Úvodní stránka Friday, April 19 2019  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Tisková zpráva: Mladí komunisté z celé Evropy jednali v Praze Tisk E-mail
Pondělí, 05 prosinec 2011

Tisková zpráva: Mladí komunisté z celé Evropy jednali v PrazeO víkendu 3. - 4. prosince 2011 se v Praze uskutečnila 9. schůze evropských komunistických organizací mládeže. Informovali o tom dnes na tiskové konferenci představitelé v minulosti vládou antikomunisticky zakázaného Komunistického svazu mládeže (KSM).

Téma dvoudenního jednání bylo "20 let od kontrarevoluce a svržení socialismu v Evropě; důsledky pro mládež. Budoucností mládeže je socialismus". Konference delegátů organizací mladých komunistů tak předchází mezinárodnímu setkání komunistických a dělnických stran, která se za účasti předsedy KSČM Vojtěcha Filipa uskuteční v příštích dnech a Aténách.

9. schůze evropských komunistických organizací mládežeKomunistický svaz mládeže již podruhé, prvně to bylo v roce 2006, hostil toto nejvýznamnější a nejreprezentativnější mezinárodní setkání evropských mládežnických komunistických organizací. Zúčastnili se jej delegáti mladých komunistů např. z Belgie, Francie, Kypru, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Ruska, Řecka, Španělska, Turecka.

Kromě diskusí nad současnými aktivitami jednotlivých organizací v jejich zemích se účastníci konference zabývali především otázkami krize kapitalismu a jejím dopadem na pracující a aktuálností boje za socialismus.

Součástí konference bylo i setkání zahraničních delegátů se členy Ústředního výboru KSČM a představiteli dalších českých levicových organizací. Předsedkyně pražských komunistů a poslankyně Marta Semelová na něm mimo jiné poděkovala Komunistickému svazu mládeže za zorganizování této důležité akce, informovala zahraniční hosty o současných antikomunistických útocích české vlády a popřála mnoho úspěchů při posilování komunistického mládežnického hnutí nejen v Evropě.

Komunistický svaz mládeže, o.s.

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2019 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.