Úvodní stránka arrow Historie Friday, September 20 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Tak nám zabili Ferdinanda? Tisk E-mail
Neděle, 02 červenec 2006

Sarajevský atentát, okamžik, od kterého se začala odvíjet spleť událostí, ústící do do té doby nejrozsáhlejšího válečného střetnutí světových mocností. Ačkoliv sám samozřejmě nebyl důvodem, stal se spouštěcím mechanismem konfliktu, po jehož skončení již existoval jiný než předválečný svět. Samotné historické peripetie této události i osoba v Sarajevu zastřeleného rakouského následníka trůnu jsou natolik zajímavé, že jim stojí za to věnovat pozornost.

Celý článek...
 
Historické počátky německého imperialismu Tisk E-mail
Pondělí, 26 červen 2006

Ačkoliv se to možná nebude zdát příliš aktuální, považuji za důležité připomenout jedno kulaté výročí těchto letních dnů. Za několik dní totiž uplyne 140 let od dne, kdy byla 3.července 1866 svedena klíčová bitva rakousko-pruské války u Hradce Králové. Tato skutečnost nepochybně nezůstane nepovšimnuta spolky vojenské historie, které si den bitvy připomínají v historických uniformách každoročně, letos pak zřejmě ještě rozsáhlejšími vzpomínkovými akcemi vzhledem ke kulatosti výročí.

Celý článek...
 
Socialismus versus kapitalismus na Slovensku Tisk E-mail
Středa, 21 červen 2006

Podľa prieskumu: Ústav pre výskum verejnej mienky, Bratislava 1990: V roku 1990 - 41% obyvateľov preferovalo socializmus, - 3% preferovali kapitalizmus a - 52% preferovalo niečo medzi tým. Podľa publikácie: G. Mesežnikov: Povolebné Slovensko (Inštitút pre verejné otázky 2003, str. 10): - v roku 1997 uviedlo 49% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu, - v roku 1999 uviedlo 56% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu, - v roku 2001 uviedlo 59% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu, - v roku 2002 uviedlo 66% obyvateľov, že lepšie sa žilo za socializmu, pričom len 8% občanov Slovenska zastávalo názor, že sa im za kapitalizmu žije lepšie ako za socializmu.

Celý článek...
 
Jak se Hitlerův sluha Globke dostal k Adenauerovi Tisk E-mail
Sobota, 17 červen 2006

Ukázkový případ fungování demokracie na Západě v dobách studené války je cesta bývalého nacistického přisluhovače Hanse Globkeho do vládního aparátu kancléře Konráda Adenauera. Jaká byla tato temná eminence? Nedávné odtajnění 27 000 stran tajných dokumentů americké Ústřední zpravodajské služby (CIA), týkajících se německých válečných zločinů z období 2. světové války, poukázalo na řadu závažných věcí, které si demokratický systém za rámeček jistě nedá. Mimo jiné jde i o takovou doslova neuvěřitelnou skutečnost, že CIA znala pseudonym i argentinský úkryt masového vraha Židů, kterým byl Adolf Eichmann, a přesto tuto informaci nesdělila izraelské vládě, která po něm pátrala řadu let.

Celý článek...
 
Americký kapitál a nástup Hitlera k moci Tisk E-mail
Pátek, 02 červen 2006

Za prvé: Wall Street v polovině 20. let financoval německé kartely, které Hitlerovi umožnily dostat se k moci. Za druhé: Financování Hitlera a jeho pouličních vrahů SS přicházelo částečně od sesterských nebo dceřinných společností amerických firem, včetně Henryho Forda v roce 1922, I.G.Farben a General Electric v roce 1933, dále v roce 1944 následovaly platby Heinrichu Himlerovi od dceřinných společností Standard Oil of New Jersey a ITT. Za třetí: americké nadnárodní společnosti pod kontrolou Wall Streetu ve 30. letech a nejméně do roku 1942 pěkně profitovaly z Hitlerova zbrojního programu. Za čtvrté: Stejní mezinárodní bankéři použili svůj politický vliv v USA, aby zakryli svou válečnou kolaboraci, a z tohoto důvodu infiltrovali Kontrolní komisi USA pro Německo.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Následující > Konec >>

Výsledky 266 - 270 z 291
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.