Úvodní stránka arrow Historie Saturday, November 22 2014  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Historie
Odkaz 25. února 1948 Tisk E-mail
Neděle, 24 únor 2013

V dnešních dnech si připomínáme 65-té výročí od Vítězného února 1948. Tento den na vzdory současné propagandě znamenal zásadní krok československého lidu k osvobození pracujících od nadvlády buržoazních boháčů. Přestože společenské změny nenastaly mrknutím oka a proces budování první generace socialistických zemí byl letitý proces, připomínáme si tento den jako zlomový čas v postupu proti vykořisťovatelskému kapitalistickému zřízení. I přesto, že je tento den významný a dalo by se faktograficky psát o událostech kolem data 25. února 1948, podívejme se spíše na širší historický kontext, ve kterém toto datum hraje sice důležitou, ale jen jednu z mnoha rolí.

Celý článek...
 
Ke 40. výročí Roe versus Wade Tisk E-mail
Pátek, 22 únor 2013

Na 22. ledna připadlo 40. výročí rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu Roe v. Wade. Jak si od té doby vedly u soudů USA ženy, pokud jde o uznání práva svobodného rozhodnutí, zda těhotenství dokončit nebo přerušit?

Celý článek...
 
70. výročí vítězství Rudé armády u Stalingradu Tisk E-mail
Sobota, 02 únor 2013

Druhý únor 2013 je dnem 70. výročí velikého vítězství Rudé armády a lidu Sovětského svazu nad německými nacistickými agresory v bitvě u Stalingradu. Vítězství u Stalingradu znamenalo obrat ve vývoji 2. světové války a zahájilo vytlačování německých armád z území SSSR a okupovaných zemí Evropy, které skončilo rozdrcením fašismu dobytím Berlína a symbolicky vyvěšením rudého praporu na Reichstagem.


http://www.youtube.com/watch?v=jRPYFlbVQTo&feature=player_embedded

 
54 let od vítězství kubánské revoluce Tisk E-mail
Úterý, 01 leden 2013

Dnes si připomínáme výročí 54 let od vítězství kubánské revoluce. Po těžkých bojích o Santa Claru 31. prosince 1958 partyzánské síly vedené Che Guevarou a Camilem Cienfuegosem, které skončily vítězstvím revolučních sil, utíká 1. ledna Batista z Kuby. Tím je diktátorský režim udržovaný USA politicky poražen. Dalšího dne, 2. ledna 1959, vstupují vojska revoluce vítězně do Havany a ustavují novou revoluční vládu, která postupně likviduje zaostalost, v které zanechal Kubu imperialismus i domácí kapitalisté. Samotná revoluce se stala inspirací při likvidaci koloniálního panství a při protiimperialistických bojích národů po celém světě. Revoluční vláda ovšem také přímo vstupovala do pokrokového a revolučního boje v zemích Ameriky a Afriky. Odkaz Revoluce je tak trvalý a pozitivně ovlivnil světový poměr sil. 

 
Video: Rosicko-Oslavanská stávka 1932-1933 Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2012
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 16 - 20 z 194
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2014 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.