Úvodní stránka Tuesday, April 13 2021  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Společná výzva komunistických organizací mládeže k utečencům Tisk E-mail
Pondělí, 01 květen 2017

Solidarita s utečenci. Zesilujme náš boj proti imperialistickým válkám a kapitalismu, který vyvolává krize, války, uprchlíky

Komunistické organizace mládeže vyjadřují svou solidaritu obětem imperialistických válek, více než 65 milionům utečenců po celém světě, mezi nimiž je více než 30 milionů dětí.

Odsuzujeme vrahy národů, NATO, Evropskou unii a všechny síly, které ve prospěch svých monopolů a kvůli ovládnutí energetických rezerv, dopravních koridorů energií a zboží, kvůli ovládnutí trhů, uskutečňují imperialistické intervence a války. Nesou za to velkou zodpovědnost vlády členských zemí EU, protože svými usneseními jednoznačně porušují mezinárodní právo, a miliony uprchlíků pocházejících zejména ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu zadržely v Turecku, Řecku a dalších zemích, kde utečenci zůstávají proti své vůli. Zachází s uprchlíky jako s velmi levnou pracovní silou v rámci všeobecného útoku na práva pracujících, umožňují nebo omezují pohyb utečenců v souladu s potřebami kapitalistického hospodářství.

 

Energicky bojujeme za pomoc, propouštění a bezpečnou přepravu utečenců do jejich míst určení, za lidské podmínky dočasného pobytu. Izolujeme v každé zemi fašistické a rasistické síly, které ukazují na uprchlíky (oběti) a neobviňují kapitalistický systém (viníka), který je uvedl do pohybu.

Ukazujeme mladým lidem příčiny, které vedou k masivnímu přistěhovalectví a k uprchlíkům. Jsme v předních řadách při vyjadřování skutečné lidové solidarity, společného boje národů nezávisle na národním původu, rase, jazyce, náboženství.

Bojujeme za jednotu pracujících v našich zemích, organizujeme odpor a protiútok vůči protilidové politice, odmítáme jakýkoli druh štěpení dělnické třídy na základě národního původu, jazyka, rasy či náboženství. Jednota mezi pracujícími, místními a přistěhovalci, je nezbytným předpokladem pro zastavení strategie kapitálu, který využívá střety mezi nimi, aby zvýšil vykořisťování všech pracujících a ochránil svůj kapitalistický zisk.

K 1. máji 2017 hromadně diskutujeme s mládeží v našich zemích o imperialistické válce a potvrzujeme skutečný charakter sloganu Manifestu Komunistické strany "Proletáři všech zemí spojte se".

Voláme: Solidarita s utečenci. Naším nepřítelem je kapitalismus, který vyvolává krize, války, uprchlíky! Bojujeme za jeho svržení! Aby pracující mohli žít v míru a být pány svých zemí, aby vymýtili příčiny, které je dnes nutí k hromadnému přistěhovalectví.

Vzdáváme čest 100. výročí Velké socialistické říjnové revoluce, ukazujeme její poselství a posilujeme boj za jedinou skutečnou alternativu k tomuto kapitalistickému barbarství, za socialismus.

 

 
< Předch.   Další >
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2021 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.