Úvodní stránka arrow Historie Wednesday, February 10 2016  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Voják míru Julius Fučík Tisk E-mail
Úterý, 19 březen 2013

Záznam ze slavnostního shromáždění k 110 výročí narození Julia Fučíka Připomínáme si 110. výročí narození novináře, spisovatele, literárního a divadelního kritika a překladatele Julia Fučíka, národního hrdiny protifašistického zápasu proti hitlerovské okupaci naší vlasti.

Je mi ctí, že dnes mohu našemu slavnostnímu shromáždění tlumočit pozdravy Světové rady míru, antiimperialistického, demokratického a nezávislého celosvětového masového hnutí, které je největší mezinárodní mírovou strukturou.

Celý článek...
 
Imperialistická Evropa Tisk E-mail
Pondělí, 11 březen 2013

Paříž 1961 - potlačení demonstrace Alžířanů za nezávislostFrancouzský prezident Hollande provedl nesmělé oficiální uznání (o délce přesně 42 slov) policejního masakru stovek Alžířanů v Paříži 17. října roku 1961.

Masakr nebyl okrajovou záležitostí: kolem 30.000 Alžířanů v ulicích požadovalo nezávislost na koloniální Francii.

Pařížská policie pod vedením Maurice Papona odpověděla barbarsky: "asi 300 až 400 zastřelených, sražených zbraněmi nebo utopených v řece Seine" (Algérie Patriotique). Půl století bylo potřeba, aby Francie úředně připustila, že se udál masakr. Ale ani 51 roků nestačilo pro uznání počtu obětí, otevření policejních spisů, nebo dokonce zjištění odpovědnosti. Kdyby to bylo v Sýrii, bylo by všechno jinak.

Celý článek...
 
Odkaz 25. února 1948 Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

V dnešních dnech si připomínáme 65-té výročí od Vítězného února 1948. Tento den na vzdory současné propagandě znamenal zásadní krok československého lidu k osvobození pracujících od nadvlády buržoazních boháčů. Přestože společenské změny nenastaly mrknutím oka a proces budování první generace socialistických zemí byl letitý proces, připomínáme si tento den jako zlomový čas v postupu proti vykořisťovatelskému kapitalistickému zřízení. I přesto, že je tento den významný a dalo by se faktograficky psát o událostech kolem data 25. února 1948, podívejme se spíše na širší historický kontext, ve kterém toto datum hraje sice důležitou, ale jen jednu z mnoha rolí.

Celý článek...
 
Ke 40. výročí Roe versus Wade Tisk E-mail
Pátek, 22 únor 2013

Na 22. ledna připadlo 40. výročí rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu Roe v. Wade. Jak si od té doby vedly u soudů USA ženy, pokud jde o uznání práva svobodného rozhodnutí, zda těhotenství dokončit nebo přerušit?

Celý článek...
 
70. výročí vítězství Rudé armády u Stalingradu Tisk E-mail
Sobota, 02 únor 2013

Druhý únor 2013 je dnem 70. výročí velikého vítězství Rudé armády a lidu Sovětského svazu nad německými nacistickými agresory v bitvě u Stalingradu. Vítězství u Stalingradu znamenalo obrat ve vývoji 2. světové války a zahájilo vytlačování německých armád z území SSSR a okupovaných zemí Evropy, které skončilo rozdrcením fašismu dobytím Berlína a symbolicky vyvěšením rudého praporu na Reichstagem.


http://www.youtube.com/watch?v=jRPYFlbVQTo&feature=player_embedded

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 31 - 35 z 211
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2016 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.