Úvodní stránka arrow Historie Friday, April 29 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Před 50 lety letěla do vesmíru první žena: Valentina Těreškovová Tisk E-mail
Neděle, 16 červen 2013

Před 50 lety - 16. čevna 1963 - odstartovala sovětská kosmická loď Vostok 6 pilotovaná Valentinou Těreškovovou, která se tak stala první ženou ve vesmíru. Vykonala párový let společně s lodí Vostok 5 s Valerijem Bykovským na palubě. Stalo se tak jen dva roky po letu Jurije Gagarina jako vůbec prvního člověka do vesmíru.

 
Neslavné jubileum nezákonného soudu Tisk E-mail
Čtvrtek, 30 květen 2013

K dvacátému výročí vzniku "Mezinárodního tribunálu pro bývalou Jugoslávii" (International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia, ICTY)

Před dvaceti lety - 25. 5. 1993 Rada Bezpečnosti OSN rozhodla o vytvoření takzvaného Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii (ICTY) (1). Jeho vznikem potvrdily centrály světového imperialismu tři principy své mezinárodní politiky:

  • suverénní stát, který odmítá imperialistický diktát je potřeba buď rozbombardovat a zničit vojenskou invazí anebo prosazením velké teroristické akce, představovanou světovému veřejnému mínění jako revoluci proti diktátorovi;
  • vést ještě desetiletí po válce dezinformační kampaň, která do nekonečna opakuje nezbytnost provedení tohoto "humanitárního" masakru;
  • využít k ospravedlnění svých zločinů nejen nevládní organizace, ale trvale se pokoušet k tomuto účelu zneužit OSN.
Celý článek...
 
Video: Vítězný únor 1948 Tisk E-mail
Středa, 27 březen 2013

Přednáška aktivního účastníka únorových událostí roku 1948 Františka Kovandy "Vítězný únor 1948," pořádaná dne 28. 2. 2013 Obvodním výborem Komunistické strany Čech a Moravy Praha 3.

 
Výročí: 24. březen 1999. My nezapomínáme Tisk E-mail
Neděle, 24 březen 2013

Před čtrnácti lety se do Evropy vrátila válka. Z iniciativy "demokratických vlád" byla znovu bombardována města a civilní obyvatelstvo. A je dobře si to vždy připomínat.

"...válka není písnička, která se může zapomenout, válka je smutná zpráva, která se vyjevuje každý den..." (Milena N.Kosovo, 12 let)

"... Právě jsem dal rozkaz vrchnímu veliteli spojeneckých sil v Evropě generálu Clarkovi, aby zahájil vzdušné operace (letecké bombardování) proti Federativní republice Jugoslávii...Veškeré úsilí dosáhnout politického řešení krize v Kosovu jednáním byla neúspěšná a neexistuje alternativa než zahájit vojenské akce..."

Celý článek...
 
Voják míru Julius Fučík Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2013

Záznam ze slavnostního shromáždění k 110 výročí narození Julia Fučíka Připomínáme si 110. výročí narození novináře, spisovatele, literárního a divadelního kritika a překladatele Julia Fučíka, národního hrdiny protifašistického zápasu proti hitlerovské okupaci naší vlasti.

Je mi ctí, že dnes mohu našemu slavnostnímu shromáždění tlumočit pozdravy Světové rady míru, antiimperialistického, demokratického a nezávislého celosvětového masového hnutí, které je největší mezinárodní mírovou strukturou.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 215
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.