Úvodní stránka arrow Historie Sunday, November 17 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Brožura k 90. výročí VŘSR Tisk E-mail
Pondělí, 20 srpen 2007

Při příležitosti blížícího se 90. výročí Velké říjnové socialistické revoluce vydává KSM brožurku, která tuto historicky významnou událost připomíná. Dočtete se o historickém pozadí VŘSR, co jí předcházelo i jak probíhala. Nechybí samozřejmě ani kapitoly o mezinárodních souvislostech. Přestože podkladem byly knihy vydané již dávno, neztrácí dílko nic ani faktograficky, ani svou atmosférou. 

Brožura je doplněna dobovými fotografiemi a můžete si jí stáhnout v pdf i vy zde.

 
SNP - Jedno stále živé výročí Tisk E-mail
Neděle, 12 srpen 2007

V roce 1944 se v důsledku hrdinného postupu Sovětské armády přesunuly válečné operace převážně za hranice Sovětského svazu. Významná vítězství dosažená Sovětskou armádou a předobraz celé “rudé” Evropy přiměly vlády USA a Velké Británie k otevření tak dlouho odkládané druhé fronty. Vítězné tažení sovětských vojsk a porážky, které utrpěly armády nacistického Německa a jeho nohsledů, silně narušily mocenské základy proněmeckých vazalských režimů a vytvořily příznivé podmínky pro uskutečnění lidových protifašistických povstání v Rumunsku a Bulharsku.

Celý článek...
 
Atomová bomba Tisk E-mail
Neděle, 05 srpen 2007

Před 72 lety skončila válka, která byla ze všech, které lidstvo za svou existenci poznalo, zcela určitě nejkrutější.  Žel o tuto skutečnost se postarala i vojenská moc země, která patřila do spojenecké koalice bojující proti největším nositelům nejsurovějších válečných způsobů představovaných nacistickým Německem a militaristickým Japonskem. Ano, řeč je o americkém letectvu, které na úplném konci válečného běsnění, vlastně v době, když již bylo vše rozhodnuto, úplně zničilo japonská města Hirošimu a Nagasaki, a to jedinou bombou - nejmocnější zbraní, jakou kdy svět poznal.

Celý článek...
 
Jak Baťa spolupracoval s fašisty Tisk E-mail
Neděle, 22 červenec 2007

V posledních  2 desetiletích jsme svědky velkého očišťování představitelů prvorepublikové bužoazie, kteří se prý stali obětí "komunismu".  Novodobí mocipáni se tak k nim či jejich historické roli otevřeně či skrytě přidávají. Tito představitelé průmyslových a kapitálových kruhů totiž v řadě případů podobně jako jejich němečtí, angličtí, francouzští, američtí či jiní "kolegové" spolupracovali s Hitlerem a bohatli na smrti a zkáze. Ano, není to jen  IG Farben, ale i  J. A. Baťa. Už v roce 1940 při jednáních s Hermannem Göringem podepsal Jan Antonín Baťa dohodu o válečné spolupráci a pomoci Německu.

Celý článek...
 
Vznik Komunistické internacionály mládeže Tisk E-mail
Neděle, 20 květen 2007

Významným mezníkem pro mezinárodní komunistické hnutí se stal ustavující kongres III. Internacionály 2. – 6. března 1919 v Moskvě. KI si byla dobře vědoma významu revolučního hnutí mládeže a proto již koncem května 1919 se obrátila na proletářské organizace mládeže s výzvou, aby se přimkly k III. Internacionále a založily Komunistickou internacionálu mládeže.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 51 52 53 54 55 56 57 58 59 Následující > Konec >>

Výsledky 251 - 255 z 295
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.