Úvodní stránka arrow Dokumenty KSM arrow Prohlášení KSM k plánovanému průjezdu vojsk USA přes ČR Saturday, October 24 2020  
Kdo jsmeWho we areKontaktujte násKalendář akcíOdkazyInternationalNávštěvní kniha
Advertisement
Prohlášení KSM k plánovanému průjezdu vojsk USA přes ČR Tisk E-mail
Úterý, 17 březen 2015

Dne 14. března, v předvečer 76. výročí nacistické okupace, byli občané České republiky z médií informováni o provokativním plánu armády USA projet s kolonou vojenských obrněných vozidel ze cvičení v Pobaltí přes Českou republiku na domácí základnu v Německu ve Vilsecku. Již samotné cvičení na hranici s Ruskem, následující po fašistickém převratu na Ukrajině a vražedné válce proti lidovým republikám s podporou NATO a EU, je hazardérskou provokací dále přibližující nebezpečí světového konfliktu s nedozírnými následky. V plánech se hovoří o nácviku styku vojsk s civilním obyvatelstvem.

Podplukovník Childs, mluvčí amerického velitelství v Evropě říká : "Umožní to zaangažovaným jednotkám otestovat zachování útvaru a schopnosti vedení poskytující vysoce viditelnou demonstraci amerického závazku spojencům NATO a demonstrující schopnost NATO přesunu vojenských sil přes spojenecké hranice při těsné spolupráci." Přesun armády USA má tedy zjistit možnost rychlého a hladkého přesunu vojsk zeměmi v případě války. V jednom dechu se výslovně mluví o zaměření konvoje proti Ruské federaci.

V pondělí 16. března pak vláda ČR schválila tento provokační průjezd. Je to projev její naprosté podřízenosti imperialistickým zájmům. Jedná se o další vzdání se suverenity České republiky ve prospěch imperialismu. Připomeňme, že ihned po zatažení České republiky do NATO došlo k poskytnutí českého vzdušného prostoru pro bombardéry B-52 a další letecké síly NATO, které vraždily v Jugoslávii.

Komunistický svaz mládeže bojuje od samého začátku proti členství ČR v NATO jako agresivním imperialistickém paktu, který má na svém kontě jen v historii posledních 25 let mnoho krvavých válek. V současné době činí členství ČR a její vládu komplici mohutné válečné eskalace, která má být východiskem pro obnovení ziskovosti kapitálu. Dlouhodobě varujeme před touto eskalací, která stále více směřuje k světovému konfliktu, a v které má krvácet především mládež Evropy.

Ostře odsuzujeme tento provokační konvoj americké armády a servilitu vlády ČR a vyzýváme mládež, pracující a všechny mírumilovné lidi v České republice k odporu vůči válečným přípravám, proti plánovanému průjezdu ozbrojených amerických jednotek přes naše území a k zapojení se do protiválečných aktivit.

První z protestních akcí proti přítomnosti vojsk USA je demonstrace v sobotu 28. března 2015 v 15 hodin před Velvyslanectvím USA na Malé Straně v Praze. Komunistický svaz mládeže tuto demonstraci podporuje a vyzývá k  účasti.


Předsednictvo Ústřední rady Komunistického svazu mládeže

17. března 2015

Aktualizace: místo demonstrace bylo přesunuto na Václavské náměstí v Praze. Datum a čas zůstává

 
< Předch.   Další >
Partneři:
http://www.kscm.cz
http://www.sosstudent.cz
http://www.kubadnes.cz
18. světový festival mládeže a studentstva
http://davdva.sk/
http://www.klub-pohranici.cz/
Top of Page Powered by Mambo Open Source
© 2020 Komunistický svaz mládeže
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.