsem se. Autoři opět svádějí odpovědnosti za německé válečné zločiny na změny chování vojáků v nepředstavitelných podmínkách války a na kruté chování Rudoarmějců. Druhým záměrem autorů je potvrdit všeobecný trend světové pravice, tvrdící, že SSSR nese stejnou odpovědnost za rozpoutání války a válečné zločiny jako hitlerovské Německo.

Celý článek...
 
Giap, velký stratég lidové války se 25. srpna dožil 100 let Tisk E-mail
Pondělí, 05 září 2011

Fotogalerie k 100. narozeninám generála GiapaStále se omílá tvrzení, že komunismus je údajně mrtev. Když slavíme narozeniny Giapa a díváme se na dnešní Vietnam, řekl bych, že je komunismus jako politický subjekt a ideál obtížné pohřbít. 

Celý článek...
 
Jiná pravda o převratu v Moskvě Tisk E-mail
Neděle, 28 srpen 2011

Jiná pravda o převratu v MoskvěNové výzkumy ukazují, že nepodařený státní převrat z 19. 8. 1991 byl částí tajného plánu USA na urychlení kolapsu SSSR a vykradení jeho energetických zdrojů.

Před dvaceti lety 19. srpna 1991 tanky obsadily centrum Moskvy a obklíčily "Bílý dům", velký palác, kde sídlil Ruský parlament, zatímco prezident Sovětského svazu, Michail Gorbačov byl nucen zůstat na své dače na Krymu, kde pobýval na dovolené. Viceprezident Gennadij Janajev vyhlásil v televizi mimořádný stav a přechod moci na vojenskou juntu vedenou generálem Vladimírem Krjučkovem šéfem KGB. 

Celý článek...
 
Před 50 lety obletěl Jurij Gagarin zemi Tisk E-mail
Úterý, 12 duben 2011

Jurij A. GagarinPrávě před 50 lety, 12. dubna 1961, odstartoval z kosmodromu Bajkonur sovětský občan major Jurij Gagarin k prvnímu pilotovanému kosmickému letu. Raketa R-7, konstruovaná Sergejem Koroljovem, vynesla kosmickou loď Vostok 1 na oběžnou dráhu. Po jednom obletu trvajícím 108 minut přistál první kosmonaut zpět na zemi. Touto událostí začala nová fáze dobývání vesmíru.

Celý článek...
 
Před 100 lety se narodil autor kouzelných pohádek - Václav Čtvrtek Tisk E-mail
Úterý, 05 duben 2011

pastarchives.jpgŽijeme v době, kdy na mnohé a nikoliv nepodstatné události, aktivity a hodnoty jaksi schází čas. Žijeme čím dál více v zajetí  techniky a stále se zrychlujícího času. Mnozí mají neustálou obavu, aby všechny své "nutné povinnosti" stihli včas a přitom si nestačí uvědomit, že jsou velmi ochuzeni o podstatné hodnoty a skutečné bohatství plnohodnotného života. Takovým lidem život plyne mezi prsty a sami se okrádají o to opravdu důležité a žádoucí.  Vytrácí se postupně i čas na pravidelné čtení kvalitní literatury či poezie, návštěvu dobrého divadla či koncertu nebo třeba výstavy nebo i na obyčejné pravidelné setkání se starým známým. Jednou z událostí jež přináší letošní rok s číslovkou jedenáct na svém konci a která by neměla uniknout naší pozornosti je i významné výročí spisovatele a především autora kouzelných pohádek Václava Čtvrtka, který se právě před sto lety narodil, přesně 4. dubna roku 1911.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 46 - 50 z 206
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2015 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.