Úvodní stránka arrow Dokumenty KSM arrow Vyjádření Předsednictva Ústřední rady KSM k parlamentním volbám 2017 Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Vyjádření Předsednictva Ústřední rady KSM k parlamentním volbám 2017 Tisk E-mail
Pondělí, 23 říjen 2017

Po zjištění výsledků voleb do Poslanecké sněmovny PČR 2017 vyjadřuje KSM obavu o další vývoj komunistického hnutí v ČR, kterého je KSČM nejvýznamnější součástí. Po velmi špatném výsledku v krajských volbách přišel katastrofální výsledek ve volbách parlamentních. Přestože nepřeceňujeme roli parlamentních voleb v kapitalistické společnosti, je třeba upozornit na historicky nejnižší volební výsledek komunistické strany v naší zemi, nižší než 10%, který je značně demoralizující a ve svém důsledku povede k dalšímu oslabení už tak chabých pozic strany ve společnosti.

Díky postavení KSM v rámci mezinárodního mládežnického hnutí, mj. i účasti na právě zakončeném 19. světovém festivalu mládeže a studentstva v ruském Soči, máme možnost srovnat aktivity našich zahraničních soudruhů s našimi domácími. Na základě tohoto srovnání musíme konstatovat závažné zaostávání komunistického hnutí v ČR za možnostmi, které skýtají dědictví generací třídních bojů a dosavadní volební výsledky. KSČM dostatečně nevyužívá rozporů v kapitalistické společnosti k mobilizaci těch, na které nejvíce dopadají důsledky tohoto systému - pracujících, nezaměstnaných a dalších lidových vrstev. Není důsledná v zápasu proti imperialismu a proti členství ČR v imperialistických organizacích, zejména EU a NATO. Toto jde ruku v ruce s nedostatky v aspektech ideologických a odborných, v kvalitě kádrů a jejích vybavenosti.

V rámci své současné linie se KSČM vzdává svého revolučního dědictví a symbolů a volí pohodlnou cestu reformistické, na parlamentní činnost se omezující strany. Tato cesta však nevede k vytouženým výsledkům, a naopak v konečném důsledku může dojít i ke ztrátě onoho parlamentního zastoupení. KSM konstatuje, že důvodem neúspěchu ve volbách je současná nekomunistická netřídní linie strany, prakticky neexistující výchova nových kádrů a zcela nedostatečná práce s mládeží. Jsme přesvědčeni, že těžká situace našeho hnutí a úkoly, které před ním stojí, vyžadují zásadní změnu linie strany od oportunistické pasivity k bolševické aktivitě.

 

PÚR KSM

Soči, 22. 10. 2017

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.