Úvodní stránka arrow Dokumenty KSM arrow Světová federace demokratické mládeže: Ne převratu v Bolívii Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Světová federace demokratické mládeže: Ne převratu v Bolívii Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2019

Dnes jsme byli svědky státního převratu proti legitimně ustavené a zvolené vládě Mnohonárodnostního státu Bolívie. Ti, kdo uskutečnili krajně pravicový převrat, vojenské a policejní síly a OAS (Organizace amerických států), podněcovali politickou a demokratickou destabilizaci, která dnes bolivijský lid uvrhla do krveprolití.

Vyzýváme k akcím odmítajícím státní převrat. Jsme solidární s prezidentem Evo Moralesem, odmítáme jeho pronásledování a vyzýváme mezinárodní společenství, aby zajistilo zachování jeho života. Kromě toho vyjadřujeme svou solidaritu s lidem země, kteří nyní čelí zasahování imperialistů do jejich vlastní země, čímž jsou vytvářeny nebezpečné podmínky pro jejich budoucnost.

Světová federace demokratické mládeže (WFDY) důrazně odsuzuje státní převrat a vyzývá světové demokratické síly, aby byly solidární s pracujícími, Ajmary a Kečuy, kteří čelí a odolávají těm nejtvrdším útokům v boji za demokracii, mír a sebeurčení národů.

WFDY vyzývá k solidaritě s bolivijským obyvatelstvem, kdekoli je to možné, s mobilizací před ambasádami v úterý 12. listopadu. S heslem #PazYDemocraciaParaElPuebloBoliviano, "Mír a demokracii pro bolivijský lid" odmítáme tento převrat.

11.11.2019

Překlad KSM

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.