Úvodní stránka arrow Historie Friday, October 30 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
75. výročí Ostravské operace Tisk E-mail
Úterý, 10 březen 2020

Prof. Ing. Bohumil SVOBODA DrSc. - Člen asociace Vojáci proti válce

 

Úvodem

Před 75. léty 10. března 1945 byla zahájena nejtěžší a nejkrvavější bitva za osvobození tehdejšího Československa, probíhající převážně na jeho území.

Zrada Československa západními velmocemi, především Velké Británie, Francie a jimi podepsaná Mnichovská dohoda ve prospěch Hitlera vedla k rozbití Československa a posunutí hranic ve střední Evropě ve prospěch fašistického Německa.

 

Celý článek...
 
67 let od úmrtí Josifa V. Stalina Tisk E-mail
Čtvrtek, 05 březen 2020

Obyvatelé Ruska opět vyjádřili svou vděčnost v akci "2 květy pro soudruha Stalina" na hřbitově u zdi Kremlu. Svou květinu položila i Komunistická strana Ruské federace.

https://www.youtube.com/watch?v=82n3HoyxYYI&feature=emb_title

 
72 let od Vítězného února Tisk E-mail
Úterý, 25 únor 2020

KSM k 70. výročí Února:

 

...Poprvé na území našich zemí se dostali výrobní síly a nadvýrobek do rukou pracujících a ty byly rozvíjeny v jejich prospěch plánovitým způsobem. Období budování socialismu bylo spojeno s rozšířením průmyslové základny země, vyrovnáním úrovně rozvoje mezi Slovenskem a českými zeměmi, navíc z většiny pouze z domácích zdrojů a bez parazitní vrstvy vykořisťovatelů. Díky družstevnímu zemědělství došlo k vytvoření soběstačné zemědělské velkovýroby i růstu životní úrovně venkovského obyvatelstva a země byla na dané klimatické podmínky potravinově relativně soběstačná. To vše tváří v tvář ekonomické blokádě bývalých obchodních partnerů, aktivit tajných služeb i hrozby jaderného střetnutí. Nedávno vyšlo najevo, že jen v Praze bylo určeno armádou USA 69 cílů ke zničení jadernými zbraněmi. Socialistické budování se samozřejmě nevyhnulo (jako každá historická epocha) přehmatům, nedůslednostem a ztrátě revoluční iniciativy. Koneckonců ta byla příčinou dočasné porážky dělnické třídy na přelomu 80. a 90. let.

Dnes, v době kapitalistické obnovy, kdy produktivní síly společnosti leží opět v rukou domácích i zahraničních kapitalistů, kdy Československo bylo rozbito a obě země postupně ztrácejí svou suverenitu, a kdy se vyostřují imperialistické rozpory, právě dnes jsou inspirace a zkušenosti plynoucí z Vítězného února nezbytné jako součást světového revolučního dědictví. Užívejme těchto znalostí a dokažme, že 21. století bude stoletím nových socialistických revolucí!

http://www.ksm.cz/historie/70-let-vitezneho-unora-nad-reakci.html

 
Od Jalty přes Helsinky k Maltě Tisk E-mail
Pondělí, 17 únor 2020

(75 let od setkání J. V. Stalina, F. D. Roosevelta a W. Churchilla v Jaltě)


Žijeme v době, kdy "nový" kapitalistický režim pro demonstraci své "legitimity" potřebuje zdeformovaně, falešně interpretovat dějiny, aby ospravedlnil svou, dokonce právní normu o "zločinnosti komunistického režimu" a v té souvislosti mohl manipulovat s myšlením zejména mladých lidí, kteří by o poválečné minulosti (kromě jejího očerňování a hanobení) neměli mnoho vědět.

Celý článek...
 
77 let od vítězství Rudé armády u Stalingradu Tisk E-mail
Úterý, 04 únor 2020

2. února 1943 porazila Rudá armáda nacisty u Stalingradu po pětiměsíční těžké bitvě. Osvobozenecká bitva Rudé armády nesla název operace Uran. K tomuto výročí vyšlo na kanálu Youtube video s historikem Jurijem Nikiforovem o této operaci, rozkazu 227, stalingradské bitvě a hrdinech Sovětského svazu z 2. světové války. (video v ruštině)

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 21 - 25 z 327
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.