Úvodní stránka Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
WFDY: Odmítáme nový pokus o imperialistickou agresi ve Venezuele! Tisk E-mail
Úterý, 05 květen 2020

Regionální komise Světové federace demokratické mládeže (WFDY) pro Latinskou Ameriku a Karibik důrazně odsuzuje novou agresi proti venezuelskému lidu, kterou se pokusil americký imperialismus podniknout v neděli 3. května 2020.

Tento nový pokus o eskalaci násilí a vnitřní destabilizaci měl byl proveden skupinou žoldáků, kteří se snažili vylodit do Venezuely z Kolumbie v centrální pobřežní oblasti.

Cílem tohoto imperialistického útoku, který byl organizován s pomocí kolumbijského státu, bylo podkopat venezuelskou suverenitu, sebeurčení a svrhnout vládu prezidenta Nicolase Madura. Konečným cílem bylo zbavit Venezuelu moci na jejími hlavními strategickými zdroji, o které se nadnárodní monopoly tak snaží.

Světová federace demokratické mládeže odmítá tuto novou imperialistickou agresi proti statečnému venezuelskému lidu, představuje vážné nebezpečí pro mír v regionu, naopak tragický výsledek takové situace představuje hroznou možnost otevření bran válečným snahám na kontinentu.

Vyjadřujeme solidaritu lidu a vládě Venezuely v této rozhodné době, uprostřed již tak složité situace, kterou náš bratrský národ prožívá v důsledku těžkostí způsobených pandemií koronaviru (COVID-19), kterému se Bolívarská republika úspěšně brání.

Blahopřejeme venezuelským ozbrojeným bezpečnostním silám k odražení tohoto odporného imperialistického pokusu, ke splnění jejich povinnosti udržovat právní řád země a preventivní, ochranné a obranné úlohy s důrazem na národní suverenitu.

Vyzýváme všechny členské organizace WFDY z různých regionů světa a všechny pokrokové, lidové a revoluční organizace bránící mír, aby odmítly tuto agresi imperialismu vůči zemím, které se rozhodly vydat svou vlastní cestou, osvobodit se od imperialistického poručníkování, a aby vyjadřovaly projevy solidarity všemu venezuelskému lidu.


Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.