Úvodní stránka arrow Dokumenty KSM arrow Prohlášení podpory protikapitalistickému boji řeckého lidu Thursday, June 04 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prohlášení podpory protikapitalistickému boji řeckého lidu Tisk E-mail
Neděle, 26 únor 2012

 

 

 

 

 

 

My, delegáti Setkání mládežnických komunistických organizací bývalých socialistických zemí, které proběhlo v Kyjevě 18. a 19. února 2012, vyjadřujeme svoji solidaritu a podporu odvážnému zápasu řeckých lidových vrstev, dělnické třídy, komunistů a militantních odborářů.

Nedávná dohoda mezi řeckou vládou a EU pod vedením německého imperialismu zajišťuje zájmy věřitelů a dalších kapitalistů, napadá další zákonná pracovní opatření a práva pracujících, snižuje minimální mzdu a přivádí pracující, zvláště mládež do podmínek nezaměstnanosti, životní mizérie a chudoby. Drastický pokles lidových příjmů, rozbití základních práv, rostoucí absolutní vykořisťování, ztráta jakéhokoli zabezpečení prostřednictvím "memorand" Evropské unie - to vše je zkouškou procedur, jež budou použity proti dalším národům Evropy.

Tento vývoj vychází z podmínek kapitalistické krize. Dokazuje, že dlouhodobý vyrovnaný vývoj v rámci kapitalistického výrobního způsobu je nemožný. Dokazuje, že neexistuje jiné řešení kromě svržení kapitalismu a budování nového světa - socialismu a komunismu. Veřejný dluh, vytvářený kapitalistickou třídou a nikoli pracujícími, je přímou součástí kapitalistické akumulace v podmínkách snižující se ziskovosti kapitálu. Krize se projevuje ve světě nerovnoměrně, a v tomto okamžiku silně zasahuje lid Řecka.

Řecko se stalo zásadním bojištěm evropského třídního boje také kvůli přítomnosti zkušené a organizované dělnické třídy a intenzivní činnosti jejího předvoje - Komunistické strany Řecka (KKE). KKE se svou revoluční orientací vložila své úsilí do vybudování fronty protimonopolních sil: pracujících, chudých rolníků, živnostníků, mládeže, žen atd. Vedla úspěšný zápas jak s kapitalistickým barbarstvím, tak s oportunismem v komunistickém hnutí samém. Během krize mezinárodního komunistického hnutí hrála důležitou úlohu síly prosazující obnovu komunistického hnutí v Evropě a ve světě. Klíčovým ideologickým a organizačním faktorem se ukázala být orientace KKE a KNE na revoluční třídní boj, která vedla současnou sílu a bojeschopnost mobilizovaných lidových vrstev Řecka a která ukazuje, že jedině revoluční teorie a praxe jsou podmínkou pro revoluční zápas a vítězství nad kapitalistickým útlakem.

Řecko je příkladem úsilí vládnoucí kapitalistické třídy překonat svou krizi na účet lidí. Ale je také příkladem organizace a zápasů lidových mas vedených organizovanou dělnickou třídou proti takové politice a proti kapitalistickému systému. Východisko národům Evropy ukazují mobilizované řecké lidové vrstvy, které vyšly v obrovských počtech do ulic a odmítly tak stát se obětí kvůli ziskům kapitalistů.

Jsme si vědomi, že každé vítězství dělnické třídy Řecka je také našim vítězstvím a každá prohra také naší prohrou. Jsme plně solidární s požadavky lidové moci, svržení vlády monopolů a jejich aliancí, svržení kapitalistické moci. Zdravíme bojující lid Řecka a prohlašujeme naši podporu Komunistické straně Řecka, naší bratrské Komunistické mládeži Řecka a členům a sympatizantům třídně orientovaných odborů PAME, kteří bojují v předních liniích zápasu evropské dělnické třídy.

Pryč s diktaturou monopolů!

Pryč s imperialistickou EU!

Řecko je pouhým začátkem, rozšiřme antikapitalistický odpor po celé Evropě!

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.